czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: termybaltow
Data publikacji: 21.07.2016 23:30
Termy Bałtów - wielka szansa na kolejny sukces
Bałtowski park jest jednym ze sztandarowych przykładów sukcesu w branży turystycznej na przestrzeni ostatnich lat. Tak jak inne polskie atrakcje walczy jednak z doskwierającą branży sezonowością. Częściowym remedium są stoki Szwajcarii Bałtowskiej, jednak prawdziwą zmianę wprowadzą termy Bałtów.

Czekamy właśnie na domkniecie finansowania projektu. Z tego co słychać w branży, dzień który przyniesie dobrą wiadomość jest już bardzo blisko. Byłaby to niesamowita informacja dla świętokrzyskiego, które święci już triumfy w zakresie wzrostu wizyt turystów.

Obecna sytuacja w świecie w sposób naturalny sprzyja tej inwestycji i samemu regionowi, który jak żaden inny jest predysponowany dla turystki wewnątrz krajowej. Nie ma też zresztą atutów i ambicji by walczyć o turystę międzynarodowego.

Jeżeli wszystko pójdzie dobrze i decyzja o przyznaniu dofinansowania zapadnie już niebawem, to czas budowy zbiegnie się też z budową kolejnych dróg i obwodnic prowadzących do świętokrzyskiego. Udrożnienie drogi Warszawa - Kraków, Warszawa - Lublin, obwodnica Góry Kalwarii i domknięcie obwodnicy stolicy, na trwale zmienią sytuację w zakresie dojazdów. Znacząco skróci się czas i poprawi komfort dojazdu do Bałtowa.

Także istniejący już nowy most w Solcu, wraz z kolejnymi odcinkami drogi S17 winien skłonić do przemyśleń nad nowymi strategiami marketingowymi połączączenia wizyty na Lubleszczyźnie z Bałtowem. Idealny sposób by unikać dramatycznej drogi S79 do Sandomierza.

Oczywiście na to wszystko potrzeba jeszcze czasu, ale perspektywy logistyczne dla Term Bałtowskich są niemal idealne. Można z dużą doza pewności założyć, iż w przypadku potrzeby sięgnięcia po fundusze niepubliczne te wszystkie argumenty będą znacząco ułatwiały wynegocjowanie dobrych warunków.

Na korzyść działają też opóźnienia innych projektów jak te w Celejowie, Aquapark Mszczonów czy plany Aquaparku w Wioszynie pod Kazimierzem Dolnym.

Czekamy na dobrą wiadomość, tak by zacząć odliczać czas do pierwszych kąpieli w termach Bałtów. Miejmy nadzieję, że rok 2020 jest wciąż realny.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: termybaltow hit nowosc swietokrzyskie
Data publikacji: 06.04.2016 22:43
Nowe Termy w okolicach Warszawy - gdzie i kiedy powstaną
Celejów w okolicach Kazimierza Dolnego, Pabianice nieopodal Łodzi, wreszcie Bałtów w Świętokrzyskim to trzy lokalizacje, które w najbliższych latach mają największe szanse zagościć na stałe na mapie polskiej turystyki termalnej. Jak idą prace, kto ma największe szanse ?

Każda z wymienionych lokalizacji jest dla turystów z Warszawy atrakcyjną alternatywą dla dzisiejszej oferty. Celejów będzie kusił bliskością Kazimerza Dolnego, Puław a także kajakowymi wycieczkami po Wiśle i nieodległym Wieprzu, w zimie zaś do dyspozycji turystów jest kilka okolicznych wyciągów narciarskich. Projekt prowadzony przez firmę deweloperską Mak Dom napotyka jednak na szereg trudności, próbki z odwiertów są nadal analizowane w laboratoriach. Mimo iż w jedynym z nich zasoby wodne wydają się niewystarczajace, to inwestor jest optymistycznie nastawiony do możliwości skorzystania z zasobów alternatywnej lokalizacji. Temat ciągnie się już wiele lat, trudno więc wierzyć w jego rychłą realizacje. Jednak zaawansowanie prac powoduje, iż można domniemać, że znajdą się chętni do ich kontynuowania. Lokalizacja wydaje się perfekcyjna a dodatkowo w perspektywie kilku lat dokończona zostanie droga expresowa do Warszawy, co skróci czas podróży do nieco ponad godziny jazdy autem.

Kolejną ciekawą lokalizacją są Pabianice, położone nieopodal Łodzi, z racji centralnej lokalizacji i rozwiniętej sieci dróg bardzo dobrze skomunikowanej ze wszystkimi większymi miastami w Polsce. Same Pabianice kuszą post industrialną architekturą, dobrą jakość oferują ośrodki SPA i to zarówno Day Spa jak i nowo powstała czterogwiazdkowa fabryka Wełny w Pabianicach. Projekt w Pabianicach prowadzi krakowska firma GER, ma ona szerokie doświadczenie w tego typu inwestycjach w Polsce, co niewątpliwie dobrze wróży. Przed termami jednak daleka droga, próbne odwierty, organizacja wartego przeszło 150 milionów finansowania i sama budowa na pewno potrwają kilka lat. Mocne zaangażowanie pabianickiego ZEC i wkomponowanie projektu w szerszy kontekst związany z ogrzewaniem miasta, pozwala sądzić, iż wykonalność jest w tym przypadku bardzo realna.

Patrząc na determinacje i zaangażowanie prywatnego właściciela, największe szanse by nas pozytywnie zaskoczyć mają termy Bałtów. Ten niedawno anonsowany projekt doskonale wpisuje się w założenie wydłużenia sezonu w całym Bałtowskim Parku, a co za tym idzie zniwelowanie negatywnej sezonowości, która mocno daje się we znaki wszystkim polskim parkom rozrywki. Wart ponad 200 milionów złotych projekt ma szanse doczekać się realizacji już w 2020 roku. Również i w tym przypadku zbiegnie się to z poprawą infrastruktury drogowej, m.in. budową drogi expresowej do Krakowa przez Kielce, obwodnicy Góry Kalwarii, obwodnic Lublina i Kraśnika. Spowoduje to, iż Bałtów będzie jeszcze bliżej Warszawy a także innych istotnych miast, z których turyści chętnie wyruszą na wycieczkę w Świętokrzyskie.


z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 06.04.2016 9:36
Bałtów czyli miejsce inne niż wszystkie

Powstały w 2004 roku i zajmujący ponad 60 ha, Jura park Bałtów jest największym obiektem rozrywkowym w Polsce. Znajduje się w województwie Świętokrzyskim, zaledwie 160 kilometrów od Warszawy i zapewnia swoim gościom zarówno rozrywkę jak i przyjemną edukację.

W skład kompleksu wchodzą następujące atrakcje:

  • Dydaktyczny Park Prehistoryczny o powierzchni 3,5 ha. W parku znajduje się ponad 100 modeli dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń – wszystkie naturalnej wielkości. Modele wykonywane są przez współpracujących z kompleksem paleoartystów z wielką dbałością o szczegóły oraz w zgodzie z najnowszymi odkryciami i standardami obowiązującymi w paleontologii. Inną atrakcją parku jest unikalne oceanarium prehistoryczne, w którym można podziwiać podwodne gady w trójwymiarowej postaci.
  • Zwierzyniec Bałtowski to ponad 400 zwierząt biegających swobodnie w kilku sektorach parku, na powierzchni 40 ha, w warunkach zbliżonych do ich naturalnego środowiska. Wśród zwierząt żubry, wielbłądy, lamy, alpaki, da­niele, jelenie (różne gatunki), muflony, kozy syryjskie i afrykańskie, owce (różne gatunki z różnych części świata), bydło zebu, bydło szkockie, jaki, antylopy Nil­gau, dziki, emu, strusie afrykańskie. Zwiedzanie zwierzyńca odbywa się na zasadzie safari, na pokładzie amerykańskich school busów. Oprócz safari w zwierzyńcu znajduje się część spacerowa, w której można podziwiać różnorakie ptactwo (m.in. ibisy, żurawie, papugi, bażanty) jak i ssaki takie jak makaki, kuce, osły, mary pata­gońskie, aguti złociste, ostronosy, skunk­sy, szopy pracze, wiewiórki, owce i kozy
  • Park Rozrywki – szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych, wśród nich karuzele, statek piracki, family coaster, urządzenia wodne, gokarty, eurobungy, baseny z kulkami i wiele innych. Wielką atrakcją części rozrywkowej kompleksu w Bałtowie jest kolejka rollercoaster oferująca zjazd o długości blisko 400m
  • Atrakcje wodne – spływy kajakowe, spływy tratwami, brodzik dla najmłodszych

Kompleks posiada szerokie zaplecze gastronomiczne oraz bazę noclegową i jest doskonałym miejscem na weekendowy wyjazd dla całej rodziny. Wycieczkę do Bałtowa możemy dowolnie łączyć z wieloma atrakcjami Świętokrzyskiego a także z wycieczką do Lublina/Wojciechowa i Piotrawina. Nowootwarty most na Wiśle w Solcu daje nam pod tym względem dodatkowe możliwości.

z warszawy na weekend

Czytaj
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon