czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl

Super nowe domki noclegi dla kajakarzy Bzura Pilica i Wkra


Data publikacji: 19.09.2018 21:04
Hity września super atrakcje w każdy kolejny weekend - okolice Warszawy i nie tylko :)

Zbliżamy się nieuchronnie do końca wakacji. Jest jednak dobra wiadomość, wrzesień przyniesie prawdziwy wysyp interesujących turystycznych wydarzeń. Wybraliśmy te, które przyciągają w sposób szczególny.

Startujemy w 1 weekend września - a podczas niego:

1. Dzikie jest piękne, ostatnie dni lata w Puszczy Białowieskiej - spacery, warsztaty, koncerty, wszystko w zgodzie z naturą, warto przy okazji pamiętać o Białowieskich Drezynach.

2. Igrzyska Gier Dawnych Łęczyca - szansa na poznanie jak bawili się nasi przodkowie, idealny powód by odwiedzić Łęczycę i romański Tum. Doskonałe także do połączenia z turniejem rycerskim na zamku Biesiekiery.

3. Turniej rycerski Zamek Biesiekiery - jeden z najpiękniej położonych zamków (ruin) w okolicach Warszawy, turniej to idealna okazja by poznać tę wspaniałą miejscówkę.

4. Festyn Średniowieczny na Zamku w Iłży - w niedzielę 2 września, w sam raz by odwiedzić ciekawe miejsce, oprócz zamku mamy tu zalew, wąskotorówkę i arboretum.

5. Warsztaty Archeologi doświadczalnej - Grodzisko Żmijowiska pod Kazimierzem, super przygoda dla całych rodzin, klimaty jakie spotkamy m.in. w Miejskiej Kniei pod Skierniewicami, ale z dużo większą intensywnością.

6. Piknik z Husarią w Pułtusku - w sobotę 1 września - historyczna zabawa tuż pod Warszawą, przy okazji można wpaść na relaks do Gąsiorkowa -- nowej, eko atrakcji dla rodzin na ziemi nasielskiej.

2 weekend września, 8-9 września to już prawdziwa eksplozja ciekawych wydarzeń i turystycznych atrakcji:

1. Europejski Festiwal Smaku Lublin - cały tydzień kulinarno muzycznej zabawy w Lublinie, festiwal podczas ostatnich dziewięciu edycji wyrobił sobie doskonałą renomę - warto wpaść do koziego grodu.

2. Artefakty Pruszkowski Festiwal Archeologiczny - prawdziwy hit, tym bardziej że niewielu z nas zna historię tego regionu, która może śmiało równać się z tą ze świętokrzyskiego.

3. Święto Wisły Warszawa - wspaniała zabawa na bulwarach wiślanych, darmowe rejsy tradycyjną flotą a na deser przepiękna nocna parada. Warto być nad Wisłą tego dnia.

4. Olenderfest festiwal powideł olenderskich - ziemia Iłowska - wspaniałe wspólne biesiadowanie, gotowanie powideł, wyciskanie soku i opowieści o dawnych mieszkańcach tych ziem. Przy okazji można wpaść do Frajdalandii.

4. Numinosum Festiwal w Granicy - koncerty i warsztaty w sercu Kampinoskiego Parku Narodowego, sporo atrakcji czeka też przy okazji w Czarcim Hutorze.

5. Kameralne Chmielobranie Karczmiska i Winobranie Kazimierz - dla fanów dobrych lokalnych alkoholi, zaczynamy już w piątek od kameralnego chmielobrania wśród fanów Browaru Zakładowego. Kto zaś preferuje wino może udać się do Kazimierza na winobranie. Obie imprezy doskonałe do połączenia z Europejskim Festiwalem Smaku. Przy okazji można też poznać jedno z bardziej romantycznych miejsc tj. Pałac Piotrawin.

Weekend nr 3 , 15-16 września

1. Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw, Skierniewice - dużo ciekawych wydarzeń, w centrum których będą kwiaty, przy okazji dni otwarte w epickiej Parowozowni Skierniewice.

2. Święto Wina Winnica Dwórzno - sobota o 15.00, w drodze do/ze Skierniewic można wpaść do rosnącej w siłę mazowieckiej Winnicy. Piękne miejsce, okazja by kupić porządne polskie wina.

3. Rekonstrukcje II Wojna Światowa - Obrona Twierdzy Modlin w sobotę, Bitwa pod Łomiankami w niedzielę. Ta ostatnia to z pewnością największa pod względem rozmachu rekonstrukcja historyczna w okolicach Warszawy.

4. Polski Dzień Bluesa - piątek od 18.00, Łomża przypomni o sobie na swoje 600- lecie.

5. Festiwal Czekolady Sandomierz - od piątku do niedzieli czekoladowe szaleństwo w San Domingo, jeszcze jeden powód by rozważyć wizytę w tym pięknym mieście.

Weekend nr 4, 22-23 września

1. Noc Świątyń - wyjątkowa okazja, by obejrzeć niedostępne na co dzień sakralne wnętrza.

2. Kolejką na pożegnanie lata - kolejna z wypraw z Piaseczyńską Kolejką Wąskotorową, w ostatni weekend prawdziwą furorę zrobiła wyprawa w klimacie gruzińskim.

3. Święto Jesieni Arboretum Rogów (przesunięte na ostatni weekend września)- zwykle w przedostatni weekend września idealna okazja na odwiedzenie przepięknego Arboretum, jesienny kiermasz sadzonek z pewnością skusi wszystkich, którzy pielęgnują własne ogrody.

Weekend nr 5, 29-30 września - na koniec miesiąca dwa prawdziwe hity: Light Move Festival i Płock za Pół Ceny.

1. Light Move Festiwal - wspaniała rewia świateł i mappingów w Łodzi, jedno z must see w okolicach Warszawy dla wszystkich, których ciągnie trochę dalej poza stolicę.

2. Płock za Pół ceny - zwiedzamy dawną stolicę Mazowsza z 50% upustem, przy okazji po drodze warto wpaść do pasjonatów dzikich zwierząt w Ranczowisku.

3. Festiwal Czekolady i Słodkości Kazimierz Dolny - tym razem mistrzowie cukiernictwa zawitają do Kazimierza, dobra okazja by pożegnać lato w czekoladowym klimacie.

4. Twierdza Modlin dokładnie i ze szczegółami - całodzienna wycieczka z Piotrem Abramczykiem, prawdziwa gratka dla fanów militariów, start w sobotę o 9.00.

Lista wrześniowych wydarzeń prezentuje się naprawdę imponująco. Z pewnością będą duże problemy z optymalnym wyborem, warto jednak już zacząć planowanie by nie przegapić tych naprawdę wyjątkowych. Pora szykować się na wyjazd z Warszawy na weekend :)


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 17.05.2019 14:05
Noc Muzeów perełki bez tłumów w okolicach Warszawy

Już w najbliższy weekend Noc Muzeów, warto wybrać się do miejsc niezwykłych przy okazji unikając tłumów: Pałac Mała Wieś, Parowozownia Skierniewice, Szkuta Drewniana Dar Mazowsza, Celtycka Noc a może odwiedziny miasteczka tkaczy w Żyrardowie. Prawdziwą gratkę dla płci pięknej związaną z modą szykuje Pałac w Nieborowie, tuż obok mamy też przepiękny park Arkadia. Niestety nie ma już miejsc na odwiedziny Obiektu Alfa.

Pałac Mała Wieś - idealna okazja by zwiedzić to piękne miejsce, pałac na co dzień będący obiektem hotelowym otwiera swoje podwoje tylko w sytuacjach wyjątkowych. Przy okazji bardzo blisko mamy dwa inna arcy ciekawe miejsca Cydrownia Błędowskie Rosy, a także piękne i ciche miejsce na spacery rezerwat Modrzewina.

Pałac w Nieborowie - gratka dla kobiet, pokazy mody z XIX wieku od 19.00, będzie też film w "Pętach gorsetów" i zwiedzanie z przewodnikiem wystawy "Moda nieborowskich dam" dodatkowo dostaniemy dostęp do manufaktury porcelany. Jeżeli pogoda pozwoli koniecznie należy odwiedzić ogród w pobliskiej Arkadii.

Szkuta drewniana Dar Mazowsza-- w porcie Czerniakowskim stanie specjalnie przygotowana duma warszawskich flisaków, przez całą noc czekają na nas liczne atrakcje, dla najmłodszych przygotowano szukanie skarbu na terenie portu. Szczegóły w wydarzeniu na FB "Opowieści starej szkuty" start od 22.00.

Celtycka Noc w Muzeum Hutnictwa Starożytnego - wciąż wielu nie zna tej interesującej placówki, chlubą muzeum są periodyczne Artefakty, nie mniej ciekawie zapowiada się jednak Celtycka Noc w Pruszkowie.

Parowozownia Skierniewice - jedno z piękniejszych industrialnych miejsc w okolicach Warszawy, Noc Muzeów jest tu zawsze spektakularna, specjalne oświetlenie i opowieści wolontariuszy, w sam raz dla młodych fanów pociągów.

Miasto tkaczy Żyrardów - wspaniała industrialna osada po raz kolejny zaprasza na Noc Muzeów, czekają na nas warsztaty które wprowadzą nas w tajniki tkactwa, sitodruku czy rękodzielnictwa. Na miejscu będą też pracownicy dawnej fabryki lnu. Żyrardów to też nowiutki zalew, można tu wpaść przed Nocą Muzeów, na miejscu znajdziemy też rzemieślniczy browar z autorskim pubem.

Pałac w Gawłowie - w okolicach Sochaczewa rośnie nowa ciekawa atrakcja, po raz pierwszy będzie tu też noc Muzeów, przygotowano krótki bieg terenowy(1814) z nagrodami a także zwiedzanie parku i pałacu (o 19.00) później wspólne ognisko.

Ostatnie miejsca na godz 19 - na zwiedzanie obiektu Alfa - zimnowojenny klimat jak z serialu o Czarnobylu robi naprawdę wielkie wrażenie,jeżeli nie załapiemy się teraz to warto zapolować na kolejne zwiedzania tego unikalnego miejsca.

Warto poszukać perełek podczas najbliższej Nocy Muzeów, tych na szczęście w okolicach Warszawy nie brakuje, z kolei w niedziele po wydarzeniu można udać się na relaksująca Majówkę w Arboretum.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 11.10.2018 10:27
Najbliższy weekend atrakcje pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Przed nami super weekend piękna pogoda i moc atrakcji. Zaczynamy Nocą w Instytucie Lotnictwa jest też otwarcie wiślanego skansenu w Wiączeminie, rusza Ogród Światła, mamy też Święto Diwali, do tego Toruń za pół ceny, Oktoberfest na Zamku w Tykocinie i historyczny piknik w Sochaczewie. W sobotę urodziny szkuty Dar Mazowsze czyli wspólne święto ludzi Wisły.

1. Noc w Instytucie Lotnictwa - startujemy w piątek o 17, moc atrakcji dla wszystkich samoloto maniaków, trzeba tylko pamiętać o ciepłym ubraniu.

2. Otwarcie nowego Skansenu w Wiączeminie Polskim nad Wisłą - rośnie nam kolejna ciekawa atrakcja, będzie gotowanie powideł, folklor i dodatkowe niespodzianki. Spotykamy się w niedziele po południu, wycieczkę można połączyć z ciekawą imprezą w Sochaczewie( patrz niżej). Ten kameralny skansen dołączy do grona skansenów perełek w okolicach Warszawy.

3. Toruń za pół ceny - pogoda będzie wyjątkowo sprzyjała dalszej wyprawie, chyba najciekawsza akcja "za pół ceny" to właśnie ta odbywająca się w Toruniu.

4. Urodziny szkuty Dar Mazowsza -szykuje się wspaniała okazja na świętowanie z drewniakami, będą tradycyjne drewniane łodzie, biesiadowanie i rejsy głównym bohaterem dnia, piękną szkutą. Start z Portu Czerniakowskiego o 12.00.

5.Otwarcia sezonu Ogród Światła - w Wilanowie ruszamy w nowy sezon iluminacji, sobota o 17, wkrótce jeszcze krótsze dni będą dodatkowo sprzyjać odwiedzinom świetlnego ogrodu.

6. Święto Świateł Diwali - skoro już jesteśmy przy światłach, warto pamiętać o indyjskim święcie Diwali, start w Pałacu Kultury od 13.

7. Octoberfest na Zamku Tykocin - świętujemy z Browarem Mazurskim - pogoda będzie piękna, idealna by odkryć Tykocin i okolice, a może też wskoczyć nad pobliską Biebrzę.

8. W okopach Wielkiej Wojny Sochaczew - w niedziele w Sochaczewie kolejna 8 już edycja wielkiej historycznej zabawy, tym razem w roli głównej I wojna światowa. Niedziela od 14.

9. Historyczny piknik Skansen Tokarnia - w historycznym klimacie zatopi się też Skansen w Tokarni pod Kielcami, dobra okazja do odwiedzin, w kombinacji z Zamkiem w Chęcinach albo/i Parkiem rozrywki Świętokrzyską Polaną to doskonały przepis na weekendowy wypad.

10. Zjazd postaci bajkowych w Pacanowie niedziela 14 października - dzieje się w świętokrzyskim podczas tego weekendu, wycieczkę do Pacanowa możemy skombinować z wydarzeniami w Tokarni albo poniższą Leśną Apteką.

11. Leśna Apteka w Pustelni Złotego Lasu - nie ma lepszego momentu niż jesień a przy okazji ciekawe wydarzenie by odwiedzić to naprawdę wyjątkowe miejsce, zwane też czasami SPA Ciszy. Złoty las staje się złoty właśnie jesienią.

Takiego października nie było od dawna, korzystajmy z okazji by poznać te miejsca w okolicach Warszawy które do tej pory umknęły naszej uwadze. Nadchodzący weekend jest naprawdę bogaty w atrakcyjne propozycje.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 17.10.2018 22:09
Najbliższy weekend atrakcje pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Przed nami ostatni weekend z odrobiną jesiennego słońca? warto zapolować na czerwone klony w Rogowie, na fanów podróży czekają targi World Travel Show w Nadarzynie. Mamy też propozycje spędzenia czasu aktywnie, gotowanie w stylu Wikingów i Słowian, Spacer po KPN, kajaki ruszą w swoją ostatni rejs z Plaży Romantyczna, także ostatnia szansa by wziąć udział w Szkółce Żeglarstwa Tradycyjnego. Z zimna cieszą się warszawskie morsy inauguracja sezonu na gliniankach w Zielonce w sobotę 20 października.

1. Targi World Travel Show Nadarzyn - organizatorzy celują w ponad 50 tysięcy uczestników, będą kultowi podróżnicy- Busem przez Świat, Soliści, Martyna Wojciechowska, Olek Doba poza tym dziesiątki ciekawych stoisk polskich i światowych regionów.

2. Gotowanie na żywym ogniu - w kręgu Wikingów i Słowian - plenerowy pokaz w Podkowie Leśnej już w piątek, startujemy od 18.

3. Spacer z PTTK po Kampinowskim Parku Narodowym - zbiórka na Metro Młociny o 9.15. W planie wspólne przejście 11 kilometrów.

4. Rozpoczęcie sezonu Morsy Zielonka - w sobotę od 10.00 - Morsy Zielonka startują w kolejny sezon morsowania - ten sposób aktywnego spędzania czasu zyskuje kolejnych wiernych fanów.

5. Kajaki Spływają z Plaża Romantyczna - zakończenie sezonu w wielkim stylu, można popłynąć z wawerskiej plaży wprost do centrum stolicy. Start zaplanowano na 11.

6. Zwiedzanie Fortu Legionów - niedziela o 11.50 - kolejna okazja na obejrzenie tej fortyfikacyjnej perełki, sezon jesienno -wiosenny to czas szczególnie sprzyjający tej atrakcji.

7. Egzotyczna Szmulowizna- super spacer po ekscentrycznej Pradze- start w niedziele o 15 spod Konesera.

8. Szkółka Żeglarstwa Tradycyjnego na Wiśle - to już ostatni weekend ze szkółką w tym sezonie, wciąż są miejsca na gratisową przygodę zarówno w piątek jak i sobotę.

Powoli acz nieubłaganie kończy się letni październik, wkrótce przed nami halloweenowe atrakcje listopada, wystartują też miejskie jarmarki.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 10.11.2018 12:35
Długi weekend - urodziny FSO, Wisła, dni kuchni polskiej i ekstremalne kajaki

Extra długi weekend zapowiada się pogodowo całkiem nieżle, atrakcji w okolicach Warszawy też będzie co niemiara. Sporo będzie działo się na Wiśle, sezon rejsów z drewniakami trwa Łap chwilę na Wiśle w sobotę i niedziele, w ten ostatni dzień ruszy też specjalny Rejs Wolności. 11 listopada mamy dzień Kuchni Polskiej, tradycyjnie impreza związana jest z Płockiem ostatnio dołączyły bliższe Warszawie Mościbrody i Gąsiorowo. Na spragnionych aktywnego spędzania czasu czekają kajakowe wyprawy w dolinę Liwca ( gratis w barwach narodowych) z Przystań Liwiec , w krainę Świdra możemy ruszyć z Kajaki Dylewski. W sobotę mamy specjalną atrakcje dla fanów motoryzacji - 67 urodziny FSO.

1. Łap chwilę na Wiśle - rejsy Darem Mazowsza - w sobotę i niedziele od 9 do 16. Koszt ok 30 zł za osobę. Warunki sprzyjają.

2. Dzień Kuchni Polskiej - Płock i nie tylko - w niedziele 11 listopada tradycyjne kulinarne święto w dawnej stolicy Mazowsza, dobry powód by wybrać się do Płocka.

3. Urodziny FSO - coroczna impreza z okazji rozpoczęcia produkcji w FSO - gratka dla fanów motoryzacji, start w sobotę o 10.

4. Wycieczka do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego z Adventurtravel.pl - ruszamy odkrywać perły mazowieckiego parku -start w niedziele po 10.

5. Spływ na 11 listopada - Liwiec - Przystań Liwiec i Kajaki24 zapraszają w krainę Liwca - jeżeli stawimy się w barwach narodowych płyniemy gratis. Naturalnie 11listopada.

6. Rejs Wolności na Wiśle - w niedziele o 12, specjalny rejs warszawskich drewniaków, tego typu specjalne wyprawy są zawsze dużo bardziej spektakularne. Start z Przystani Nowa Fala.

7. Świder z Kajaki Dylewski - w poniedziałek - dla fanów ekstremalnej przygody Kajaki Dylewski zawsze znajdą ciekawą propozycje, tym razem wybierają się na Świder. Możemy wybrać opcje light i pojechać na wycieczkę w rejon Środkowego Świdra, bardzo ciekawe miejsca.

8. Wernisaż wystawy W Polsce króla Maciusia - Polin - gdyby pogoda jednak nie sprzyjała warto mieć alternatywę, jedną z ciekawszych jest specjalna impreza dla rodzin w Polinie, niedziela od 10

9. Szturmujemy Twierdzę Modlin 12 listopada - kolejna wycieczka od Adventurtravel.pl - ruszam z Warszawy Gdańskiej o 9.33.

10. Kurs na Niepodległość z Piaseczyńską Kolejką Wąskotorową- tradycyjna 11 listopadowa wycieczka, start o 11 w niedziele.

Miejmy nadzieje że pogoda nie zrobi nam przykrej niespodzianki na razie wygląda to całkiem obiecująco, takiego listopada nie pamiętają najstarsi górale, jest okazja by odkryć kolejne ciekawe atrakcje w okolicach Warszawy. Korzystajmy z długiego weekendu.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 14.11.2018 20:35
Co dobrego jeszcze w listopadzie - okolice Warszawy i nie tylko :)

Przed nami jeszcze kilkanaście dni listopada podczas nich m.in Święto Młodego Wina w Sandomierzu, Festiwal Podróżników w Staw Otwarty, Zabawa andrzejkowa na Zamku Pułtusk, na podróżników czeka też Black Friday z okazjami na zakup tanich biletów lotniczych.

1. Święto Młodego Wina już na najbliższy weekend w Sandomierzu - najciekawsza impreza z kategorii przedłużających sezon turystyczny w Polsce. Polskie wina stają się coraz bardziej popularne, w krok za tym idzie enoturystyka.

2. Festiwal Podróżników Mikro Fest 24-25 listopada - Staw Otwarty - rzut kamieniem od Warszawy w super kameralnym miejscu, 1 edycja autorskiego festiwalu twórców Mikro Wypraw. Wiele ciekawych prelekcji, opieka dla dzieci - zostały jeszcze ostatnie miejsca.

3. Zabawa Andrzejkowa na Zamku - Pułtusk - gratisowa frajda dla najmłodszych. Startujemy 17 listopada o 17stej.

4. Rajd Kampinoski - w sobotę 17 XI - niepodległościowy rajd wyruszy z Leszna - ostatnie chwile by wykorzystać listopadowe promyki słońca.

5. Łap chwile na Wiśle - jedna z ostatnich okazji na rejsy drewnianą łodzią po Wiśle, startujemy w sobotę od 9 z Portu Czerniakowskiego.

6. Niebo bez granic - wystawa traktująca o lotnictwie polskim honorująca jego stulecie - partnerem Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie - 1 edycja w niedziele 18 listopada od 17 ul. Czerniowiecka 3. Dobra okazja by odświeżyć pamięć o patronie pobliskiej ulicy pilocie bohaterze Idzikowskim.

7. Targi turystyczne TT Warsaw - drugi rok z rzędu w nowej dużo przyjemniejszej lokalizacji ( Pałac Kultury) -sposób na miłe spędzenie czasu. Start w piątek 23 listopada.

8. Black Friday 23-25 listopada - wyprzedażowy weekend który na dobre zagościł już w naszej przestrzeni społecznej, w tym roku szykują nam się prawdziwie królewskie promocje. W skryciu liczymy na nowe hitowe kierunki od LOTu - może pojawi się anonsowane od dawna Delhi.

9. Darmowy listopad w rezydencjach królewskich - trwa - w weekend 17-18 listopada specjalne atrakcje w Łazienkach - "Weekend z odzyskanymi dziełami sztuki". Zwiedzanie szlakiem odzyskanych dzieł sztuki w dwóch turach o 13 i 15.

Powoli czekamy już na śnieg i zimowe jarmarki - szansa na biały puch pojawi się zapewne jeszcze w listopadzie, tymczasem korzystajmy z plusowo-słonecznych dni, i łapmy okazje na ciekawy weekend w okolicach Warszawy.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 05.04.2019 21:35
Weekend 6-7 kwietnia pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Wiosna jest już z nami na całego, z każdym tygodniem weekendowych atrakcji będzie przybywać. Rodzinny piknik u Wikingów w Warowni Jomsborg zadowoli każdego, fani lasu mogą pomyśleć o Ekspedycji Przygoda czyli budowanie szałasu ze specjalistą od survivalu, w niedziele dzień otwarty w schronisku na Paluchu, może pojechać tam rowerem ? Gdybyśmy chcieli wybrać się nieco dalej to ciekawymi opcjami jest jarmark produktów lokalnych w Kazimierzu, dni wymiany nasion w Esterka Village, czy ognisko w Otwocku wraz z prezentacją książki o tradycji harcerskiej regionu. Jeżeli pogoda nie dopisze to warto pomyśleć o otwartych warsztatach modelarskich.

1. Rodzinny piknik w Warowni Jomsborg - po zimowej przerwie do swojej siedziby wracają warszawscy Wikingowie, ciekawe miejsce super lokalizacja, zawsze warto tu wpaść z dziećmi.

2. Ekspedycja Przygoda budowanie szałasu - w sobotę - Bielański Ośrodek Kultury wraz z super specjalistą od survivalu Łukaszem Tulejem serwuje nam super przygodę w okolicach Warszawy.

3. Dzień Otwarty na Paluchu - warto odwiedzić /wesprzeć zwierzaki - może to być ciekawa oś wycieczki rowerowej wokół lotniska Okęcie, ze zwiedzaniem zjawiskowego fortu Zbarż.

4. III Otwarte Warszaty Modelarskie - dla małych fanów majsterkowania - od 12.30 w sobotę, zabawa aż do 17 zupełnie gratis. Krakowskie Przedmieście 20/22 lok 18.

5. I Kiermasz Wielkanocny w Nowym Skansenie - Skansen Osadnictwa Wiślanego w Wiączeminie to nowość na turystycznej mapie okolic Warszawy. Nie ma lepszej okazji na jego poznanie niż impreza towarzysząca w tym przypadki I kiermasz Wielkanocny. Będą Powidła Olenderskie i inne atrakcje, start w sobotę od 10.

5. Wspólne ognisko i prezentacja książki Harcerze Warszawy i Mazowsza - w sobotę od 16 w Otwocku - ul. Kazimierza Pułaskiego 3a.

6. Spotkania w ogrodzie - Esterka Village - wiosenna wymiana nasion - wśród pozytywnej energii niesamowitego miejsca i tworzących go ludzi, można tu wpaść podczas wyprawy do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Esterka zaprasza przez cały weekend.

7. Kiermasz produktów regionalnych Kazimierz - gdybyśmy rozważali wyprawę do Kazika warto pamiętać o kiermaszu - cydry, oleje, konfitury, miody czekają na turystów szukających wiosny na Lubelszczyźnie -niedziela od 10.

8. Urodziny Flisaka - z zimowego snu budzi się wiślana flisacka brać, na początek ognisko na urodziny Flisaka w sobotę od 14 przy pomniku Sapera, wkrótce drewniane łodzie wyruszą z powrotem na Wisłę.

Kto zaś preferuje sam zorganizować sobie wyprawę może zainspirować się którąś z książek o świecie lasu i jego wielkiego znaczeniu dla organizmu człowieka, ciekawych miejsc na obcowanie z przyrodą na szczęście w okolicach Warszawy nie brakuje. Nasza lista "odkryć" na sezon 2019 też już gotowa, pora ruszać w drogę.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: najblilzszzyweekend
Data publikacji: 09.03.2019 10:51
Hity marca - tulipany, noc sów, rozmowy z drzewami i weekend za 50% ceny :)

Zbliżamy się do wiosny, każdy kolejny weekend to więcej atrakcji dla złaknionych przygód mieszkańców Warszawy. Szykuje się kilka ciekawych nowości - podczas weekendu za pół ceny debiutuje Winnica Dwórzno, super cenę zaoferuje też hotel Julinek. Fani natury z pewnością ucieszą się na możliwość rozmów z drzewami podczas wspólnych spacerów, będzie też NOC SÓW. Miesiąc kończymy wystawą tulipanów w Wilanowie.

Startujemy w najbliższy weekend - 9 marca - super propozycja dla fanów lotnictwa - piknik militarny w lotniczej bazie pod Siedlcami - Janów. Obejrzymy maszyny które można zobaczyć m.in podczas Nocy w Instytucie Lotnictwa.

15-17 marca weekend za pół ceny - tym razem mamy kilka ciekawych debiutów - zwiedzanie Winnicy Dwórzno jest jednym z najciekawszych, super ceny oferuje nam też nowiutki hotel Julinek w samym Kampinoskim Parku Narodowym. Inne ciekawe opcje to Groty Nagórzyckie + Skansen Rzeki Pilicy, tradycyjnie ciekawie prezentuje się Płock z Hotelem Tumskim i Duces Mazovie, kilka promocji czeka też w rejonie Biebrzy, tanie noclegi znajdziemy również w Mielniku nad Bugiem. Smakosze mogą udać się w okolice Siedlec Dwór Mościbrody i Zaścianek spełnią oczekiwania najbardziej wybrednych. Dla maluchów na krótki wypad dobrym wyborem będzie Wioska Pod Kogutem.

16 marca czeka na nas także b ciekawa prezentacja w Muzeum Hutnictwa Starożytnego w Pruszkowie - Sobota z Mieczem i Kowadłem. Namiastka tego co możemy zobaczyć podczas kultowych Artefaktów.

17 marca(nowa data 23 marca) spacer Rozmowy z Drzewami - startuje seria spacerów których część odbędzie się w okolicach Warszawy. Temat życia zgodnie z naturą i japońską drzewo-terapią znajdują coraz więcej zwolenników w Polsce. Szykuje się prawdziwy hit sezonu 2019.

23-24 marca NOC SÓW -tradycyjnie jedno z najciekawszych wydarzeń wiosny - Kampinoski Park Narodowy jest tym który organizuje je najbliżej Warszawy, jeżeli mamy ochotę na dalszą wyprawę to możemy ruszyć do Białowieży lub Poleskiego Parku Narodowego. Być może coś specjalnego przygotuje też Frajdalandia pod Sochaczewem, organizowane tu arcyciekawe pokazy sokolnicze zawierają m.in elementy edukacji i prezentacji sowich podopiecznych. .

23 marca wystartuje też KPN Trekking - na twardzieli czeka wędrówka na dystansie 20 plus, przy okazji możliwość poznania promotorów survivalu, w tym Łukasza Tuleja prowadzącego projekt Tooley.pl. Warto zapoznać się z ciekawym projektem wioski na drzewach.

30-31 marca- XI wystawa Tulipanów w Wilanowie - piękna wystawa + możliwość zakupu cebulek i kwiatów, taka namiastka tego co możemy zobaczyć w mekce tulipanów holenderskim Kuekenhof.

31 marca - Flis Narwiański na Zamku w Tykocinie - super powód by odwiedzić piękny i klimatyczny Tykocin, nastrojowe koncerty w pięknych historycznych wnętrzach. Warto wpaść też przy okazji na kładki do Narwiańskiego Parku Narodowego.

Jest w czym wybierać, zaczynamy wiosenne wyprawy z Warszawy na weekend, każdy kolejny sezon przynosi nam nowe pozytywne zaskoczenia nie inaczej będzie też w 2019 roku.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: promocje nowosc hit
Data publikacji: 10.04.2019 21:26
Super palmowe jarmarki - Łyse, Szydłowiec, Lublin

Już za moment Niedziela Palmowa, to tradycyjnie czas specjalnych palmowych konkursów, warto rozważyć weekendową wycieczkę by zaliczyć któryś z nich. W okolicach Warszawy znajdziemy co najmniej 2-3 arcyciekawe propozycje które mogą stać się kanwą dla 1 dniowej wyprawy ze stolicy.

Tradycyjnie palmy kojarzą się z Kurpiami, to właśnie w Łysych ma miejsce chyba najsłynniejszy pokaz potężnych niekiedy kilkumetrowych palm. Kurpie są teraz nieco bliżej Warszawy dzięki nowej trasie ekspresowej do Białegostoku, z pewnością warto je odwiedzić. Oprócz tradycyjnego palmowego pokazu czeka tu na nas ciekawe prywatny skansen rodziny Bziukiewiczów w Wachu, gdzie obok palm znajdziemy wiosenne warsztaty wydobywania bursztynu czy gastronomiczne przysmaki przyrządzane przez gospodynię Panią Laurę. Już w maju czeka nas też specjalny festyn z okazji 10 lecia tej wspaniałej rodzinnej placówki. W drodze warto też wpaść do przepięknie usytuowanego skansenu w Nowogrodzie.

Drugą nie mniej atrakcyjną propozycją jest wycieczka do Szydłowca, to wspaniałe miasteczko jest szerzej nieznane. Ten stan może się wkrótce zmienić, m.in ze względu na poprawę infrastuktury drogowej, obecnie dzięki obwodnicy Radomia dojedziemy do tej mikro perełki w niewiele więcej niż godzinę. W Szydłowcu czeka na nas tradycyjny jarmark z konkursem palm Wielkanocnych. Szydłowiec to nie tylko samo miasteczko, w okolicy znajdziemy mnóstwo pomysłów na krótkie krajoznawcze wycieczki, jest kamieniołom, odnowiony zalew i najwyższa na Mazowszu "góra". Szydłowiec zadowoli także głodomorów dzięki projektowi "Jak smakuje Szydłowiec" miejscowa kuchnia przeżywa obecnie renesans, znajdziemy tu też wspaniałe włoskie lody.

Festiwal Wielkanocny - czeka też na nas w Skansenie Wsi Lubelskiej pod Lublinem, dwa dni ciekawych warsztatów przybliżą nam Wielkanocne tradycje regionu. W sobotę motywem przewodnim będzie przygotowywanie pisanek. W niedziele pokaz wicia palm, po czym rozstrzygniecie konkursu na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną, a przy okazji wielki kiermasz z wyrobami rękodzieła i produktami regionalnymi które z pewnością urozmaicą nasze Wielkanocne stoły. Wybierając się do Lublina musimy brać pod uwagę intensywne prace drogowe na trasie ekspresowej S17, rozsądnie będzie wybrać drogę przez Puławy. To ostatnie miasto bez wątpienia warte jest oddzielnej uwagi i przynajmniej krótkiego postoju.

W najbliższy weekend sypnie ciekawymi propozycjami atrakcji w okolicach Warszawy, o naszą uwagę zawalczą też wymienione wyżej palmowe konkursy, zobaczymy czy aura będzie łaskawa, tak czy inaczej warto zapamiętać wskazane wyżej miejsca. Nawet jeżeli nie uda nam się do nich wybrać w najbliższy weekend z pewnością warto to zrobić podczas wiosennych wypraw, pamiętajmy o święcie 10 lecia Muzeum w Wachu i ukrytej perełce Mazowsza czyli Szydłowcu.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: niedzielapalmowa
Data publikacji: 09.04.2019 21:11
Weekend 13-14 kwietnia pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Przyśpieszamy, w najbliższy weekend atrakcji nie zabraknie, w samej Warszawie - weekend z Podlasiem w Hali Gwardii, Piknik Węgierski na Żoliborzu, Kaziuk Praski na Pradze, Otwarty Ogród z Kukbukiem czy wreszcie Święto Kwiatów na Mysia 3. Na aktywnych czekają m.in sprzątanie Bzury z kajaka z Moto Przystań, gra miejska Kosmiczny Wawer czy niedzielny spacer szlakiem najsłynniejszych akcji zbrojnych w Warszawie. Kto chciałby ruszyć nieco dalej ma do wyboru ciekawe wydarzenia w Grodzisku Rzeczyca nad Pilicą bądź Wiec Piastowski w Grodzie Pobiedziska. Jako iż mamy Palmową Niedziele, palmowe atrakcje czekają na nas tradycyjnie w Łysych na Kurpiach w pięknym Szydłowcu czy w Skansenie Ziemi Lubelskiej. W niedziele ruszy też sezon turystyczny w Płocku.

1. Podlaski weekend hala Gwardii - w sobotę i niedziele czekają na nas warsztaty kosmetyczne, garncarskie a także opowieści o podlaskiej magii Szeptuch - wprost
od Mocy Podlasia - temat związany z Rozmowami z Drzewami.

2. Kaziuk Praski na Pradze - tradycyjny festyn Kaziukowy, najsłynniejszy znajdziemy w Wilnie ale warto posmakować tego klimatu także na Pradze. Start w sobotę od 8.

3. Piknik Węgierski Żoliborz - węgierskie klimaty będą czekały na Żoliborzu, znajdziemy je w Centrum Sztuki przy Forcie Sokolnickiego.

4. Palmowe pokazy - Kurpie, Szydłowiec, Skansen Lubelski - kto ma ochotę na dłuższą wycieczkę może udać się do miejsc tradycyjnie związanych z pokazami Wielkanocnych Palm - Łyse na Kurpiach , uroczy Szydłowiec a może Skansen Ziemi Lubelskiej.

5. Sprzątanie Bzury z kajaka z Moto Przystań - szykujemy się już do sezonu kajakowego warto rozpocząć go od "dobrej roboty", w Moto Przystani czekają na nas w tym sezonie nowe atrakcje.

6. Gra terenowa Kosmiczny Wawer - w sobotę od 10-14 , wawerscy krajoznawcy i fani turystyki zabiorą najmłodszych na ciekawą zabawę.

7. Szlakiem Walk Żołnierzy Podziemia - super historyczny spacer po miejscach najsłynniejszych akcji zbrojnych czasu II wojny, szerzej niż podczas super ciekawego spaceru Akcja Kutschera. Z WHU Żołnierczyk spotykamy się w niedziele o 11.

8.Wspólny Ogród z Kukbukiem - startuje nowa przyjazna przestrzeń - w samym sercu miasta ul Jazdów 3/12.

9. Grodzisko Rzeczyca i Wiec Piastowski w Pobiedziskach - słowiańskie klimaty, w Rzeczycy budowanie bramy grodu i warsztaty permakultury - już od piątku. Także w piątek piastowcy wojowie pojawią się już w Pobiedziskach i tak zostanie do niedzieli.

10. Otwarcie sezonu turystycznego Płock - w niedziele od 13 - Płocka Organizacja Turystyczna przygotowała szereg ciekawych atrakcji - w tym kilka spacerów dla weekendowych turystów.

11. Święto Kwiatów Mysia 3 - kolejna edycja tak lubianego przez fanów kwiatów wydarzenia, pamiętajmy o tulipanach już wkrótce warto udać się do Łodzi a może dalej do Kuekenhof.

Kto zaś preferuje sam zorganizować sobie wyprawę może zainspirować się którąś z książek o świecie lasu i jego wielkim znaczeniu dla organizmu człowieka, ciekawych miejsc na obcowanie z przyrodą na szczęście w okolicach Warszawy nie brakuje. Nasza lista "odkryć" na sezon 2019 też już gotowa, pora ruszać w drogę.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: najblizszyweekend
Data publikacji: 23.04.2019 23:11
Długi weekend majowy okolice Warszawy i nieco dalej :)

Długi weekend tuż tuż na liczbę atrakcji w okolicach Warszawy nie możemy narzekać, prognozy pogody nie najlepsze tym bardziej krótkie 1 dniowe wypady ze stolicy będą cieszyły się popularnością. Rusza sezon kajakowy, gratisowo popłyniemy Wisłą i Świdrem. Otwierają się mini zoo w okolicach Warszawy - Pawie Oczko,Ranczowisko, Pod Kogutem czy Frajdalandia każde z miejsc warte uwagi. Czeka też na nas cała moc historycznych rekonstrukcji od Zamków Czersk i Iłża, po czasu napoleońskie w Raszynie a kończąc na Cichociemnych. Kto zaś szukałby regionalnych smaków może udać się do Skansenu w Tokarni lub Płocka, ziołowe warsztaty także w Muzeum Hutnictwa Mazowieckiego.

Piątek 26 kwietnia - zaczynamy długi weekend - w Nadleśnictwie Celestynów rusza akcja sadzenia drzew - na każdego chętnego czekają tu darmowe sadzonki - start o 9.00 do 15.30 lub wyczerpania zapasów :)

Sobota 27 kwietnia

Ruszają gratisowe spływy kajakowe Wisłą z Fundacją Kim - w kolejne weekendy możemy popłynąć królową polskich rzek zupełnie gratis - w sobotę start od 9.

Survival Bielany - Szlakiem Powstańców z Kampinosu - tym razem survivalowcy poprowadzą dzieci na historyczną wycieczkę - super miejsce i osoby warte poznania - ruszamy o 10.00.

Warsztaty Ziołowe w Muzeum Hutnictwa Starożytnego - dobry powód by poznać tę ciekawą edukacyjną placówkę- start o 11.00.

IX Targowisko Instrumentów - Fort Legionów - tym razem będzie gościł wystawców z niezwykle cennymi eksponatami - ciekawe uzupełnienie spaceru.

Rocznica bitwy pod Raszynem - historyczny piknik w klimacie napoleońskim - upamiętni 210 rocznicę bitwy - zabawa potrwa aż do 20.00.

Anioły Wolności - Malcanów - w miejscu historycznych zrzutów Cichociemnych - kolejna historyczna rekonstrukcja, Projekt Historyczny po raz kolejny przeniesie nas w czasie do 2 Wojny Światowej. Start o 17,właściwa rekonstrukcja zacznie się około godziny 19.

Miasto Ogród Podkowa Leśna - zwiedzanie miasta ogrodu z ABC Warszawa - start przy stacji WKD Ochota o 11.oo

Darmowy Esko spływ Świder - z Rio Art - wspólne sprzątanie Świdra z brzegu i z kajaka zakończone wspólnym eko ogniskiem - do poznania wspaniałe miejsca m.in most wiszący nad Świdrem.

NIEDZIELA 28 KWIETNIA

Jarmark Świętego Wojciecha w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu - nie ma lepszej okazji by poznać to niezwykle ciekawe miejsce, przy okazji można zaplanować nieco dalszy wypad np do Drohiczyna, Latosowa czy Ziołowego Zakątku.

Zwiedzanie Forty Legionów - kolejne zwiedzanie niesamowitego Fortu - w sam raz na gorszą pogodę - start w niedziele o 11.50.

ŚRODA 1 MAJA

Festiwal Smaków w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni - dobry powód by wybrać się w bliskie góry świętokrzyskie.

Piknik Etnograficzny Podlaski Szlak Rękodzieła - wspaniałe miejsca w okolicach Białegostoku - obok kultywujących dawne zawody rzemieślników takie perełki jak pracownia torebek Kala i bajowy świat w Uroczysku Ruczaj.

Majufka u Dębowych - w Grodzisku Rzeczyca nad Pilicą spotkają się fani prasłowiańskich klimatów , przy okazji do zobaczenia piękne miejsca jak Inowłodz.

Zamek Czersk - powrót do czasów księcia Janusza - rekonstruktorzy wracają do czerskiej warowni, rozgrzewka przed turniejem który już w 2 weekend maja.

VI Warszawskie Dni Kawaleryjskie - dla tych którzy podziwiają kunszt kawalerii.

Nowy Sezon w Parku Fontann - inauguracja nowego sezonu o godz. 21.30.


CZWARTEK - 2 MAJA

Turniej Świętego Grala Iłża - piękne iłżańskie ruiny znowu ożyją, przy okazji można odwiedzić Arboretum Marcule albo odpocząć nad iłżańskim zalewem. W Iłży rzadko mają miejsce spektatakularne wydarzenia tym bardziej warto wybrać się w to miejsce 2 maja.

X Festiwal Chorągwi Wilanów - popisy rodem z sieneńskiego Palio tym razem w samym Wilanowie - warto zobaczyć na żywo te pokazy.

PIĄTEK - 3 MAJA

Płocki Festiwal Jedzenia i Picia - doskonały pretekst by udać się do dawnej stolicy Mazowsza, pamiętajmy też o znajdującym się tuż pod miastem Ranczowisku które z pewnością ucieszy najmłodszych.

SOBOTA - 4 MAJA

Jarmark na Zamku w Uniejowie - przy okazji szansa by zobaczyć Lazurowe Jezioro Osadnik Gajówka - Zoo Safari w Uniejowie albo Dolinę Skrzatów.

Spacery - Warszawa Szlakiem Czerwonych Latarni i Spacer z Duchami od Arktur dla tych który zostaną na weekend w stolicy.


NIEDZIELA - 5 MAJA

Wielki Kiermasz Roślin ozdobnych Końskowola - stolica szkółkarstwa zaprasza, szansa na wspaniałe zakupy ogrodnicze. O Końskowoli warto pamiętać, już wkrótce bowiem znowu czeka na nas różana ekstaza.

W długi weekend czeka nas naprawdę wiele atrakcji w okolicach Warszawy, ruszą rodzinne spływy kajakowe na Bzurze w Motoprzystani czy Liwcu z przystanliwiec.pl, wkrótce też oficjalne otwarcie nowej turystycznej przestrzeni na Zamku w Liwie. Pamiętajmy o kameralnych parkach rozrywki mini zoo - one z pewnością dadzą dużo radości najmłodszym turystom.


z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 29.05.2019 23:10
Weekend 1-2 czerwca pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Nadchodzi piękna pogoda, a w weekend sypnie też imprezami z okacji Dnia Dziecka, wspaniały piknik na strzelnicy, na Zamku Czersk trwają warsztaty archeologiczne, ciekawie zapowiada się zabawa z Husarzami w Chrzęsnem, kuszą też Wikingowie i Cyrkowy dzień dziecka w Julinku. Szczęśliwie dzień dziecka wypada w sobotę co daje szansę na gratisową wycieczkę pociągami PKP Intercity, można skoczyć Pendolino do Ciechanowa, albo zmontować 1 dniowy wypad do Krakowa czy nad morze. W Płocku kolejny Jarmark Tumski, w sam raz do połączenia z wyprawą po maki do Dobrzynia nad Wisłą.

1. Dzień Dziecka na Strzelnicy - wyjątkowa i bardzo rzadka okazja by spędzić dzień w niezwykłym miejscu, na dzieciaki czeka masa atrakcji w tym sporo zupełnie gratisowych.

2. Gratisowe przejazdy Intercity w dzień dziecka - w tym roku idealnie 1 czerwca wypada w sobotę, mamy więc szansę na 1 dniowy wypad do Krakowa/ Katowic a może i nad morze, najkrótszą opcją jest wyprawa Pendolino do Ciechanowa. Fani kolei mogą rozważyć wyprawę na Kolejowy dzień dziecka z PKP Intercity, który to odbędzie się w Bydgoszczy.

3. Archeologia żywa na Zamku Czersk - aż do niedzieli na zamku rządzą rzemieślnicy, impreza nieco przypominająca kultowe Artefakty w Pruszkowie z pewnością da najmłodszym wiele radośći.

4. Skrzydła Chwały Pałac Chrzęsne - piknik Husarski a dodatkowo popisy rzemieślników i prezentacje dawnych zawodów, znane nam między innymi z pobliskiego Skansenu Kuligów. Z pewnością 1-2 czerwca czeka na nas w Chrzęsnem wspaniała zabawa.

5. Kolejowy piknik wąskotorowy Rogów - moc atrakcji szykuje też rogowska wąskotorówka, specjalny przejazd o 11.50 pożniej wspólna zabawa aż do 16. Na miejsce dojedziemy pociągami ŁKA z Warszawy, podobnie jak w przypadku Intercity dzieci ( do lat 16 ) jadą gratis.

6. Dzień Dziecka Pałac Mała Wieś - piękna pogoda to super okazja by odwiedzić jedno z najciekawszych miejsc na grójetczyżnie, obok mamy też Agroturystykę Cydrownia jak i wspaniałe miejsce na leśny spacer, Rezerwat Modrzewina.

7. Dzień Dziecka u Wikingów - dla tych którzy nie lubią jeżdzić daleko super atrakcja w samej Warszawie, Jomsborg Wikingów to zawsze dobra opcja na krótki wypad z pewnością nie zawiedzie.

8. Cyrkowy dzień dziecka Julinek - dawa dni wspaniałej cyrkowej zabawy w Julinku, uczniowie szkoły cyrkowej szykują specjalne show, mają pojawić się też roboty i inne super atrakcje, może dobra pogoda pozwoli rozłożyć wodne dmuchańce.

9. Jarmark Tumski Płock - od piątku startuje najbardziej rozpoznawalna płocka impreza plenerowa, w sam raz by poznać dawną stolicę Mazowsza, przy okazji na najmłodszych czeka Ranczowisko, warto rozważyć wycieczkę do Dobrzynia nad Wisłą by wejść na piękne wzgórze zamkowe.

Specjalne atrakcje dla najmłodszych szykują też mini zoo położone w okolicach Warszawy, obcowanie ze zwierzakami to zawsze dobry pomysł, korzystając z pięknej pogody można też wybrać się na wyprawę po kwitnąće maki.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 13.05.2019 22:48
Hity maja - masa atrakcji w okolicach Warszawy

W maj wchodzimy z przytupem już w najbliższy weekend prawdziwy wysyp atrakcji: Flis Festiwal,Otwarcie przystani Liwiec, 10 lecie Skansenu w Wachu,Turniej Rycerski w Czersku,Geologiczne show w Rydnie póżniej będzie tylko lepiej. Maj zapewni nam wiele okazji na weekendowe wypady w okolice Warszawy.

Pierwszy po majówkowy weekend maja 11-12 maja a podczas niego:

Startujemy w piątek - super impreza w Muzeum Kurpiowskim w Wachu - to już 10 lat - będzie historycznie, regionalnie i smacznie.

Flis Festiwal - wielkie święto flisaków, fanów Wisły i kultywatorów tradycji nadwiślańskiego Urzecza - bezsprzecznie warto tu wpaść - można dojechać rowerem z Warszawy, można też popłynąć z Flisakami - start o 4 rano w sobotę, w cenie wschód słońca nad Wisłą, śniadanie na wyspach i inne atrakcje - od 35 zł za osobę - kontakt Rok Rzeki Wisły.

Turniej Rycerski zamek Czersk - idealna sprawa do połączenia z wypadem na Flis Festiwal, dla maluchów ciekawą opcja może być też zaliczenie Wioski pod Kogutem.

Piknik Archeologiczny Rydno - od piątku do niedzieli w Wąchocku nad zalewem przeniesiemy się do epoki kamienia.


Kolejny weekend maja 18-19 maja czekają na nas kolejne atrakcje

Jazzowy piknik w Winnicy Dwórzno - o bilety będzie trudno - ale warto śledzić dostępność do końca, kolejne atrakcje w Winnicy już wkrótce.

Celtycka Noc Muzeów - w Muzeum Hutnictwa Starożytnego w Pruszkowie - miejsce niezwykle i wciąż mało znane - tutejsze Artefakty to turystyczny majstersztyk.

Noc Muzeów na Mazowszu - tradycyjnie super okazja by zobaczyć unikalne atrakcje bez wielkich tłumów i w specjalnej aranżacji, warto zapolować na dość drogą na co dzień Galerie Figur Stalowych , Parowozownie Skierniewice czy wspomnianą wyżej Celtycką Noc w Pruszkowie.

Targi Turystyczne w Parku Rozrywki Julinek - 1 edycja lokalnych targów 19 maja, będzie można lepiej poznać kampinoskie atrakcje, szykują się też okazje do zakupu regionalnych wyrobów a także zabawa przy lekkiej muzyce.

Majówka w Arboretum - Arboretum w Rogowie jest równie piękne wiosną jak jesienią kiedy rządzą tu czerwone klony, warto się o tym przekonać dobra okazja 19 maja podczas Majówki w Arboretum.

Weekend 25-26 maja pod znakiem Wina i fantastyki w Twierdzy Modlin

Festiwal Fantastyki Cytadela - startujemy w piątek 24 maja - to już 3 edycja, każda kolejna jest jeszcze lepsza, tym razem będzie więcej ciekawych wydarzeń towarzyszących.

W sobotę 25 maja święto Wina na Zamku w Janowcu, okazja by poznać przytulne lokalne winnice Wieczorków czy Las Stocki, mogą być ciekawymi celami weekendowych wypadów w przyszłości.

Wojciechowe świętowanie w Serocku - super zabawa z koncertem Patrycji Markowskiej na deser, warto wpaść na plaże w Serocku.

31 maja - ostatni dzień maja wypadnie w piątek tego też dnia kolejny Szturm Twierdzy Zamość pyszna zabawa w twierdzy Zamoyskich.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 19.06.2019 8:57
Weekend 22-23 czerwca pod znakiem Nocy Świętojańskiej

Pogoda wciąż sprzyja planowaniu weekendowych eskapad w okolicach Warszawy. Długi weekend tym razem pod znakiem Wianków - w sposób szczególny warto polecić zabawę nad Bzurą w Motorzystani, i Kramy Inowłodzkie w przepięknej krainie Pilicy. Dla tych którzy nie chcą ruszać się daleko z Warszawy, imprezy w samej stolicy nad Wisłą i w gościnnej Wiosce Wikingów Jomsborg. Na smakoszy czekają zaś warsztaty zielarskie w Stodole Snów nad Biebrzą i Ziołowym Zakątku, Święto Wina i Sera w Sandomierzu i podobne wydarzenie w Lublinie.

Wianki w okolicach Warszawy i dalej - SOBOTA

Sobótki nad Bzurą w Moto Przystani - w sobotę od 18 bawimy się gościnnych progach Plecewickiej bazy rzecznej, od tego sezonu mamy tu też super domki, idealny pomysł na wspólną zabawę po rodzinnym spływie nad Bzurą.

Kramy Inowłodzkie -jedno z piękniejszych miejsc w okolicach Warszawy Inowłódz zaprasza na zabawę nad Pilicą, będzie się działo na zamku i w przyległościach, nie ma lepszej okazji by poznać to miejsce. Po drodze warto wpaść do bunkrów kolejowych w Konewce i Jeleniu lub/ i do Grot Nagórzyckich.

Noc Kupały w Warowni Jomsborg - dzielni wikingowie tym razem w klimatach słowiańskich, startujemy w piątek od 20, zabawa przewidziana do północy.

Wianki nad Wisłą Warszawa - tradycyjnie największa impreza będzie jednak nad Wisłą, startujemy już w południe w sobotę, pogoda ma sprzyjać upał widocznie zelżeje.

Wianki w okolicach Warszawy - Niedziela

Muzeum Osadnictwa Nadwiślańskiego - nowy super skansen w okolicach Warszawy, tym razem zabawa w klimacie Nocy Świętojańskiej, można tu przyjechać po zabawie w Julinku, Frajdalandii albo spływie z MotoPrzystani , od 13.

Noc Świętojańska na Kajaku z KS Amber - zapraszamy na Pilicę niedzielny spływ ruszy o 17.00 , pogoda wyjątkowo sprzyjająca upał chwilowo odpuszcza warto to wykorzystać. Jeżeli trafimy do Sulejowa to koniecznie trzeba odwiedzić wspomniane już Groty Nagórzyckie.

Noc Świętojańska na Świdrze - Klub Mlądż - zaplanowano sporo atrakcji dla najmłodszych , wicie wianków, szukanie paproci i puszczanie wianeczków na wodę, Świder to piękna rzeka, szczególnie w okolicy magicznego ujścia Mieni, start o 18 w niedziele.

Ziołowe Warsztaty i Święta Chleba i Sera

Ziołowe spotkanie w Stodole Snów- już w piątek nad Biebrzę zaprasza "biebrzańska wiedźma". Może zaliczyć w przy okazji spływ na tratwach albo balony nad Biebrzą ?

Spotkania Ziołowe w Ziołowym Zakątku - jedno z piękniejszych miejsc na Nadbużańskim Podlasiu, mamy tu m.in ziołowy ogród i wspaniały sklepik, w niedziele od 14 wystartują zaś tradycyjne ziołowe spotkania z mocą atrakcji dla wszystkich zainteresowanych magiczną mocą ziół.

Festiwal Chleb Wino Ser już od piątku w Sandomierzu - kulinarna uczta potrwa do niedzieli, idealne do połączenia z wypadem do którejś z pobliskich winnic.

Czas dobrego Wina i Sera - na rynku w Lublinie - w sobotę od 10, Lublin już wkrótce będzie ponownie bardzo blisko Warszawy dzięki nowej drodze S17 skróci się czas podróży do lubelskich Winnic które idealnie można włączyć w plan wyprawy do Kazimierza.

KIEDY BRODNO BYŁO GRODEM PIKNIK ŚREDNIOWIECZNY - IMPREZA KTÓRĄ WARTO POLECIĆ W SPOSÓB SZCZEGÓLNY - w średniowiecznych klimatach bawimy się w sobotę i niedziele w lesie bródnowskim.

Najbliższy długi weekend z pewnością upłynie pod znakiem Wianków - warto jednak pomyśleć o wyprawie kajakowej szczególnie iż w sobotę i niedziele upał odpuści. Można rozważyć którąś z prostych tras kajkowych w okolicach Warszawy. My już pływamy naszym własnym kajakiem Gumotex Solar.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon