czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: twierdzzamosc
Data publikacji: 15.11.2016 10:47
Zamość - Zwierzyniec - Szczebrzeszyn (Wąwozy Lessowe)

Zamość – Zwierzyniec – Szczebrzeszyn (Wąwozy Lessowe) - Radecznica

Z Warszawy jedziemy w kierunku Lublina. Objeżdżamy rondo w Kołbieli, a potem omijamy Lublin nową obwodnicą. Wieczorem jesteśmy w Zamościu. Miasto ma bardzo dobrze rozwiniętą i relatywnie niedrogą bazę noclegową. My proponujemy zarezerwować noclegi w położonym na starówce Mercure lub Carskich Koszarach.

W sobotę od rana zaczynamy zwiedzanie. Z historii wiemy, że pod koniec XVI w. kanclerz i hetman wielki koronny Jan Zamoyski postanowił od podstaw zbudować miasto niemal w szczerym polu. Miało urokiem dorównywać znanym mu włoskim miastom i być trudną do zdobycia twierdzą. Efekty te zostały osiągnięte. Cała starówka wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ogromny, piękny rynek otaczają renesansowe kamienice i dominanta w postaci barokowego ratusza. Wszystko jest pięknie odnowione. Zapewniamy, że gdy ktoś pierwszy raz wejdzie na zamojski rynek, westchnie z zachwytu. W związku z tym polecamy usiąść na kawę i/lub coś słodkiego w ogródku jednej z kawiarni położonych przy rynku, następnie odwiedzić Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał, znajdujące się przy ul. Zamkowej 2. To multimedialne muzeum jest w Polsce jedynym, w którym możemy prześledzić rozwój sztuki wojennej od XVI do połowy XX wieku. Celem uzmysłowienia sobie na żywo, jak potężne fortyfikacje otaczały niegdyś Zamość udajemy się do pozostałości umocnień twierdzy, czyli bastionu VII. Jego zwiedzenie może być nie lada frajdą dla dzieci. Można tam bowiem nie tylko własnoręcznie wybić monetę, ale nawet odpalić armatę. Jeśli dzieciakom mało atrakcji, to na terenie zamojskiego ZOO znajduje się przeznaczony specjalnie dla dzieci park linowy (można kupić bilet do parku nie kupując biletu do ZOO).

Potem proponujemy udać się do odległego o 30 km Zwierzyńca. W tej urokliwej miejscowości możemy zobaczyć m.in. kościół na wodzie, czyli romantycznie położony na wyspie kościół św. Jana Nepomucena oraz dzielnicę Borek, którą stanowi kompleks 71 drewnianych domów wybudowanych na przełomie lat 20-tych i 30-tych ubiegłego wieku. Nocleg proponujemy wybrać w którymś z okolicznych gospodarstw agroturystycznych, np. w położonej kilka kilometrów na wschód od Zwierzyńca Zagrodzie Guciów.


Dzień później warto udać się do Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego. W tym celu jedziemy do odległego o 20 km Szczebrzeszyna. Parkujemy samochód przy ul. Cmentarnej i ulicą tą dojdziemy do Parku. A tam, licznymi szlakami lub ścieżką przyrodniczo-historyczną, możemy pospacerować po słynnych wąwozach lessowych Roztocza Zachodniego. Są to dochodzące do głębokości 20 m wąwozy, które oddzielają wzgórza o wysokości ponad 300 m n.p.m. Zbocza wzgórz porasta piękny las grabowo-bukowy. Wrażenia są wyjątkowe. Po spacerze podjeżdżamy nieco ponad 15 km na północny zachód do Radecznicy. Znajduje się tu klasztor i sanktuarium św. Antoniego Padewskiego. Warto zwiedzić ten ładnie wkomponowany w krajobraz zespół budowli architektury sakralnej. Tym bardziej, że tuż obok w barze „Biesiada” będziemy mogli posilić się przed powrotem do Warszawy.

Przy okazji fanom rowerów przypominamy, że przez Roztocze Zachodnie biegnie szlak Green Velo. A jego odcinek z Józefowa przez Zwierzyniec do Szczebrzeszyna jest jednym z atrakcyjniejszych.

Następnie kierujemy się na Nielisz. Dojeżdżając do niego niejako przejeżdżamy przez Zalew Nielisz, mając po obydwu stronach ładny widok na wodę. Dziesięć kilometrów na wschód od Nielisza dojeżdżamy do drogi nr 17 i kierując się na Lublin wracamy do Warszawy. W ten sposób kończymy niezwykle udany weekend.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: roztocze twierdzzamosc
Data publikacji: 20.02.2017 22:05
Targi Turystyczne Poznań - ekscytujące nowości na nowy sezon

Industriada Śląska, Miasto Piwowarów, 700 lat Lublina, Twierdza Zamość i nowa odsłona Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie to najważniejsze odkrycia odbywających się w Poznaniu targów Tur Salon.


Początek roku to czas dopinania kalendarzy turystycznych imprez w Polsce. W Poznaniu mogliśmy się przekonać, iż plany na ten rok są wyjątkowo bogate. Pojawią się nowe turystyczne produkty, które będą miały duże szanse by na stale zagość na turystycznej mapie Polski, większość z nich to doskonałe propozycje na weekend z Warszawy.


Doskonale zaprezentowało się stoisko Piotrków Miasto Piwowarów. O piwnym weekendzie pisaliśmy już na portalu, jest to pierwsza tak kompleksowa oferta na rynku polskim. Na nowym stoisku mogliśmy zapoznać się z kalendarzem imprez, spróbować piw rzemieślniczych z browaru Cornelius, porozmawiać z Cystersem, czy zapoznać się z nowym Marcepanowym Muzeum. Kalendarz planowanych imprez jest naprawdę bogaty. Zaczynamy już 20 marca, w ramach dni przyjaźni Polsko-Węgierskiej wystąpi m.in. legendarny zespół Omega. W kolejnych miesiącach nie zabraknie ciekawych imprez, Fly Fest w lipcu, V biesiada trybunalska, Marcepany Króla Zygmunta, Święto Latawca czy Olbracht Fest czyli Piotrkowski Octoberfest. Wszelkie szczegóły na stronie www.800lat.piotrkow.pl .


Partnerem strategicznym targów była Lubelszczyzna. Tutaj bohaterem 2017 roku będzie obchodzący 700 lat Lublin wraz z całą serią wydarzeń. Tradycyjnie od majowego weekendu będzie trwał sezon Lublin, we wrześniu zaś oczekiwany Festiwal Legend Lubelskich. Nie zabraknie też cieszącego się wielką popularnością Europejskiego Festiwalu Smaku.

Jeśli mowa o weekendzie na Lubelszczyźnie to nie możemy zapomnieć o Zamościu. W tym roku jubileuszowy szturm Twierdzy Zamość (27-28 maja), sporo imprez związanych z rokiem Leśmiana. Planowane są też niezwykle spektakularne Balony nad Twierdzą. Ofertę spacerów i historycznych prezentacji na pewno też poszerzy Turystyka z Pasją.

Już w marcu, a dokładniej 7 marca inauguracja nowej wystawy w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Tematyka lotnicza cieszy się dużą popularnością wśród zwiedzających. Plany dęblińskiej placówki są bardzo ambitne, jest duża szansa, że miejsce to na stałe wpisze się jako tzw. must see na weekendowe wycieczki Warszawiaków. Duży potencjał tkwi też w powiązaniu oferty muzeum z innymi okolicznymi atrakcjami: Twierdzą Dęblin, Wyspą Wisła czy Puławami.


Turystyka Industrialna zaczyna w Polsce rosnąć w siłę. W jej promocji pomogą na pewno takie imprezy jak Industriada. Zaplanowana na 9-10 czerwca, zaoferuje szereg niebanalnych wydarzeń w zrzeszonych na śląskim szlaku atrakcjach. Kopalnia Guido, Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach czy browarnicze muzea w Tychach i Żywcu zadbają o przyjezdnych turystów. Jeżeli planujemy weekendowy wypad na południe Polski to może zainteresować nas specjalna promocja. Do końca kwietnia otrzymamy 20% upustu na bilet do drugiej atrakcji industrialnego szlaku, którą odwiedzimy. Jak tylko będzie to możliwe pora szukać biletów na Pendolino i ruszać na Śląsk w poszukiwaniu industrialnych pereł.


Na targach nie zabrakło też parków rozrywki. Stale rozwijająca się Energylandia rusza już w wielkanocny długi weekend. Gości z całej Polski zaprasza też Rabko Land. Po remoncie ponownie pełną ofertę z najciekawszymi komorami oferuje Kopalnia Soli Bochnia. Do Bochni tanio dojedziemy pociągami w kombinacji tani weekendowy pociąg Warszawa - Kraków Dragon + koleje Małopolskie.z warszawy na weekend

Czytaj
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon