czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: rekonstrukcjacywilna
Data publikacji: 16.12.2016 16:36
Noc Fortyfikacji 1 edycja już 21 stycznia

Już niedługo, bo 21 stycznia Noc Fortyfikacji w Warszawie. Będzie to pierwsza edycja imprezy, która przybliży nam kilka nowych obiektów udostępnionych od niedawna zwiedzającym. Doskonały pomysł by podczas styczniowego weekendu poznać miejsca, o których istnieniu w dużej mierze nie mieliśmy pojęcia. Szczególna gratka dla fanów militariów i historii, ale nie tylko. Dynamicznie rozwijający się obszar rekonstrukcji cywilnej zainteresuje też osoby szukujące osobliwości stolicy.

Date również wybrano optymalnie. Jesteśmy jeszcze przed sezonem turystycznym i feriami szkolnymi, to pozwoli na przyciągniecie osób, które w innym okresie wybrałyby zapewne odpoczynek na łonie natury.

Zainteresowanie schronami, bunkrami i twierdzami w okolicach Warszawy i samej stolicy rośnie. Liczni pasjonaci pracują w pocie czoła by stworzyć ciekawe obiekty ubogacając jednocześnie ofertę turystyczną regionu. Wystarczy wspomnieć Schrony na Przedmościu Warszawy w Dąbrowieckiej Górze, czy przygotowujący się do otwarcia na turystów obiekt w Modlinie. W samym Kampinowskim Parku Narodowym również szykowana jest adaptacja budynków dowodzenia na miejsce obserwacji nietoperzy. Wróćmy jednak do stolicy.

W ramach nocy fortyfikacji będziemy mogli między innymi odwiedzić:

Fort Legionów - relatywnie nowy obiekt, z dużym potencjałem także jeżeli chodzi o wpisanie go w wydarzenia Roku Rzeki Wisły 2017 czy rocznicy Odzyskania Niepodległości w 2018. Osoby na co dzień opiekujące się miejscem mają ambicje dalszego poprawiania oferty. Warto się przekonać co oferuje nam już dzisiaj.

Zwiedzanie obiektu Alfa - to podróż do minionej już epoki, bogato wyposażony w artefakty rodem z PRL pokazuje namiastkę tego jak wyglądałoby życie w sytuacji braku możliwości wyjścia na zewnątrz i konieczności spędzenia czasu w bunkrach podczas wojny atomowej.

Schron pod Hutą i Muzeum Obrony Cywilnej na Żeraniu - kolejny z ciekawych budynków. Wielkie monumentalne zakłady przemysłowe posiadały własne zaplecze obronne, stanowiły też istotne elementy systemu obrony cywilnej. Zarówno schron pod Hutą jak i Muzeum Obrony Cywilnej na Żeraniu stanowią doskonałe przykłady cywilnych obiektów obronnych.

Do akcji włączają się też m.in. Escape Room wola ucieczki i Poprzemysłowa Przestrzeń Piwniczna na Żeraniu. Lista jest wciąż otwarta i najpewniej jeszcze się wydłuży.

Liczba miejsc w niektórych obiektach jest ograniczona. Dlatego już dziś warto wpisać się na listę by nie stracić tej unikalnej możliwości zapoznania się z podziemną historią Warszawy.

Trzymamy kciuki za tą imprezę. Być może uda się zachęcić także inne podwarszawskie ośrodki do przyłączenia się. Wspólnie można skutecznie propagować wciąż stosunkowo mało znaną a bardzo ciekawą tematykę.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: bunkry schrony rekonstrukcjacywilna
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon