czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: sciezkalucznicza
Data publikacji: 03.07.2016 21:07
Nowość -zabawa z łukiem i celami 3D - Ścieżka Łucznicza Fort Blizne

Nowa atrakcja na mapie warszawskich rozrywek, ścieżka łucznicza 3D ma już za sobą udane trzy miesiące działania. Zrodzona z pasji do łucznictwa oferuje nam niekonwencjonalny sposób na rodzinną rozrywkę. A to wszystko blisko centrum Warszawy, w ciekawym otoczeniu fortu Blizne. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że Fort jest własnością prywatną, nie można go zwiedzać. Skorzystanie zaś z oferty łuczniczej przygody daje nam możliwość rzucenia okiem na to, co pozostało tu po niegdyś potężnych instalacjach Fortu.


Wracając do samej oferty łuczniczej zabawy, jej nowatorskość polega na strzelaniu do figur/tarcz 3D. Pośród roślinności obficie porastającej teren fortu ukryto czternaście celów, są to głównie zwierzęta. Mamy kaczki, czaple, świstaki a także bardziej egzotyczne np. rosomaki. Miejsca, z których strzelamy wskazuje nam specjalne czerwone oznaczenie. Należy podkreślić, że wszystkie punkty zostały przygotowane zgodnie z najlepszą wiedzą i standardami bezpieczeństwa. Zawsze strzelamy z centrum na zewnątrz, a poza celami jest zwykle skarpa uniemożliwiająca dalszą penetrację terenu wystrzelonym przez nas strzałom.


Zabawę rozpoczynamy od krótkiego treningu. Na placu są ustawione 4 standardowe tarcze, tu możemy zapoznać się z łukami. W ramach ceny mamy krótkie przeszkolenie i instruktaż odnośnie tego, jak obchodzić się z bronią na terenie ścieżki. Ścieżka dysponuje ponad 20 łukami, w tym dwoma przystosowanymi dla mniejszych dzieci. Daje to możliwość zorganizowania prawdziwych rodzinnych zawodów. Pomysłodawcy pracują już nad dalszym rozszerzeniem oferty, w tym dodaniem dodatkowych atrakcyjnych celów.


Bardzo ciekawe i emocjonujące jest strzelanie przez fosę fortu. Na dziś wyznaczone są dwie tarcze i dwa stanowiska po drugiej stronie fosy. Warto się sprawdzić w tych lokalizacjach.


Ścieżka oferuje też możliwość personalizacji tarcz. Możemy więc strzelać do teściowej, szefa lub innych mniej lub bardziej lubianych przez nas osób czy postaci. Istnieją też ci, którzy wybierają opcję strzelania do cytatów motywacyjnych, podobno w ten sposób zapadają one lepiej w pamięci.


Gdybyśmy chcieli po strzelaniu, spędzić czas na terenie organizując np. ognisko to jest tu taka możliwość.


Podobne projekty są bardzo popularne za granicą, w niektórych krajach figury i ścieżki są w miejscach otwartych/publicznych. W Polsce tego typu cele 3D są jednak absolutną nowością.Szczegóły oferty umieszczone są na stronie FB ścieżki 3D. Wejście do Fortu znajdziemy pod adresem Lazurowa 185 a lub e w zależności jak aktualny jest nasz GPS. Już wkrótce i my udamy się na weekendowe rodzinne strzelanie. Zachęcamy do wsparcia tej nowej, ciekawej inicjatywy.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: sciezkalucznicza nowosc
Data publikacji: 08.11.2016 10:53
Wiślana Ścieżka Łucznicza Warszawa świętuje 1 urodziny

Wiślana Ścieżka Łucznicza już podczas najbliższego długiego listopadowego weekendu będzie obchodziła swoje 1 oficjalne urodziny. Warto skorzystać z zaproszenia by móc przekonać się o tym co oferuje ta nowa atrakcja zachęcająca do aktywnego spędzania czasu. Warto zwrócić uwagę iż jest to projekt nie komercyjny, w swym zamyśle ma właśnie promować spędzanie czasu na łonie natury a także przyczyniać się do popularyzacji łucznictwa amatorskiego.


Atutem ścieżki jest jej lokalizacja, znajduje się ona na po praskiej stronie Wisły w okolicy mostu Siekierkowskiego, w bezpośrednią bliskość tego miejsca dojedziemy autem od Wału Miedzeszyńskiego ( jadąc od północy) jednak liczba miejsc w tej lokalizacji jest ograniczona. Polecamy szukać parkingu w okolic skrzyżowania ul. Fieldorfa z Wałem Miedzeszyńskim i ostatni fragment trasy pokonać pieszo.


Ścieżka została wytyczona zgodnie z międzynarodowymi standardami w zakresie bezpieczeństwa, w zamiarze jej twórców ma stanowić ciąg po którym płynnie przemieszczają się korzystający z niej łucznicy. Liczba celów to aktualnie 28, zapewnia to możliwość zabawy nawet bardziej wybrednym fanom tego sportu.


Wiślana ścieżka łucznicza jest obecnie zarządzana przez stowarzyszenie w którym gromadzą się pasjonaci łucznictwa, jak będziemy mogli się przekonać już w najbliższą sobotę środowisko to przyciąga osoby o szerokich i bardzo ciekawych zainteresowaniach. Przed nami możliwość rozmowy i zapoznania się z pracą rekonstruktorów historycznych, płatnerzy, rzemieślników produkujących ozdobne łuki a być może także pojawią się fani kultury Indian, wszak ci ostatni nie odłączanie kojarzą się nam z łucznictwem.


Pozytywny klimat wokół ścieżki powinien pomóc w dalszym jej rozwoju. Projekt doskonale wpisuje się też w Rok Rzeki Wisły 2017 i na pewno ma szansę pozytywnie zaistnieć także w ramach tego dużego przecież wydarzenia. Popularność być może przełoży się także na zbudowanie komercyjnej oferty podobnej do tej którą mogliśmy przetestować w Forcie Blizne. Tamtejsza ścieżka łucznicza 3D cieszyła się sporą popularnością podczas szczytu sezonu turystycznego.


Organizatorzy 1 urodzin Wiślanej Ścieżki zapraszają także najmłodszych, dla tych którzy nie dysponują swoim sprzętem, na miejscu będzie on zapewniony przez Stowarzyszenie.


Projekt Wiślanej Ścieżki Łuczniczej z pewnością zasługuje na pozytywne wsparcie, kibicujemy mu i mamy nadzieje na jego rozwój w kolejnych miesiącach i latach tak by na stałe wpisał się na mapę warszawskich atrakcji promujących zdrowy i aktywny tryb życia, stając się zarazem miejscem spotkań ludzi o nie banalnych życiowych pasjach.


Zapraszamy w sobotę na Wiślaną Ścieżkę Łuczniczą, start o 10.00.
z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: sciezkalucznicza nowosc rokrzekiwisly
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon