czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: parkilinowe
Data publikacji: 15.07.2016 10:15
Parki Linowe pod Warszawą - Julinek, Józefów, Pomiechówek, Pęcław

Parki linowe to cieszące się stale rosnąca popularnością atrakcje. Pod Warszawą i w jej okolicach znajdziemy ich wiele. Wybraliśmy cztery ciekawe propozycje, które można też wkomponować w dłuższy weekendowy wypad z Warszawy.


Dwa z opisanych niżej parków rywalizują o miano największego na Mazowszu. Park linowy przy hotelu Holiday Inn w Józefowie reklamuje się jako największy, i rzeczywiście pod względem długości tras dzierży prymat. Znajdziemy tu ponad 1200 metrów tras. Z kolei park linowy w Parku Rozrywki Julinek jest największy w Polsce pod względem ilości przeszkód, a samą długością niewiele ustępuje konkurentowi z Józefowa. Mniejsze parki również mają swoje zalety. Park linowy w Pomiechówku kusi nas ceną, płacimy tylko za wypożyczenie sprzętu, natomiast w parku w Pęcławiu zaletą jest brak kolejek i bliskość zamku Czersk.


1. Park Linowy Julinek - Cyrkowy park linowy to relatywnie nowa atrakcja, powstała w 2015 roku. Jest perłą w koronie nowego konceptu Parku Rozrywki Julinek, mającego na celu przywrócenie dawnego blasku tej byłej bazie cyrkowej z czasów minionej epoki. Park linowy usytuowany jest w wysokim lesie, wszak za ogrodzeniem mamy Kampinoski Park Narodowy. Do dyspozycji jest siedem tras. Długość wszystkich to ponad 1100 metrów, w sumie oferują ponad 130 przeszkód, co czyni park największym w Polsce uwzględniając to kryterium. Ostatnio dodano dodatkową mini trasę dla najmłodszych. Dumą parku jest trasa złożona z samych zjazdów, prawdziwe wyzwanie dla najodważniejszych. Oferta cenowa jest także atrakcyjna. Ceny zaczynają się od 20 zł, mamy też pakiety 2 tras za 40 zł i bilet na wszystkie z nich za 60 zł. Dodatkowo istnieje opcja zakupu biletu open na wszystkie atrakcje parku za 99 zł. W tym przypadku dzieci mamy z głowy na cały dzień :) W ten weekend startuje nowa usługa- nocne wejście do parku, możliwe w kolejne 3 weekendy.


2. Park Linowy Józefów - Holiday Inn - W tym przypadku, podobnie jak w Julinku, powstanie parku ułatwiła lokalizacja hotelu w sąsiedztwie pięknych sosnowych lasów, z których słynął region Józefowa i Otwocka. Reklamowany jako największy z Mazowieckich Parków Linowych, oferuje ponad 1200 metrów tras. Mamy do dyspozycji 4 trasy i 100 przeszkód, więc w tej kategorii jest to widocznie mniej niż u julinkowego konkurenta. Dla fanów zjazdów mamy tyrolkę o długości 120 metrów, startującą z wysokości 9 metrów nad ziemią. Ceny są tu wyższe niż w Julinku, zaczynają się od 25 zł, brak też tańszych opcji na wielokrotny zjazd. Godziny otwarcia są również bardziej ograniczone, w lipcu startujemy od godziny 12.00. Zaletą zaś jest to, że oprócz parku linowego jest do dyspozycji również mini golf i hotelowy basen. W wakacyjne poniedziałki mamy też dodatkową ofertę - 50% zniżki na wszystkie te aktywności. Jeżeli więc dysponujemy czasem lub nasze dzieci są pod opieką dziadków lub innych opiekunów to możemy skorzystać z tej specjalnej promocji.


3. Park Linowy Pomiechówek - relatywne maleństwo w porównaniu ze swoimi konkurentami. Oferuje jedynie 3 trasy, 40 przeszkód i nieco ponad 300 metrów długości. Ma jednak bardzo poważne zalety. Pierwszą są ceny, właściwie w parku płacimy tylko za wypożyczenie sprzętu, najmniejsze dzieci 5 zł, starsze 10 zł. Uprawnia nas to do przejścia 2 tras. Jest to oferta bezkonkurencyjna. Dodatkową zaletą parku jest to, iż mieści się on blisko plaży nad Wkrą. Zabawę możemy więc połączyć z plażowaniem. Dla osób niedysponujących autem lub chcących wyeliminować ryzyko weekendowych korków, ciekawą opcją jest podróż podmiejskim pociągiem. Obok parku mamy do dyspozycji plac zabaw i siłownię, działa też chłodząca kurtyna wodna. Niewielkie rozmiary obiektu powodują, że można go szczególnie polecić dla dzieci poniżej 10 roku życia.


4. Park Linowy pod Palmami Pęcław - oryginalna nazwa pochodząca od masztów rusztowań, na których opiera się konstrukcja parku, a które mają właśnie kształt palm. Położony nieco na uboczu obiekt, może być idealnym uzupełnieniem wycieczki na zamek Czersk, który znajduje się kilka kilometrów od Pęcławia. Drugą zaletą jest to, że rzadko trafimy tu na kolejki, które deprymują dzieci. Jako, iż park powstał na sztucznych konstrukcjach nie jest osłonięty przed słońcem, jak to ma miejsce w przypadku wszystkich wymienionych wyżej obiektów. W sytuacji wysokich temperatur trzeba być na to przygotowanym (nakrycie głowy i kremy z filtrem). Park dysponuje 3 trasami długości ponad 650 metrów oferującymi 58 przeszkód. Jest to mniej więcej połowa tego co oferują Julinek i Józefów, brak jest tu długich atrakcyjnych zjazdów. Oferta cenowa nie jest specjalnie elastyczna, ceny od 20 zł za najłatwiejszą trasę. Jest możliwość kupienia karnetu całodziennego za 120 zł, co przy małej różnorodności tras wydaje się jednak mało atrakcyjną opcją.


Wkrótce opisy kolejnych parków linowych pod Warszawą, w okolicy a także w samej stolicy. Obiekty usytuowane pod miastem oferują jednak dużo więcej, prawdziwymi liderami są park linowy Julinek i park w Józefowie. Pomiechówek jest też dla nich ciekawą alternatywą, w szczególności gdy nasze dzieci są jeszcze małe.z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 19.04.2016 22:52
Zoom Natury - żywe laboratoria + fantastyczny park linowy

Zlokalizowany w Janowie Lubelskim park tematyczny Zoom Natury jest nową, mega atrakcją na turystycznej mapie Polski. Jego znakiem firmowym są cztery tematyczne interaktywne laboratoria i fenomenalny park linowy, umiejscowiony nad samym brzegiem zalewu janowskiego.


Laboratoria wiedzy: główne, runa leśnego, awiafauny i troposfery oraz energii i recyliklingu pozwalają dzieciom poznać otaczający je świat natury. Dużą popularnością cieszą się przede wszystkim zajęcia z żywymi, egzotycznymi zwierzętami a także możliwość podpatrzenia życia lokalnych leśnych gatunków, żyjących w otaczających Zoom, lasach janowskich. W laboratorium recyklingu możemy też zapoznać się z tym, w jaki sposób jest emitowane ciepło w organizmie ludzkim, a także w jakich jego częściach jest go najwięcej. Można też zrobić indywidualne termo zdjęcie.


Dla najmłodszych udostępniono potężny plac zabaw z olbrzymimi piłkami, trampolinami i wielką dmuchaną wyspą. Do dyspozycji dzieci jest też duża ilość piankowych klocków, z których można budować dowolne konstrukcje.


Nowością nowego sezonu będzie też ciesząca się coraz większą popularnością atrakcja typu "escape room". Uczestnicy mają 60 minut na rozwiązanie zagadki i wyjście z pokoju.


Wspaniałą wizytówką parku jest park linowy, bajkowo wręcz zlokalizowany z wysoką na kilkanaście metrów wieżą mocy, która zapewnia dodatkowe atrakcje. Są to m.in. 200 m zjazd tyrolski, diabelskie wahadło pozwalające doznać poczucia przeciążenia 3G. ,czy skok pionowy zwany power fun.


Ceny atrakcji jak i samych noclegów w Janowie są bardzo rozsądne, szczególnie w porównaniu z atrakcjami z innych obiektów turystycznych o podobnych charakterze, i ugruntowanej już pozycji na polskim rynku turystycznym.


Janów Lubelski znajduje się o nieco ponad 3 godziny jazdy od Warszawy, dojazd przez Lublin i Kraśnik. Tradycyjnie zwracamy uwagę na objazd ronda w Kołbieli.


Wycieczkę do Janowa można powiązać ze zwiedzaniem Roztocza. Szczególnie polecamy okolice Zwierzyńca i zagrodę Guciów lub/i twierdze Zamość. Można również zaplanować powrót do Warszawy przez Świętokrzyskie i odwiedzić po drodze Sandomierz bądź atrakcje Krzemionek, Opatowa czy też Ćmielowa.

Dorośli mogą zaopatrzyć się po drodze w lubelskie wina, bądź unikalne rzemieślnicze piwa z browaru zakładowego w Poniatowej.z warszawy na weekend

Czytaj
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon