czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: parkirozrywki
Data publikacji: 07.05.2017 22:31
Pałac Czemierniki ruszyła nowa oferta turystyczna

Pałac Czemierniki to niewątpliwie perła architektury, dodatkowo pięknie usytuowana. Dotychczas, poza tymi walorami nie było tu jednak stałej oferty turystycznej. To się właśnie zmieniło, w długą majówkę ruszył projekt parku tematycznego Czemierniki. Na turystów czekają między innymi pokazy broni i techniki rycerskiej, gry i zabawy historyczne, kramy rzemieślników a także pokazy alternatywnych instrumentów muzycznych i tańce na żywo.


Specjalną atrakcją jest tradycyjna, drewniana łódź rodem z filmów o Wikingach o wdzięcznej nazwie Dobrosława. W ramach biletu mamy możliwość odbycia krótkiego rejsu łodzią po otaczającej pałac fosie. Gdy warunki pogodowe pozwalają, stawiane są też żagle. Widok łodzi na pełnych żaglach na tle pałacu jest naprawdę wyjątkowy.


Organizatorzy przedsięwzięcia dołożyli wszelkich starań by na inaugurację zaprosić rekonstruktorów i rzemieślników gwarantujących wysoki poziom prezentacji. Mieliśmy więc możliwość spotkania z "rycerzami z Międzyrzeca" czy też rzemieślnikami z Białej Podlaskiej. Wszystkie osoby były niezwykle serdecznie nastawione do zwiedzających, chętnie opowiadały o swojej pasji i wydarzeniach, w których biorą udział w trakcie roku.


W czemiernickim parku można też było postrzelać z łuku, tradycyjnie organizowano tu zawody łucznicze. Infrastruktura jest więc bardzo dobrze przygotowana, dzieci mogą pod okiem instruktorów spróbować swoich umiejętności w sztuce trafiania do tarczy.


Młodsze dzieci mogły spróbować swoich sił w grach i zabawach historycznych, naturalnie wielką popularnością cieszyły się wielkie bańki mydlane. Periodycznie mogliśmy się też rozerwać przy pokazach zumby, żywiołowa prowadząca zachęcała wszystkich do wspólnej zabawy.


Oferta turystyczna parku Pałac Czemierniki w trakcie roku będzie skierowana głównie do grup szkolnych, planujących ciekawą 1- dniową wycieczkę. Nie zmienia to faktu, iż także turyści indywidualni będą tu mile widziani. Szczególne możliwości daje tu bliskość jeziora Firlej czy Pojezierza Łęczyńsko - Włodawskiego. Nową perspektywę da też połączenie kolejowe z Warszawą. Pociągi Intercity zatrzymają się od czerwca w Parczewie i Radzyniu. Daje to możliwość ciekawej rowerowej wycieczki z zaliczeniem Pałacu w Radzyniu i Czemiernikach - po czym powrót do stolicy nawet tego samego dnia. Pod kątem rowerzystów powstanie przy Pałacu w Czemiernikach stanica rowerowa.


Kolejną planową inwestycją jest historyczne grodzisko, które umożliwi zajęcia pod zadaszeniem w przypadku niesprzyjającej pogody. Dałoby też możliwość noclegu np. w tradycyjnych historycznych namiotach.


Cieszy, iż oferta turystyczna w tym, dość ubogim w tego rodzaju atrakcje regionie ulega radykalnej poprawie. Miejmy nadzieję, że z czasem pozwoli na konserwację i przynajmniej częściowe udostępnienie do zwiedzania samego Pałacu.


Jeżeli planujemy weekendowy wypad śladem magnackich rezydencji Lubelszczyzny, lub błogi relaks na Pojezierzu Łęczyńsko - Włodawskim koniecznie wpiszmy w plan naszego zwiedzania Pałac w Czemiernikach.


Tradycyjnie w ostatni weekend wakacji odbędzie się tu wielki piknik historyczny, Festiwal Słowian w Pałacu Czemierniki.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 27.04.2016 10:53
MEGA AQUAPARK W MSZCZONOWIE 2017?

Trzy lata temu pojawił się pomysł zbudowania w Mszczonowie pod Warszawą drugiego co do wielkości parku rozrywki w Europie, Park of Poland. Idealna lokalizacja zapewniła by tej atrakcji tytuł hitu weekendowej turystyki zarówno dla mieszkańców Warszawy i okolic jak i centralnej Polski.

Pierwszym etapem tej inwestycji miał być największy w Polsce, położony aż na 20 hektarach Aquapark. Co więcej, na stronie inwestora, spółki Global City Holdings, Aquapark Mszczonów wymieniony jest jako jeden z głównych projektów i możemy o nim przeczytać: „W Aquaparku, oprócz basenu w stylu wyspy tropikalnej (z rozsuwanym dachem! – przypis nasz), znajdzie się także duża strefa zdrowia oraz centrum Galaxy z kompleksem zjeżdżalni dla gości od najmłodszych do młodzieży i dorosłych lubiących mocne wrażenia”.

Jest jednak jeden problem… Otóż rozpoczęcie budowy Aquaparku było kilkukrotnie przekładane i jeszcze się nie rozpoczęło. Czy zatem będzie to kolejny Aquapark widmo, jak ten, który miał powstać pod Grodziskiem Mazowieckim? Burmistrz Mszczonowa zapewnia, że tak się nie stanie daje jednak „Problem jest z ekologami, z uzyskaniem pozwoleń. W tym kraju doszło do takiego paradoksu, że ludzie wszystko chcieliby mieć, ale nie obok swoich domów. Walczymy, jak tylko uzyskamy stosowne pozwolenia, budowa ruszy wiosną”.

Tezie, że Park Wodny Mszczonów będzie widmem, przeczy również fakt, iż partnerem strategicznym, odpowiedzialnym za realizację Aquaparku, jest spółka Unternehmensgruppe WUND, która następnie będzie nim zarządzać. A spółka ta prowadzi już cztery duże aquaparki w Niemczech, w tym Therme Erding, gdzie znajduje się największy basen kryty w Europie z otwieranym dachem.

Z ostatnich informacji wynika iż budowa miała ruszyć wiosną ale wygląda na to ,iż tak się nie stało. Mamy nadzieję, że doczekamy się realizacji projektu popływamy i pozjeżdżamy w Mszczonowie. Była by to niewątpliwie atrakcja nr 1 jeżeli chodzi o weekendowe wyjazdy nad wodę w okolicach Warszawy. Na portalu będziemy na bieżąco informowali o postępach prac nad Aquaparkiem.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 06.03.2016 8:34
Farma Iluzji - atrakcje przez caly rok

Farma Iluzji to niezwykły park edukacji i rozrywki, przeznaczony dla całej rodziny, znajdujący się niecałe 100 kilometrów od Warszawy. Wszyscy goście, niezależnie od wieku, znajdą tu dla siebie wiele niespodzianek i atrakcji. Na dzieci czeka olbrzymia dawka zabawy oraz nauki podanej w bardzo przyjaznej formie. Farma Iluzji pozwala przeżyć niesamowite przygody ze świata magii, poznać tajniki iluzji. Znajdują się tu tak niecodzienne, baśniowe atrakcje jak Latająca Chata Tajemnic, Labirynt Luster, Tunel Zapomnienia, Zakręcony Domek. Na gości czeka także robiące olbrzymie wrażenie Muzeum Iluzji. Wyobraźnia najmłodszych gości rozwija się tu z każdą minutą, a wspomnienia pozostają na lata.  Na terenie parku znajdziemy liczne miejsca do zabawy na świeżym powietrzu, do wypoczynku i piknikowania (udostępniane ogniska i grille). 

Warto dodać, że Farma Iluzji została wybrana Najlepszym Produktem Turystycznym Województwa Mazowieckiego w 2014 roku. Jest to pozycja absolutnie obowiązkowa dla każdej rodziny!

Nieopodal Farmy Iluzji (w odległości 15 kilometrów) znajduje się czynny w sezonie wiosenno- letnim, zajmujący powierzchnię 30 hektarów kompleks rekreacyjny Wyspa Wisła. Jest to propozycja dla osób, które chcą uciec od wielkomiejskiego zgiełku i pragną spędzić czas na łonie natury.

Na najmłodszych gości czekają m.in.:

- nowoczesny i ekologiczny plac zabaw,

- niedzielne seanse bajkowe,

- strefa malucha i zabawy z konkursami,

- miejsce do kąpieli oraz wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych.

W letnie weekendy Wyspa Wisła organizuje specjalne wydarzenia, bogate w różnorodne animacje dla rodzin.

Kontakt i szczegółowe informacje:
Farma Iluzji 
Wyspa Wisła

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: parkirozrywki najedendzień
Data publikacji: 06.03.2016 8:34
Julinek - powrót cyrkowego świata

Nie ma w Polsce miejsca bardziej kojarzonego z cyrkiem i sztuką cyrkową niż znajdujący się niecałe 40 km od Warszawy Julinek. Po wojnie utworzono tu znaną w całej Europie bazę cyrkową, gdzie kształcili się artyści z całego świata. Obecnie park Rozrywki Julinek to idealne miejsce dla rodzin preferujących aktywny wypoczynek. Szereg atrakcji dla gości w każdym wieku sprawia, iż można tu spędzić zarówno jeden dzień, jak i cały weekend.

W skład Parku wchodzi Podniebny Cyrk, będący jednym z największych Parków Linowych w Polsce. Obejmuje on z blisko 120 przeszkód, tworzących łącznie 970 metrów tras. Park został zbudowany na naturalnym drzewostanie, a stopień trudności tras jest bardzo zróżnicowany. Najprostszy tor przeznaczony jest już dla dzieci w wieku 3 lat a najtrudniejszy, zawieszony na imponującej wysokości, to wyzwanie głównie dla starszej młodzieży i dorosłych. Pokonywanie przeszkód odbywa się w odpowiednim zabezpieczeniu, pod czujnym okiem instruktorów.

Inną atrakcją Parku Rozrywki w Julinku jest minigolf, otoczony rzecz jasna cyrkową aurą. Kraina Dmuchańców to świetna zabawa dla dzieci i młodzieży, mająca także doskonały wpływ ich na formę fizyczną i psychiczną.

Niezwykłą atrakcją Julinka są rajdy samochodami elektrycznymi po specjalnych torach wyścigowych, znajdujących się na terenie Parku, zaś Strefa Animacji oferuje najmłodszym gościom ćwiczenie umiejętności o cyrkowym charakterze (nauka chodzenia na szczudłach, nauka kręcenia talerzami), jak i  tych bardziej codziennych (gra w gumę, malowanie, wycinanki i szereg innych). W Julinku na gości czekają także boiska do piłki nożnej i siatkówki oraz plac zabaw.

Jako że Park Rozrywki w Julinku otoczony jest malowniczą Puszczą Kampinoską, nie zapomniano również o amatorach turystyki pieszej i rowerowej. Goście Parku mogą wypożyczyć rowery (dla dzieci i dorosłych), kijki do Nordic Walking, a w sezonie zimowym - narty biegowe, aby licznymi szlakami turystycznymi móc o każdej porze roku odkrywać uroki Kampinoskiego Parku Narodowego.

Park Rozrywki w Julinku posiada własną bazę noclegową oraz doskonałe zaplecze gastronomiczne, jest zatem idealnym miejscem na wyjazd z Warszawy i aktywny, rodzinny weekend!

Kontakt i szczegółowe informacje:


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: najedendzień parkirozrywki
Data publikacji: 10.03.2016 22:57
Magiczne Ogrody - raj dla najmłodszych

Znajdujące się 135 km od Warszawy Magiczne Ogrody to park rozrywki inny niż wszystkie. Nie ma wielu miejsc w Polsce, które tak bardzo są w stanie rozwinąć wyobraźnię dzieci i wzbudzić ich zainteresowanie. Bardzo bliskie sąsiedztwo Kazimierza nad Wisłą (24 km) oraz Puław sprawia, że pobyt w Magicznych Ogrodach, połączony ze zwiedzaniem któregoś z tych atrakcyjnych miast to bardzo ciekawa weekendowa propozycja dla całej rodziny.

Rodzinny Park – Magiczne Ogrody to pierwszy w Polsce ogród sensoryczny, który powstał w oparciu o oryginalną historię. Przechodząc przez wrota parku wchodzimy w świat magii, pełen niezwykłych istot i tajemniczych miejsc. W otoczeniu bujnej roślinności pełnej krzewów, drzew i kwiatów mieszkają skrzaty, smoki i olbrzymie gąsienice. Spacer wśród wodospadów i potoków poprzez kolejne, różniące się od siebie krainy, pełne zróżnicowanych, zapierających dech atrakcji to niezapomniane przeżycie dla każdego dziecka. Rodzinny Park – Magiczne ogrody to miejsce, gdzie świat magii łączy się z rzeczywistością, a wyobraźnia dziecka rozwija z każdą minutą.


Kontakt oraz szczegółowe informacje:

magiczneogrody.com


W niedalekim sąsiedztwie Rodzinnego Parku Magiczne Ogrody, w Janowcu, znajduje się imponujący, wzniesiony na początku XVI wieku na wysokiej skarpie nad Wisłą bastejowy zamek. Przez wieki zmienił swój charakter z obronnego zamczyska na rezydencję magnacką. Konsekwentnie rekonstruowany i odnawiany. Z jego odkrytych tarasów rozpościera się malowniczy widok na Wisłę i na położony po drugiej stronie rzeki Kazimierz Dolny. Możliwa jest przeprawa przez Wisłę promem linowym, w zależności od poziomu wody w rzece.

Kazimierz Dolny, kultowe, niezwykle malowniczo położone miasteczko, cieszy się wielką popularnością ze względu na mnogość zabytków, piękną architekturę i wspaniałą atmosferę. Uchodzi za miasto malarzy i artystów, którzy od lat prowadzą tu swoje pracownie i galerie.

Mający niezwykle bogatą bazę turystyczną Kazimierz oferuje swoim gościom wiele atrakcji. Oprócz standardowego zwiedzania zabytków w Rynku i jego okolicach można odbyć rejs po Wiśle czy przejechać się bryczką, a zimą na turystów czekają kuligi. W okolicach miasta znajdują się liczne szlaki wycieczek pieszych i rowerowych. Ze względu na niesamowity klimat wielu zmęczonych tempem życia mieszkańców stolicy, zwłaszcza wolnych zawodów, decyduje się na przeprowadzkę do Kazimierza, gdzie czas płynie zdecydowanie wolniej. My zaś gorąco polecamy to miasto i jego okolice na rodzinny wyjazd weekendowy.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: parkirozrywki
Data publikacji: 16.03.2016 10:50
Koleją Wąskotorową do krainy westernu

W sezonie letnim (od marca do października) w każdą niedzielę Piaseczyńsko– Grójecka Kolej Wąskotorowa oferuje swoim gościom nietypową, rodzinną rozrywkę nieopodal Warszawy. Wystarczy dojechać do Piaseczna (dokładnie do stacji Piaseczno Miasto Wąskotorowe przy ul. Sienkiewicza 14), skąd udamy się zabytkową koleją w trzydziestokilometrową podróż na trasie Piaseczno - Tarczyn - Piaseczno.

Trasa podróży przebiega przez niezwykle atrakcyjne, malownicze tereny, wśród ciekawej międzywojennej architektury. Odjazd kolejki punktualnie o godzinie 11, powrót po pięciu godzinach. Niecodzienną atrakcją jest postój i piknik w miejscowości Runów w
Miasteczku Westernowym Wild West City, gdzie na gości czeka ognisko i szereg niespodzianek.

Miasteczko Westernowe otwarte jest od maja do października i pozwala poczuć się gościom jak na prawdziwym dzikim zachodzie. Goście w każdym wieku mogą spróbować swoich sił w takich kowbojskich dyscyplinach jak rzut lassem, rzut podkową, piłowanie drzewa, prostowanie gwoździ, płukanie złota i wiele innych. Starsi goście mogą spróbować swoich sił na strzelnicy, strzelając z różnych rodzajów broni. Oprócz tego można pobawić się bardziej klasycznie, grając w piłkę czy ścigając się w workach. W Runowie na gości czeka catering oraz ognisko, na którym będą pieczone kiełbaski.

Warto wiedzieć iż Miasteczko Westernowe Wild West otwarte jest od maja do października.

Jeśli chodzi o przejazd koleją wąskotorową to organizatorzy zalecają wcześniejszą rezerwację, gdyż liczba miejsc jest ograniczona, płatność w kasie tylko gotówką.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: najedendzień parkirozrywki
Data publikacji: 07.05.2017 16:41
Wioska Wikingów Warszawa kolejna wielka inscenizacja tuż tuż :)

Dla wielu zaskoczenie. Wioska Wikingów Jomsborg w samym sercu Warszawy? Lokalizacja jest jej wielką zaletą, pozwala uniknąć długiej podróży przy niepewnych warunkach atmosferycznych. Tak też był podczas ostatniej wielkiej historycznej rekonstrukcji, która odbyła się w dniach 22-23 kwietnia.


Podczas wydarzenia mogliśmy podziwiać m.in. walki Wikingów przeprowadzone w różnych konfiguracjach. Poznaliśmy krąg honoru i zdrady, widzowie mieli też możliwość spróbowania przebicia się przez "ścianę złożoną z wojowników". Walki były niezwykle widowiskowe, stroje i uzbrojenie Wikingów robiły wrażenie. Po popisach, szansę odbycia pojedynków dostały też dzieci. Turniej cieszył się wielkim zainteresowaniem, zaangażowanie najmłodszych przerosło oczekiwania organizatorów. Na zwycięzców czekały cenne nagrody.


Nie mniejszym zainteresowaniem najmłodszych cieszyły się dzikie ptaki prezentowane przez rekonstruktorów w strojach z epoki. Mała sówka i jastrząb chętnie pozowały do zdjęć. Można było popytać o ich zwyczaje a także sposób codziennej opieki. Szczególnie mała sówka budziła pozytywne emocje, jej reakcja na słowo "mama" jest wyjątkowa.


Organizatorzy zadbali też o oprawę muzyczną, przy ognisku przygrywał nam historyczny zespół. Oryginalne instrumenty wydawały przyjemną muzykę, rodem z dawanych wieków. Przy ognisku można było się doskonale ogrzać, zwłaszcza, że aura nie do końca nam sprzyjała.


Zadbano także o tych, którzy chcieli dowiedzieć się czegoś więcej o Wikingach bezpośrednio od osób najlepiej znających tę tematykę w Polsce. W chacie, przy tradycyjnym palenisku i przygotowanych podpłomykach odbyła się rozmowa/ prelekcja z autorem książki o Wikingach, panem Radosławem Lewandowskim. Opowieść była niezwykle ciekawa, zahaczała o popularne ostatnio tematy m.in. badań genetycznych Piastów, które pozostawiają pewne wątpliwości co do słowiańskiego pochodzenia władców Polan.


Tradycyjnymi atrakcjami w Wiosce Wikingów są możliwość strzelania z łuku i rzut toporem, ten ostatni tylko dla starszych uczestników. Płeć piękna mogła zaś się zapoznać z technikami wyrobu tkanin i ozdób.


Przed wejściem do Wioski Wikingów ustawiono kramy z ciekawymi produktami związanymi z wydarzeniem. Można było kupić m.in. ozdoby, kamienie z runami czy gry planszowe z dawnych epok. Na miejscu było też stoisko z produktami regionalnymi, m.in. z serami korycińskimi.


Tego typu "wielkie rekonstrukcje"odbywają się w Warowni Wikingów 2-3 razy do roku. Kolejna z nich już 3-4 czerwca, później ponownie spotkamy się we wrześniu. Naturalnie, Wioska Wikingów jest też otwarta w kolejne weekendy, jednak oferta turystyczna jest wtedy ograniczona.


Kto szuka dodatkowych atrakcji związanych z Wikingami może udać się już 20/21 maja na Noc z Wikingami w Muzeum Hutnictwa Starożytnego. Wizyta w warszawskiej Wiosce Wikingów może być doskonałym przetarciem przed odwiedzinami analogicznej, acz dużo większej atrakcji na Wyspie Wolin. Teraz dolecimy tam tanimi rejsami Ryan Air z Warszawy do Szczecina.


Dojazd do Wioski należy przestudiować, kierujemy się na Centrum Olimpijskie i dalej uliczką równoległą do Wybrzeża Gdyńskiego. Warownię zobaczymy po ok 300-400 metrach, miejsc parkingowych nie braknie :) Decyzja o nowej lokalizacji jest strzałem w dziesiątkę, idealnie byłoby, gdyby był też bezpośredni dostęp do Wisły z możliwością pływania tradycyjną łodzią. Nie można mieć jednak wszystkiego. Łódź Wikingów pływa za to po stawie Pałacu Czemierniki i tam też cieszy się wielką popularnością.


Zapraszamy już w pierwszy weekend czerwca w gościnne progi Warowni Wikingów Jomsborg.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: wikingowie parkirozrywki
Data publikacji: 26.07.2016 9:56
Park Rozrywki Centrum Aktywnego Wypoczynku Sobanice

Około 1h 30min jazdy od Warszawy w kierunku północnym znajdziemy niepozorny na pierwszy rzut oka park rozrywki, a właściwie Centrum Aktywnego Wypoczynku Sobanice.


Od tegorocznych wakacji Centrum otwiera się szerzej na klienta indywidualnego. Do tej pory jego domeną były wycieczki szkolne, głównie zielone szkoły. Biorąc pod uwagę fakt, iż ceny rodzinnych atrakcji w samej stolicy nie należą do najniższych, nowa oferta Centrum może liczyć na pozytywne przyjęcie.


Do dyspozycji klientów mamy bardzo rozległy teren, którego ozdobą są wiszące mosty w tym jeden tzw. peruwiański. Trasa nadziemnej wycieczki kończy się na wysokiej platformie. Właśnie z niej rusza niesamowita tyrolka, którą zjeżdzamy na skraj lasu. Dzieci uwielbiają tę atrakcję, największe kolejki są właśnie tutaj.


Na obszarze Centrum znajdziemy też 2 strzelnice. Jedną tradycyjną, przystosowaną do strzelania z łuków, drugą zaś, do broni lufowej. Centrum dysponuje ilością broni wystarczającą do zabawy co najmniej kilkunastu osób jednocześnie.


Nowością jest pole do gry w nożnego snookera. Jest to nowy rodzaj zabawy, który przywędrował do nas z Francji, gdzie jest bardzo popularny. Ciekawe czy w Polsce zdobędzie podobną rzesze zwolenników. Warto osobiście się przekonać o zaletach tej oryginalnej gry.


W Centrum mamy również możliwość szaleństwa na pojazdach typu quad czy buggy. Część z nich to najnowsze produkty sprowadzone przed rozpoczynającym się sezonem. Na pewno spełnią oczekiwania tych, którzy preferują ten właśnie sposób rozrywki.


Dla osób szukających spokojniejszych gier jest do dyspozycji rozległy plac do gry w mini golfa, który zapewni kilkadziesiąt minut rozgrywki. Możemy też wybrać się na wycieczkę rowerową korzystając z jednego z ponad 40 rowerów.


Dla miłośników wspinaczki istnieje możliwość sprawdzenia się na tutejszej ściance wspinaczkowej.


Przybywając w weekend do Centrum Aktywnego Wypoczynku nie musimy się martwić o wyżywienie. Na miejscu istnieje możliwość jego zamówienia. Posiłki są serwowane w znajdującej się bezpośrednio przy Centrum stołówce. Tutaj też, w przypadku niesprzyjającej pogody, organizowane są zabawy pod dachem.


Co ciekawe, ledwie kilkaset metrów od Centrum Turystyki Aktywnej znajduje się kolejny obiekt, zarządzany przez tego samego właściciela tj. Wioska Afrykańska. Możemy tu obejrzeć rekonstrukcje wioski a także zwiedzić z przewodnikiem muzeum, gdzie zgromadzono ciekawą kolekcję afrykańskich artefaktów. Na miejscu jest też możliwość noclegów w dogodnych cenach.


Zachęcamy do odwiedzenia tych miejsc, dla mieszkańców Warszawy wciąż stosunkowo nieznanych. Być może poprawa działań marketingowych i samych stron internetowych obydwu podmiotów przełoży się na większe zainteresowanie turystów indywidualnych. Bliskość Płocka czy Wkry powoduje, że możemy w oparciu o pobyt w Centrum zbudować ciekawą weekendową wycieczkę i to niedaleko pod Warszawą.Krótki film nakręcony w Centrum Sobanice możemy obejrzeć na you-tube.
z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 19.04.2016 22:20
ZOO SAFARI BORYSEW - otwiera sezon - 2 kwietnia

Zoo Safari po kilku miesiącach przerwy szykuje się do otwarcia nowego sezonu. Gwiazdy ogrodu, urodzone w Borysewie białe lwy Laari i Leo, rosną jak na drożdżach. Zoo obiecuje nowe atrakcje na 2016 rok. Na pewno będziemy mogli oglądać nowo pozyskane zwierzęta, choć ich pojawienie się cały czas owiane jest mgiełką tajemnicy. Już w połowie 2015 awizowano bowiem przybycie białego nosorożca, do dziś w tej sprawie brak jest więcej informacji. Cały czas przychodzą też w Zoo na świat kolejne zwierzaki, ostatnio były to na przykład świnki wietnamskie.


Czekamy więc niecierpliwie na nowości nowego sezonu, które powinny pojawić się wkrótce. Według przedstawicieli Zoo będzie on pełen niespodzianek. W przedsezonową promocję Zoo zaangażowało tym razem celebrytów m.in. Dorotę Gardias i Rafała Brzozowskiego. Zoo zrezygnowało jednak z udziału w targach i innych masowych imprezach turystycznych, w dużej mierze opierając swój marketing na partnerstwie z Termami Uniejów i Experymentarium w Łodzi. Taki alians nie jest przypadkowy. Turyści odwiedzający Zoo Safari mogą powiązać wycieczkę z relaksem w Termach. Nieopodal znajdują się też atrakcyjne dla turystów miejscowości jak Łęczyca z zamkiem i nieodległa romańska kolegiata w Tumie. Rok 2016 i wydarzenia związane z rocznicą chrztu Polski sprawią, iż turystycznych wydarzeń w niewielkiej odległości do Zoo będzie sporo.


Znakiem rozpoznawczym Zoo Safari są przedstawiciele wielkich kotów, Tygrysy Bengalskie, szalenie rzadkie Białe Lwy czy w końcu Pumy. Specjalizacją Zoo są też zwierzęta białe. Obok wspomnianych tygrysów i lwów mamy w zoo również białe kangury, wilki czy wielbłądy. Nieprzypadkowe są więc starania o pozyskanie białego nosorożca. Tym co dodatkowo odróżnia Zoo Safari od innych podobnych obiektów, jest możliwość obserwacji karmienia zwierząt i to z naprawdę bliskiej odległości.


Przeżyciem dla najmłodszych jest także możliwość bezpośredniego kontaktu z mniej agresywnymi zwierzętami. Przy odrobinie szczęścia możemy nawet pogłaskać Żyrafę.


Wybierając się do Zoo Safari należy pamiętać, iż całość ekspozycji znajduje się na terenie otwartym. W bardzo słoneczne dni może to być uciążliwe, dlatego zawsze należy pamiętać o odpowiednim nakryciu głowy i zaopatrzeniu się w płyny. W przypadku nagłej zmiany pogody i opadów deszczu, obsługujący dość znaczny obszar "Zoo pociąg" jest dla gości darmowy.


Podczas wizyty w Zoo możemy się też natknąć na właścicieli osobiście doglądających tego co dzieje się ze zwierzętami. Daje to niesamowite poczucie faktu że duch pasji i zaangażowania z jakiego zrodziło się to miejsce jest wciąż żywy.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 19.04.2016 22:29
Energylandia - gotowa na 2016 - start 28 marca

Właściciel i ekipa Energylandii nie próżnują. Mimo, iż pod koniec sezonu uruchomiono monumentalny Rollercoaster Mayan, po którym wagoniki pędzą z prędkością 80 km/godz a przeciążenie sięga 5G, to nie jest koniec nowości, które czekają na nas w nadchodzącym sezonie 2016. Plac Energylandii tętni życiem, cały czas trwają prace budowlane. Co więc nowego na nas czeka?


Należy spodziewać się przede wszystkim uruchomienia nowego rollercostera Formuła 1. Sama spółka zapowiadała już jego uruchomienie na 2016 rok. Oceniając miejsce prac budowlanych i porównując je z mapą atrakcji można domniemać, iż wysiłki koncentrują się na tej właśnie atrakcji. Dostępne charakterystyki są oszałamiające, przyśpieszenie dwukrotnie szybsze niż w bolidach Formuły 1 sięgające 1,2 s do 100 km/h. Długi tor z licznymi zakrętami i inwersjami zapewni fanom rollercoasterów skokową dawkę adrenaliny.


Na wolnym dzisiaj terenie parku, między rollercoasterem Mayan a nowym roller costerem Formuła 1 ma też powstać miasteczko westernowe. Na pewno będzie to ciekawa atrakcja dla najmłodszych, odwiedzających Energylandię. Po lewej stronie od wejścia jest zaś planowana strefa wodna, z mini zjeżdżalniami dla dzieci. Po ekstremalnych doznaniach takie schłodzenie organizmu może być konieczne.


Wszystko wskazuje też na to, iż w okolicy Energylandii powstanie w najbliższych latach nowa kompleksowa baza hotelowa. Poprawi to logistykę i pozwoli klientom na dwudniowe i dłuższe eskapady. Sama lokalizacja Zatora i bliskość lotniska w Balicach może przyciągnąć dodatkowych turystów, którzy po noclegu w Zatorze udadzą się w podróż powrotną do domu.

Trzymamy kciuki za rozwój tego unikalnego w Polsce parku rozrywki. Mamy też nadzieję już wkrótce przetestować zapowiadane nowości.


z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 20.05.2016 22:17
FLYSPOT- pierwszy krok w chmurach, a teraz jeszcze Boeing 737NG

Jedyny w swoim rodzaju tunel aerodynamiczny Flyspot jest zlokalizowany w podwarszawskich Morach. Pozwala zrealizować marzenia o lataniu, daje namiastkę poczucia się jak astronauta w przestrzeni kosmicznej a dla zaawansowanych możliwości wykonywania spektakularnych układów i figur.


Mieszczący się w Morach na granicy Warszawy i Ożarowa Flyspot jest stosunkowo nową atrakcją. Jednak w tak krótkim czasie pozyskał tysiące wiernych fanów a wychowankowie ośrodka zdobywają międzynarodowe nagrody. Inspiracją dla młodych ludzi jest Maja Kuczyńska i jej doskonałe drugie miejsce na Wind Games 2016 . Wielkim uznaniem dla pracy włożonej przez zespół Flyspot jest przyznanie praw do organizacji imprezy o światowej randze tj. World Cup of Indoor Skyping 2016, która odbędzie się na terenie Flyspot w październiku 2016 roku.

Oferta obiektu jest skierowana zarówno dla dzieci jak i dorosłych czy wręcz całych rodzin. Najtańszy pakiet startowy to koszt 219 PLN, w zamian otrzymujemy wstępne szkolenie i 2 loty w tunelu. Usługi cieszą się wielką popularnością dlatego weekendowe terminy są rezerwowane z dużym, nawet miesięcznym wyprzedzeniem. Zaletą ośrodka są też godziny otwarcia i możliwość korzystania z jego usług w późnych godzinach nocnych.

Absolutną nowością jest symulator Boeinga 737. Pozwala poczuć się jak prawdziwy pilot potężnego najpopularniejszego na świecie modelu samolotu pasażerskiego. Jako, iż sam symulator jest stosunkowo nowy, w tym przypadku nie będziemy mieli problemu z rezerwacją wolnych terminów. Obecnie obwiązuje również promocja 15+5 dodająca 5 minut dodatkowego lotu do standardowo obowiązującej oferty. Na dziś najtańszy pakiet startowy kosztuje 249 PLN.

Vouchery Flyspot są też doskonałym oryginalnym prezentem dla bliskich nam osób.

Flyspot mieści się na granicy Warszawy, niedaleko zjazdu z drogi Expresowej S8(Mory). Wygodny dojazd z południa Warszawy zapewnia południowa obwodnica Warszawy S2.

zdjęcia - flyspot dla mediów.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 19.04.2016 22:52
Zoom Natury - żywe laboratoria + fantastyczny park linowy

Zlokalizowany w Janowie Lubelskim park tematyczny Zoom Natury jest nową, mega atrakcją na turystycznej mapie Polski. Jego znakiem firmowym są cztery tematyczne interaktywne laboratoria i fenomenalny park linowy, umiejscowiony nad samym brzegiem zalewu janowskiego.


Laboratoria wiedzy: główne, runa leśnego, awiafauny i troposfery oraz energii i recyliklingu pozwalają dzieciom poznać otaczający je świat natury. Dużą popularnością cieszą się przede wszystkim zajęcia z żywymi, egzotycznymi zwierzętami a także możliwość podpatrzenia życia lokalnych leśnych gatunków, żyjących w otaczających Zoom, lasach janowskich. W laboratorium recyklingu możemy też zapoznać się z tym, w jaki sposób jest emitowane ciepło w organizmie ludzkim, a także w jakich jego częściach jest go najwięcej. Można też zrobić indywidualne termo zdjęcie.


Dla najmłodszych udostępniono potężny plac zabaw z olbrzymimi piłkami, trampolinami i wielką dmuchaną wyspą. Do dyspozycji dzieci jest też duża ilość piankowych klocków, z których można budować dowolne konstrukcje.


Nowością nowego sezonu będzie też ciesząca się coraz większą popularnością atrakcja typu "escape room". Uczestnicy mają 60 minut na rozwiązanie zagadki i wyjście z pokoju.


Wspaniałą wizytówką parku jest park linowy, bajkowo wręcz zlokalizowany z wysoką na kilkanaście metrów wieżą mocy, która zapewnia dodatkowe atrakcje. Są to m.in. 200 m zjazd tyrolski, diabelskie wahadło pozwalające doznać poczucia przeciążenia 3G. ,czy skok pionowy zwany power fun.


Ceny atrakcji jak i samych noclegów w Janowie są bardzo rozsądne, szczególnie w porównaniu z atrakcjami z innych obiektów turystycznych o podobnych charakterze, i ugruntowanej już pozycji na polskim rynku turystycznym.


Janów Lubelski znajduje się o nieco ponad 3 godziny jazdy od Warszawy, dojazd przez Lublin i Kraśnik. Tradycyjnie zwracamy uwagę na objazd ronda w Kołbieli.


Wycieczkę do Janowa można powiązać ze zwiedzaniem Roztocza. Szczególnie polecamy okolice Zwierzyńca i zagrodę Guciów lub/i twierdze Zamość. Można również zaplanować powrót do Warszawy przez Świętokrzyskie i odwiedzić po drodze Sandomierz bądź atrakcje Krzemionek, Opatowa czy też Ćmielowa.

Dorośli mogą zaopatrzyć się po drodze w lubelskie wina, bądź unikalne rzemieślnicze piwa z browaru zakładowego w Poniatowej.z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 27.06.2017 20:01
Farma Iluzji cenowa rewolucja(na+),ruszają wodne atrakcje

Miała niespodzianka dotarła do nas w tym tygodniu z Farmy Iluzji. Od najbliższego weekendu zmienia się radykalnie polityka cenowa. Od tej pory będziemy mieli 1 bilet z dostępem do wszystkich atrakcji. Kończy się więc era złotych opasek i żetonów, które komplikowały życie i podrażały koszty całodziennej zabawy.


Bilet rodzinny (2+2) to teraz wydatek 139 zł, zaś za pojedynczy bilet dla osoby dorosłej zapłacimy 39zł, dla dziecka 34 zł. Na tle konkurencyjnych parków rozrywki a nawet parków linowych jest to bardzo atrakcyjna oferta cenowa.


Należy też zwrócić uwagę, iż w porównaniu ze szczytem sezonu zeszłego roku, do naszej dyspozycji są już całkiem nowe atrakcje, jak Kopalnia Złota, nowy pociąg dla maluchów czy też mini roller coster, nie wspominają o nowych placach zabaw.


Zdaje się, iż zarządzający Parkiem zareagowali na zwiększoną konkurencję a także niekorzystne zmiany w zakresie dojazdu do parku od strony Warszawy. Zaczęły się już bowiem prace na drodze ekspresowej S17 za Kołbielą aż do samego zjazdu w stronę Farmy Iluzji przed Rykami. Jeżeli możemy wiec, unikajmy tej trasy. Na najbliższe lata najlepszą opcją będzie podróż wzdłuż Wisły.


Zmiana polityki cenowej to niejedyna dobra wiadomość, która dociera do nas z Farmy Iluzji. Już bowiem od najbliższego weekendu park będzie czynny codziennie, a nie jak to ma miejsce poza sezonem tylko w weekendy. Pamiętajmy, Seniorzy płacą tu również promocyjną cenę 15zł. Wysłanie wiec pociech na całodzienną zabawę z dziadkami jest bardzo dobrym pomysłem.


Ostatnie upały przyspieszyły prace nad uruchomieniem atrakcji wodnych. Jest bardzo prawdopodobne, iż takowe zostaną uruchomione w pewnym zakresie już w ostatni weekend czerwca. Zgodnie z zapowiedziami w tym roku oferta zostanie jeszcze poprawiona, ma się pojawić nowy duży dmuchany basen.


Park idzie też mocno w kierunku umożliwienia odwiedzającym przygotowania posiłku we własnym zakresie. Mamy do dyspozycji sporo miejsc przygotowanych do grillowania, są też miejsca na ogniska. Takie podejście spodoba się osobom dbającym o koszty, pomoże też przytrzymać klientów dłużej na miejscu.Dzięki zmianom w polityce cenowej wiele osób spędzi tu niewątpliwie cały dzień.


Tegoroczne zmiany to doskonały przykład szybkiej reakcji na zmiany na rynku, zarządzającym Parkiem. Należą się duże brawa za to, iż zdecydowanie idą w kierunku zwiększenia liczby gości, oferując im lepszy produkt w niższej cenie, co z pewnością zrekompensuje niedogodności ( dojazd).


Do zobaczenia na Farmie Iluzji, zapewne w któryś z najbliższych weekendów.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: hit farmailuzji parkirozrywki dobracena
Data publikacji: 15.09.2016 10:19
Farma Iluzji rusza Kopalnia Złota nowe atrakcje na wiosnę 2017

Już w najbliższy weekend na Farmie Iluzji rusza Kopalnia Złota. Nowa atrakcja ma za zadanie zwiększyć atrakcyjność tego mającego już wyrobioną markę parku rozrywki.


Nowy projekt jest unikatem w skali kraju. Brak jest w polskich realiach podobnego miejsca. Cieszy też to, iż powstał od podstaw wg. pomysłu pracowników Farmy. Co ciekawe, przy jego powstaniu wykorzystano oryginalne elementy dawnej cegielni, co tylko dodaje całemu przedsięwzięciu dodatkową dozę autentyczności.


Zaraz po wejściu do budynku znajdujemy pokój, gdzie mieli przygotowywać się do pracy górnicy. Z dokładnością odtworzono dekoracje z 1966 roku. Znajdziemy tu meble, gazety a nawet oryginalne papierosy Sporty. Gratka dla osób pamiętających tamte czasy.


Główną atrakcją Kopalni jest winda, którą zjeżdzamy do podziemia. Towarzyszą nam autentyczne mechaniczne odgłosy zjazdu, osiągamy głębokość powyżej 300 metrów pod ziemią. Efekt iluzji jest tu rzeczywiście imponujący.


Następnie zwiedzamy nastrojowe kopalniane korytarze, w których znajdziemy m.in. wagoniki a także oryginalne instalacje. Nastrój buduje oświetlenie i charakterystyczna dla podziemnych budowli wilgoć.


Na koniec zwiedzania spotykamy się z duchem strażnikiem. On odsłoni nam prawdę o całej historii. Jego postać i opowieść jest niezwykle realna. Wciąż trwają prace nad jego repertuarem, tak by jak najlepiej zabawiał odwiedzających to miejsce gości.


Kopalnia Złota to pierwsza z serii dodatkowych atrakcji, które zobaczymy na Farmie w kolejnym wiosenno-letnim sezonie. Dobry obserwator może bez trudu dopatrzeć się śladów przygotowań, które już mają tu miejsce.


Nieopodal grodziska jest już ustawiona konstrukcja mini rollercostera. Będzie tu też niewielki tunel. Wszystko co związane z koleją cieszy się dużą popularnością w parkach rozrywki. Tak zapewne będzie i tutaj. A kolejowej rozbudowy to nie koniec. W centralnym punkcie parku, na przeciwko dmuchańców, już dziś możemy zobaczyć tory ustawione pod kolejną kolejową atrakcję.


Obok wymienionych pojawią się jeszcze trzy nowe place zabaw, przy dużej ilości gości tego typu miejsc w parku istotnie brakowało.


Wielka popularność dmuchańca ze zjeżdżalniami do wody skłoniła zarządzających do rozszerzenia oferty w tym zakresie. Podczas kolejnego lata pojawi się więc dość duży basen, przystosowany do najmłodszych dzieci, z głębokością nie wyższą niż 75 cm.


Jak widać plany Farmy Iluzji są bardzo ambitne, dotrzymują kroku a nawet prześcigają inne atrakcje. Sezon letni potrwa tu zapewne jeszcze do końca października. Zachęcamy, gdyż pozasezonowe odwiedziny dają nam komfort braku kolejek i letniego tłoku. Kopalnia Złota czeka na odkrycie.


W zimie zaś wróci ponownie Kraina Świętego Mikołaja. Na Farmie Iluzji jest to rzecz szczególna, warto zaplanować zimowy weekend, jak tylko pojawi się śnieg.


Pamiętajmy, iż jadąc na farmę z Warszawy warto zapoznać się z instrukcją jak objechać rondo w Kołbieli, w weekend korki są tu nagminne.
z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: farmailuzji parkirozrywki nowosc
1   2   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon