czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl

Super nowe domki noclegi dla kajakarzy Bzura Pilica i Wkra


Data publikacji: 07.06.2018 11:13
Weekend 9-10 czerwca pod Warszawą okolice i nie tylko:)

Najbliższy weekend to prawdziwy wysyp festiwali - premierowa klimatyczna Membrana nad Świdrem, alternatywne Wibracje w Serocku, Dni Konstancina, Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Płocku jest też Festiwal Renesansu w Lublinie, dla najmłodszych zaś festiwal modelarski Babaryba. Dodajmy do tego ciekawe pomysły na weekend na Podlasiu z polową lekcją historii na Strękowej Górze i historyczną imprezą na Zamku w Tykocinie. Otwiera się też mini park rozrywki Gąsiorkowo, nowe miejsce zabaw w okolicach Pułtuska.

1. Membrana nad Świdrem w Otwocku - muzyka wkracza na świderskie plaże w sobotę, od 14 w Otwocku super muzyczne klimaty, m.in szantowo Grzegorz Świtalski z wiślanej sandomierskiej rodziny, gwoździem programu zaś Kapela ze Wsi Warszawa i nocny koncert nad Świdrem. Fajna okazja by poznać klimatyczne miejca w okolicy, m.in ujście Mieni do Świdra.

2. Wibracje - Serock - trwa festiwal alternatywnych klimatów w Serocku, w zeszłym roku wzięło w nim udział kilka tysięcy osób, aura sprzyja wyprawie nad Narew, można połączyć z wypoczynkiem na Plaży w Serocku.

3. Dni Konstancina - jak zawsze pełne atrakcji, ożyje Park Zdrojowy, tężnia i piękne okoliczne wille. Fani niebanalnych spacerów mogą udać się ścieżką willi Konstancina, z pewnością nie będą żałować.

4. Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych Płock - najlepsi lokalni browarnicy zjadą do dawnej stolicy Mazowsza, gratka dla piwoszy, za tydzień zaś ciekawe piwne doznania w Warce z Browarka.

5. II Festiwal Renesansu w Lublinie - 2ga edycja tej niezwykle ciekawej imprezy, warto poznać renesansowe perły Lublina i Lubelszczyzny, taka wiedza może się przydać podczas weekendowych wypadów z Warszawy.

6. Warszawski Festiwal Modelarski Babaryba - startujemy w sobotę od 10 na Pileckiego 122, sporo atrakcji także dla najmłodszych fanów budowania i składania własnych konstrukcji.

7. Polowe lekcje historii Góra Strękowa i obóz wojsk Rzeczpospolitej Zamek Tykocin- idealna okazja dla fanów historii można połączyć dwie imprezy i zmontować arcy ciekawy historyczny weekend na bliskim Podlasiu.

8. Gąsiorkowo Park Rozrywki -otwarcie - w sobotę od 14 będziemy mogli poznać to co przygotowali dla nas właściciele Młyn Gąsiorowo, nowy mini park rozrywki ma zapewnić jeszcze więcej atrakcji i zachęcić do wypraw(kulinarnych) i wypoczynku w okolicach Pułtuska.

9. Dzień Wymiany Sadzonek gospodarstwo Esterka- ciekawe miejsce trochę w klimacie festiwalu Wibracje.. można zahaczyć udając się w okolice Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, na pewno nie będziemy żałować.

10. 100lecie niepodległości Gościniec Gożdziejewski - w niedziele od 12.30 w patriotycznych klimatach zatopi się wspaniałe kulinarne miejsce na drodze w kraine Liwca. Sporo ciekawych prelekcji i patriotyczne wspólne śpiewanie.

11. Libańska niedziela w Restauracji Fenicja - kulinaria i nie tylko, wszystko we wspaniałym libańskim klimacie, od 14 do 20 w niedziele.

12. Zwiedzanie Fortu Legionów - niedziela 11.50 - dzięki bendyktyńskiej pracy Fort odsłania wciąż nowe tajemnice, poznamy je podczas arcyciekawej wycieczki, w sam raz by schować się przed upałem. Już 24 czerwca w tym miejscu Festiwal Polskiego Wina.

13. Festyn Rodzinny w Krainie Liwca - Górki -Grubaki w niedziele od 13, w sam raz do połączenia ze spływem Liwcem, naturalnie z przystańliwiec.pl

Każdy kolejny weekend przynosi nam więcej ciekawych propozycji/atrakcji w okolicach Warszawy, warto ruszyć za miasto by poznać nie znane do tej pory miejsca. W sposób szczególny trzymamy kciuki za nowe inicjatywy Membrana nad Świdrem i park atrakcji Gąsiorkowo, miejmy nadzieje że na trwałe zagoszczą na turystycznej mapie atrakcji Mazowsza.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 15.07.2018 20:47
Królewski weekend - Pałac w Małej Wsi jeszcze atrakcyjniejszy

Najbliższy weekend przyniesie niezwykłą atrakcje oto bowiem w gościnne progi Pałacu w Małej Wsi zawita Towarzystwo Stanisławowskie, wszystko by żywcem przenieść nas w klimat XVIII wieku.

Szykuje się nie lada gratka, impreza ma dość unikalny charakter Towarzystwo dość rzadko występuje publicznie, skupiając się raczej na sesjach fotograficznych czy uczestnictwie w filmach historycznych / kostiumowych. Wyjątkiem jest naturalnie główne "XVIII wieczne" święto tj rocznica Konstytucji 3 maja, jak jednak wszyscy wiemy długi weekend majowy to często czas gdy wybieramy się poza Warszawę na dłuższy wypoczynek, trudno więc zaplanować wizytę w Łazienkach w tych dniach. Teraz mamy szansę to nadrobić.

Na pałacowych włościach będzie czekało na nas sporo atrakcji, przede wszystkim pokazy mody z epoki, kosmetyki i zapachy XVIII wieku ale także pokazy hafciarki. Naturalnie nie zabraknie także muzyki, organizatorzy zadbali o wspaniale zapowiadający się koncert klawesynowy. Fani aktywnego spędzania czasu z pewnością z zaciekawieniem przyjrzą się pokazowi gry w krokieta. Wszystkie atrakcje razem wzięte mają stworzyć klimat popularnego podczas epoki pikniku na łonie natury.

Zaplanowane na kolejny weekend wydarzenia to także doskonała okazja by zapoznać się z tym jak zmienia się Pałac w Małej Wsi, ci którzy jakiś czas tu nie byli z pewnością dostrzegą rozwijące się pałacowe ogrody, na potrzeby gości przygotowano też kolejną przestrzeń zapewniająca noclegi. Miejsc do spacerów mamy coraz więcej z pewnością warto odwiedzić m.in nastrojowe Mauzoleum.

Na aktywnych czekają też rowery, warto przejechać się do królestwa modrzewia czyli pobliskiego rezerwatu Modrzewina, będącego dawniej częścią dóbr pałacowych. Koniecznie należy odwiedzić monumentalny zawalony w 1945 roku modrzew Wojewoda.

Dla tych którzy mają czas na dłuższe wycieczki ciekawą opcją może być zahaczenie o agroturystykę Błędowskie Rosy, znajdującą się wszak na terenach związanych z dawnymi właścicielami Małej Wsi. Panują tu klimaty bardzo podobne do pałacowych acz zdecydowanie bardziej kameralne. Na miejscu znajdziemy też doskonałe produkowane z grójeckich jabłek cydry.

Cydr to temat na oddzielną opowieść wciąż niedoceniony jako turystyczny walor ziemi grójeckiej, wspaniałe szlachetne cydry od Cydr Ignaców, Chyliczki czy Pełnia z pewnością mogły by stać się znakiem rozpoznawczym tego regionu.

Skoro jesteśmy w klimatach pałacowych warto wspomnieć iż nie tak daleko, w kierunku Warki, znajdziemy opuszczony pałac w Woli Boglewskiej, ostatnio mieściła się w nim szkoła dziś zabezpieczony jest jednak dość słabo co powoduje iż chętnie odwiedzają go fani fotografii lub /i początkujący adepci Urbexu.

Atrakcji w okolicy mamy więc sporo, co czyni wypad z Warszawy do Małej Wsi jeszcze atrakcyjniejszym, taka okazja jak królewski weekend nie trafia się często jeżeli więc czas pozwala ruszajmy do Pałacu w Małej Wsi już w najbliższą sobotę.


z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 24.05.2018 21:59
Hity czerwca, sporo nowych atrakcji w okolicach Warszawy

Czerwiec zapowiada się super, sypnie nowymi atrakcjami, większość w bezpośredniej okolicy Warszawy. Festiwal Membrana nad rzeką Świder, wspaniała rekonstrukcja Most Jagiełły w Czerwińsku, alternatywne klimaty na festiwalu Wibracje w Serocku. Do tego dodajmy otwarcie Muzeum Polskiej Wódki, Festiwal Fantastyki Cytadela, lotnicze pokazy w Sobieniach i święto Lnu w Żyrardowie, a to naprawdę nie wszystko.


1. Dzień Dziecka - Piknik Strzelecki ZKS / Impreza w Łowiczu na Plaży / Taxi Wisła wozi dzieci - zabawa na Poniatówce. Zaczynamy od trzech super imprez, które wyróżniają się na tle propozycji na pierwszy weekend czerwca. Piknik strzelecki to super zabawa dla całej rodziny, dodatkowo jest to w zasadzie jedyna tego typu impreza w stolicy. Wizyta na Plaży w Łowiczu to pomysł na ciekawy dzień blisko Warszawy. Kajaki, spacer, zwiedzanie skansenu w Maurzycach to tylko część atrakcji czekających nas nad Bzurą. Specjalny dzień dziecka szykuje też Taxi Wisła, liczymy, że wróci pomysł pływania i pikniku na Poniatówce, dwa lata temu była tam wspaniała impreza.

2. Święto Lnu Żyrardów - 1-3 czerwca to także tradycyjnie najciekawsza impreza w Żyrardowie, koncerty m.in. Cleo/Czadoman i Justyny Steczkowskiej, do tego atrakcje w Muzeum Lniarstwa - dobry powód by odwiedzić to jakże ciekawe miasteczko, osada fabryczna robi wrażenie.

3. Festiwal Wibracje 07-10czerwca - alternatywne klimaty w przepięknej scenerii Serocka, w sam raz by urozmaicić naszą wycieczkę na plażę miejską w tym kameralnym miasteczku.

4. Wielkie Wodowanie - Membrana nad Świdrem -w sobotę 9 czerwca po raz pierwszy, w przepięknej scenerii płynącej rzeki posłuchamy muzyki i obejrzymy ciekawe aranżacje. Idealna okazja by poznać Świder a także Mienię z jej magicznym ujściem do Świdra.

5. Muzeum Polskiej Wódki otwarcie 12 czerwca - szykuje się kolejny wielki hit dla odwiedzających stolicę, 12 czerwca rusza Muzeum Polskiej Wódki w Koneserze na Pradze.

6. Cytadela Festiwal Fantastyki w Twierdzy Modlin 15-17 czerwca - druga edycja tej doskonale rokującej imprezy, dla fanów fantasy, postapo gwiezdnych, wojen i nie tylko. Organizatorzy zapraszają i obiecują duży progres w stosunku do zeszłego roku. Idealna okazja by przy okazji obejrzeć Twierdzę Modlin.

7. Sky Show Sobienie - 16 czerwca - najbliższa Warszawie impreza z aktywnymi pokazami lotniczymi, szykuje się też sporo atrakcji towarzyszących. Może zaciekawi nas gra w golfa?

8. Jarmark Historyczny na Zamku w Inowłodzu 23 czerwca - przepiękne miejsce warte odkrycia, nie ma lepszej okazji niż historyczna impreza. Przy okazji blisko grodzisko Rzeczyca, kajaki na Pilicy i tanie, acz bardzo dobre agroturystyki.

9. Noc Fortyfikacji IV - 23 czerwca - kolejna edycja tego ciekawego wydarzenia, Muzeum Obrony Cywilnej, Obiekt Alfa, Fort Legionów i wiele więcej. Pierwszy raz organizatorzy szykują się do odwiedzin podwarszawskich węzłów łączności, gratka dla fanów urbexu.

10. Most Jagiełły - Czerwińsk 30 czerwca - po raz pierwszy w Czerwińsku impreza kulturalno-historyczna, która przybliży historyczne wydarzenia przeprawy armii Jagiełły. Piękna nadwiślana sceneria, romański kościół będą służyły za godne tło imprezy. Z pewnością nie zabraknie też drewnianych łodzi i pływania po Wiśle, będzie pięknie.

10. Fly Fest - Piotrków Trybunalski - wielka impreza lotnicza w aeroklubie Piotrkowskim, wyróżnia ją różnorodność i brak biletowania. Przy okazji warto poznać atrakcje miasta piwowarów i poznać piwny produkt turystyczny tego ciekawego i pełniącego niegdyś ważne funkcje miasta.

Każdy kolejny weekend przyniesie moc weekendowych atrakcji w okolicach Warszawy, warto zaplanować z wyprzedzeniem tak, by nie stracić z oczu prawdziwych okazji.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 12.07.2018 22:32
Weekend 14-15 lipca pod Warszawą okolice i dalej:)

Weekend pod znakiem niszowych imprez, super zapowiada się kombinacja Kazimiernikejszyn i Święta Róż w Końskowoli , bliżej Warszawy gratisowe zwiedzanie pieknego Pałacu w Małej Wsi. Fani natury i dawnych rzemiosł mogą wybrać się na Podlasie super impreza w regionie Czarnej Białostockiej/Wsi Kościelnej, nieco bliżej w Skansenie w Kuligowie warsztaty piwowarskie. Do wyboru mamy jeszcze nocne obserwacje owadów w Esterka Village czy Słodki dzień w Skansenie Rzeki Pilicy .

1. Kazimiernikejszyn - festiwal alternatywnej muzyki w Kazimierzu już podczas najbliższego weekendu, idealna okazja by spróbować też lokalnych przysmaków szczególnie piwa z Browaru Zakładowego. Na festiwal można też było popłynąć tradycyjną łodzią z Taxi Wisła, może załapiemy się na powrót.

2. Święto Róż Końskowola - kolejna już XXI edycja święta, jak co roku sporo imprez towarzyszących w tym rajdy piesze i rowerowe, warto poznać to miejsce od lat związane z uprawą róż. Idealne do powiązania z wyprawą na Kazimiernikejszyn do Kazimierza.

3. Pałac Mała Wieś - gratisowe zwiedzanie z przewodnikiem już w najbliższą sobotę, rośnie nam piękne miejsce, dodatkowo w okolicy ciekawy modrzewiowy rezerwat Modrzewina, można też wpaść na Cydr do Błędowskie Rosy.

4. Dzień Otwarty w Krainie Puszczańskich Tradycji + Lato z Lawendą w Dworzysku- tuż za Białymstokiem czeka na nas kraina jak z bajki , garncarze, bajkowe uroczysko Ruczaj, Ptasie radio i wiele wiele więcej. Cała niedziela pełna atrakcji. Doskonałym uzupełnieniem wyprawy do Krainy Puszczańskiej Tradycji może być wizyta na lawendowej farmie w Dworzysku pod Białymstokiem.

5. Płock odkryj Małachowiankę - także w niedziele mamy szansę poznać jeden z ciekawszych i niedostępnych na codzień zabytków Płocka - lokalna organizacja tursytyczna zaprasza na otwarty spacer start o 12.00.

6. Tajniki domowej produkcji piwa - Skansen Kuligów - w niedziele od 15 - pierwsza z serii warsztatowych kameralnych imprez w nadbużańskim Skansenie, liczba miejsc ograniczona.

7. Spotkanie Entomologiczne Esterka Village - w sobotę nocne bezkrwawe łowy / obserwacje owadów w przemiłej alternatywnej atmosferze, już wkrótce także wydarzenie sezonu czyli Esterka Village Festival.

8. Słodka niedziela w Skansenie Rzeki Pilicy - pokazy pszczelarza, zielarza warsztaty dla dzieci - startujemy o 12. Idealna okazja by poznać walory tomaszowskiej okrąglicy, Groty Nagórzyckie i Błękitne Żródła czekają.

9. Zwiedzanie obiektu Alfa albo Muzeum Obrony Cywilnej - w sam raz na nie najlepszą pogodę, warto poznać jedno z najbardziej oryginalnych miejsc z zakresu obiektów militarno-obronnych w okolicach Warszawy. Start w sobotę o 15.00. Gdyby zabrakło miejsc w obiekt Alfa możemy wybrać nie mniej ciekawe Muzeum Obrony Cywilnej.

10. Zajazd Wysokomazowiecki w Ciechanowie -
dla uczczenia 100 lecia niepodległości blisko 100 rekonstruktorów przeniesie nas w historyczny czas. Startujemy ok 12 , impreza potrwa do 20.

W najbliższy weekend szykuje nam się naprawdę sporo atrakcji pogoda z pewnością nie odstraszy fanów muzyki którzy udadzą się na Kazimiernikejszyn. Ci którzy zostaną w Warszawie mogą zaś wybrać krótsze wycieczki do Kuligowa, Obiektu Alfa a może schować się w Grotach Nagórzyckich.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: switoroz palace skanseny
Data publikacji: 16.08.2018 19:56
Propozycje na długi weekend dla zostających w Warszawie

Długi weekend trwa w najlepsze, dla tych którzy zostali w Warszawie przygotowaliśmy kilka ciekawych propozycji. Możemy m.in wybrać się pod Warszawę sprawdzić czy mamy już eksplozje wrzosów na Wrzosowisku Mostówka. 15 sierpnia to czas na militarne wydarzenia, Dzień Wojska Polskiego w super bunkrach na Dąbrowieckiej Górze, w Sochaczewie też czeka piknik wojskowy, do tego miasta warto wybrać się w niedziele na widowisko Zawisza Czarny nad Bzurą, tego też dnia mamy ogólnopolski spływ tą rzeką, jest opcja by włączyć się weń m.in w Motoprzystani w Plecewicach. Poza tym Jarmark Jagieloński w Lublinie, a w klimaty średniowiecza przeniesiemy się na Zamku Czersk( sobota-niedziela). Dla preferujących industrialne wnętrza dni otwarte w Filtrach + zwiedzanie Fortu Legionów. A może to czas na poznanie nowych atrakcji, Zielonego Labiryntu w Nieporęcie czy Frajdalandi w Budach Iłowskich.

1. Piknik z okazji Święta Wojska Polskiego Sochaczew - liczne atrakcje czekają na fanów militariów w środę od 15 w Sochaczewie, wizytę można połączyć z odwiedzinami nowego miejsca na mapie rodzinnych atrakcji tj Frajdalandii.

2. Dzień Wojska Polskiego
Przedmoście Warszawy Dąbrowiecka Góra - we wspaniałej leśnej scenerii Mazowieckiego Parku Krajobrazowego znajdziemy odnowione przez pasjonatów wspaniałe bunkry, w ich to okolicy w środę od 10.00 startuje piknik militarny.

3. Śladami Średniowiecza piknik historyczny Zamek Czersk - w sobotę i niedziele przeniesiemy się na ziemi czerskiej w czasy gdy na zamku powiewały flagi z mazowieckim smokiem. Idealne do połączenia z wycieczką rowerową z Warszawy lub/i wizytą na plaży Ciszyca. Można też wpaść nad jezioro Cieciszew.

4. Jarmark Jagieloński Lublin - kolejne z kultowych lubelskich wydarzeń turystycznych już w najbliższy weekend, możemy połączyć z wizytą w Kazimierzu podczas kolejnej edycji Winny Kazimierz.

5. Nocne zwiedzanie Zielonego Labiryntu - okolice Nieporętu to miejsce gdzie znajdziemy nową atrakcje, tym razem organizatorzy przygotowali nocne zwiedzanie z nutką horroru w tle.

5. Frajdalandia Sochaczew - kucyki, alpaki i pokazy sokolnicze czekają na fanów rodzinnego spędzania czasu. W okolicy ciekawe zabytki związane z kulturą Olendrów. W niedziele pokazy sokolnicze.

7. Ogólnopolski spływ Bzurą - 18 sierpnia - kolejna edycja wydarzenia, możemy przepłynąć wybrany przez nas kawałek trasy, idealnie z przyjaznej turystom Moto Przystani w Plecewicach.

8. Zawisza Czarny nad Bzurą - Sochaczew -także w sobotę kolejne spotkania z historią w ruinach sochaczewskiego zamku.

9. Dni Otwarte stacja Filtrów - w niedziele od 9 rano, kolejna edycja wydarzenia tym razem mamy szansę ominąć tłumy gromadzące się tu zwykle w Noc Muzeów.

10. Zwiedzanie Fortu Legionów - od 11.50 kolejne zwiedzanie z przewodnikiem Fortu Legionów, który dzięki benedyktyńskiej pracy opiekuna/pasjonata tego miejsca wciąż odkrywa przed nami nowe tajemnice.

11. Historyczne spacery po Płocku - w sobotę Świątynia Miłosierdzia a w niedziele historia obrony Płocka podczas wojny 1920 roku. Dobre powody by odwiedzić dawną stolicę Mazowsza.

12. Piknik Charytatywny Konstancin gra dla Karoliny - w niedziele w Parku Zdrojowym uczynni ludzie z Konstancina i okolic wesprą Karolinę, wybierając się na wyprawę do tego urokliwego miejsca warto dołożyć "parę groszy" do tej słusznej akcji.

Temperatury z pewnością będą nas pchały ku poszukiwaniu miejsc do wypoczynku nad wodą, tych w okolicach Warszawy nie brakuje, możemy jednak połączyć piękne z pożytecznym np.. pospacerować po wrzosowisku Mostówka po czym udać się nad jezioro dawną żwirownię w Słopsku.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 19.07.2018 22:48
Weekend 21-22 lipca pod Warszawą okolice i nie tylko:)

Najbliższy weekend obfituje w różnorodne wydarzenia/atrakcje - super prezentuje się królewski weekend w Pałacu Mała Wieś, nie gorzej "Wąskotorówką do gwiazd" ciekawie wygląda retro podwieczorek na trawie w Kośminie nad Wieprzem. Oprócz wymienionych będzie coś dla fanów motocykli i aut z Klasyki nad Narwią w Pułtusku w roli głównej. Ciekawie rysują się wydarzenia w Świętokrzyskim - turniej o Miecz Kazimierza Wielkiego w Szydłowie, Neolitczna Wioska w Krzemionkach czy Moje Wielkie Polskie Wesele w Hucie Szklanej. Dla szukających w okolicach Warszawy - kolejna odsłona koncertów nad Świdrem - Membrana, nie daleko bo w Celestynowie historyczny piknik z okazji odzyskania niepodległości.

1. Królewski Weekend w Małej Wsi - zdecydowanie najciekawiej prezentująca się impreza najbliższego weekendu, Towarzystwo Stanisławowskie zadba o odpowiedni XVIII wieczny klimat, płeć piękna powinna być w niebo wzięta. Gratka dla fanów fotografii.

2. Pociąg do Gwiazd - przygrywka do wielkiego zaćmienia księżyca które już w następny weekend, piaseczyńska wąskotorówka zabierze nas na oglądanie nocnego nieba - start o 21 z Piaseczna. Super nowa turystyczna inicjatywa.

3. Podwieczorek na trawie w stylu retro - klimat lat 20/30 powróci w dworku Kossaków w Kośminie, tego samego dnia można też popłynąć kajakiem Wieprzem wprost na wydarzenie.

4. Balonowe Mistrzostwa Polski + III jurajski festiwal Sztuki i Wina- gmina Olsztyn szlak orlich gniazd, ponad 40 załóg 3 dniowe zmagania, balony nad zamkami - zapowiada się wspaniale. W ramach festiwalu m.in koncert Raz Dwa Trzy.

5. Klasyki nad Narwią w Pułtusku - festiwal zabytkowej motoryzacji od 10 w sobotę, idealne do połączenia z plażowaniem nad Narwią, można też wpaść do Gąsiorkowa nowej atrakcji dla najmłodszych w okolicach Pułtuska.

6. Świętokrzyskie hity - w ten weekend sporo ciekawego w Świętokrzyskim, Neolityczna Wioska w Krzemionkach, Turniej o Miecz Kazimierza Wielkiego w Szydłowie, i jarmark Moje Wielkie Polskie Wesele w Hucie Szklanej. Każde z wydarzeń doskonale uzupełni naszą weekendową wyprawę.

7. Membrana - klimaty węgiersko żydowskie, tym razem spotykam się w niedziele od 15 nad Świdrem. Pogoda będzie sprzyjać, wspaniale po niedzielnym relaksie nad rzeką, kontemplować przyjazną duszy muzykę.

8. Piknik Historyczny Celestynów - dla fanów historii szereg ciekawych prezentacji od Powstania Styczniowego aż do wojny 1920 roku, do połączenia z plażowaniem nad Świdrem i opisaną wyżej Membraną.

9. Zlot Bunkrowca Twierdza Modlin albo Zwiedzanie Fortu Zbarż - wszyscy fani fortyfikacji i bunkrów spotykają się podczas weekendu w Twierdzy Modlin - przewidziano m.in wspólne zwiedzanie. Możemy wybrać się też na zwiedzanie fotogenicznego Fortu Zbarż wraz ze Stowarzyszeniem Masław - zbiórka o 11 na PKP Warszawa Okęcie ul. Wirażowa.

10. Bitwa nad Bugiem 1018-2018- Hrubieszów - wspaniała impreza odtworzy klimat wyprawy Bolesława Chrobrego, trochę daleko bo na "końcu świata" kto jednak przebywa w tym czasie w okolicach Roztocza będzie miał dużo bliżej.

10. Zlot Motocyklów Sokół - piątek od 18.00 w Górze Kalwarii - można wpaść zaraz po pracy albo w tranzycie na południe czy wschód od Warszawy.

Pogoda wreszcie pozwoli wrócić nad wodę, warto pamiętać o ledwie co otwartym Nowym Zalewie Żyrardów, czekać na nas będą też inne miejsca szczególnie Świder z muzyką w tle jawi się w ten weekend szczególnie atrakcyjnie.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: palace obserwacjagwiazd membranaswider
Data publikacji: 12.11.2018 11:45
Black Friday listopad to czas polowania na najtańsze bilety lotnicze

Zbliża się najlepszy czas na zakup biletów lotniczych w promocyjnych cenach, kusić będą nowe kierunki przewidziane na rok 2019 Liban, Miami a może Delhi. Ukraińskie linie UIA ponownie dadzą nam szansę na najtańsze ( poniżej 1500 PLN?) na rynku Tajlandię, Sri Lankę i Indie.

W tym roku Black Friday przypada 23 listopada nie wykluczone iż już wcześniej zacznie się promocyjny wyścig, nikt przecież nie chce zostać wyprzedzony przez konkurencje. Zniżkowy weekend w liniach ukraińskich rozpocznie się j23 listopada i potrwa 2 dni jak odpowiedzą inni?

Warto pamiętać iż w analogicznym co Black Friday terminie odbywają się w Warszawie targi turystyczne TT Warsaw, to wydarzenie jest także często pretekstem do akcji promocyjnych. W zeszłym roku można było m.in skorzystać ze zniżki na bilety do Portugalii od TAP Portugal.

Polując na oferty warto skorzystać z kilku podpowiedzi

- najtańsze bilety kupujemy na stronie linii lotniczych, są one tańsze niż u pośrednika, największą różnice odczujemy w przypadku biletów UIA , Lufthansy i KLM/AF. Na LOT.com oplata za wystawienie biletu równa jest 0 , możemy nawet pokusić się o niewielki Cash back od Cashback world.

- jeżeli korzystamy z porównywarek cenowych - sprawdźmy czy kierują nas do pośrednika z polską licencją do wystawiania biletów lotniczych, jeżeli tak nie jest ( 90% przypadków) to warto się zastanowić. Zakup biletów poza Polską może w razie komplikacji/zmian oznaczać duży dodatkowy stres.

- polujmy na ciekawe wydarzenia - Finał Pucharu Skoków w Planicy, Jarmark Kaziuki w Wilnie,Jazz Festiwal we Lwowie czy Luci d Artista w Turynie to idealne pomysły na ciekawy city break. A może skuszą nas wiosenne tulipany w Ogrodzie Kuekenhof pod Amsterdamem.

- nowe kierunki w siatce przewoźnika to szansa na większą ilość promocyjnych miejsc, w przypadku LOTu taka sytuacja może się zdarzyć przy lotach do Miami, Podgoricy, Skopje, Libanu, Delhi ( o ile zmaterializują się plotki o tych połączeniach).

- niskie ceny dostaniemy też na kierunkach o wysokiej konkurencyjności, w tym roku może być unikalna szansa na tańsze bilety do Lwowa(od listopada z Modlina lata Ryan Air), podobnie sprawa może wyglądać w przypadku Turynu(w tym roku latają tam Wizz Air /LOT i Blue Air) czy wspomnianej już wyżej Podgoricy.

Od listopada wchodzimy w najlepszy czas na zakupy biletów lotniczych, nie jest tajemnicą iż powoduje to specyfika lotniczego biznesu, linie przestają zarabiać a ilość gotówki w kasie raptownie maleje, trzeba więc przeciwdziałać. Odpowiedzią są właśnie promocyjne wyprzedaże które potrwają z pewnymi przerwami aż do lutego.

W tym roku dodatkowo na rynku zrobiło się ciaśniej, w przypadku dalekich lotów mamy bowiem więcej lotów Qatar Airways, Turkish i nowe rejsy od Fly Dubai nie wspominając o nowościach od LOT- który z pewnością szykuje jeszcze niespodzianki ( proces ogłaszania nowych kierunków zakłócił bowiem strajk).

Kilka dodatkowych porad jak na co dzień sprytnie kupować bilety lotnicze znajdziemy w oddzielnym dedykowanym tej tematyce artykule.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: promocje hit blackfriday
Data publikacji: 03.07.2018 20:58
Weekend 7-8 lipca pod Warszawą okolice i nie tylko:)

Wraca ciepło, wszyscy ruszą więc ponownie w poszukiwaniu miejsc nad wodą, a w ten właśnie weekend oficjalna premiera nowego Zalewu Żyrardów. Imprezy nad wodą także w Ciechocinku i dalej w twierdzy Wisłoujście. Dla fanów militariów i historii - piknik militarny w Mniszewie ( po drodze do Kozienic). Fani Awiacji mogą wybrać się zaś do Płocka na Dni Otwarte w Aeroklubie. Kwitnie lawenda może warto udać się na jedno z pól lawendy w okolicach Warszawy.

1. Otwarcie Nowego Zalewu Żyrardów - w sobotę ruszy kolejna z atrakcji która będzie przyciągała weekendowych turystów do miasta Girarda, po kultowej osadzie fabrycznej i Świecie Lnu .

2. Dzień otwarty w Aeroklubie ziemi Mazowieckiej - w niedziele do Płocka ruszą fani awiacji, doskonałe dopełnienie ciekawego weekendu w dawnej stolicy Mazowsza, po drodze mamy pola lawendy i udomowione dzikie zwierzaki w Ranczowisku.

3. Piknik militarny w Mniszewie - Skansen I Armii WP zaprasza już w piątek, można tu wpaść po drodze do rezerwatu Królewskie Żródła lub jeziora kozienickiego. Mali fani militariów z pewnością będą zachwyceni.

4. Otwocki Piknik Archeologiczny - w sobotę 7 lipca - tu także uczestnictwo możemy wspaniale połączyć z kajakami nad Świdrem lub z wypoczynkiem na pięknych plażach ujścia Mieni do Świdra.

5. Rock na Bagnie - w cudownym nadbiebrzańskim klimacie - posłuchamy rockowej muzy, warto wpaść do Goniądza stolicy biebrzańskich tratw, a może przy okazji skusi nas balonowa wycieczka.

6. Śladami Chrobrego Czerwień 1018 - wspaniała impreza w okolicach dawnego potężnego grodu, gdybyśmy byli akurat na Roztoczu to może być super oryginalna propozycja właśnie dla Nas .

7. Big Jump w Ciechocinku niedziela od 15 - happening dla Wisły i innych polskich rzek, zapewniono towarzystwo tradycyjnych drewnianych jednostek.

8. Ogólnopolskie spotkania kowali Wojciechów - kowale pokażą swój kunszt podczas dorocznego spotkania w stolicy polskiego kowalstwa Wojciechowie, "rzut beretem" od Kazimierza gdybyśmy akurat planowali tam właśnie się wybrać.

9. Wisłoujście 1628 - bitwę ze Szwedami odtworzy ponad 200 rekonstruktorów, wezmą udział również okręty, to będzie wydarzenie weekendu w Gdańsku. Start w sobotę od 14.

10. Przystań Wilanów premiera - na jeziorku wilanowskim Taxi Wisła tworzy nową alternatywną przestrzeń nad wodą, zaczynają od wypożyczalni kajaków, w planach są warsztaty a w przyszłości tradycyjne drewniane jednostki, warto wesprzeć tę inicjatywę która ma szansę znakomicie ubogacić możliwości spędzania czasu wokół Muzeum. Planowany start w sobotę.

Wraca lato, jeżeli nie dane nam cieszyć się jeszcze urlopem warto udać się w ciekawe miejsca na Mazowszu a może dalej, Zalew Żyrardów, Zalew z zamkiem w tle w Iłży a może Rock na Bagnach w Goniądzu ?


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 29.08.2018 15:21
Najbliższy weekend atrakcje pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Prognoza pogody pokazuje na weekend piękne słońce, warto rozejrzeć się za ciekawymi wydarzeniami. Sporo będzie działo się na Wiśle - tradycyjne łodzie wyruszą do Góry Kalwarii gdzie w piątek i sobotę czekają wiślane atrakcje, ciekawie będzie w łódzkim Igrzyska Gier Dawnych i Turniej Rycerski na Zamku w Biesiekierach. Mamy też historyczne wydarzenia w samej stolicy, już w piątek rocznica przebicia do Śródmieścia a w sobotę mapping Miasto 1939 .


1. Święto Wisły na Urzeczu i Warsztaty Obywatel Rzeki Wisły Góra Kalwaria- startujemy w piątek kontynuujemy w sobotę, na wydarzenia wyruszają tradycyjne drewniane łodzie z Warszawy. 1 ekipa ze szkutą Dar Mazowsza rusza już w czwartek, zespół Taxi Wisła płynie w piątek, na obydwa rejsy można się zabrać w 1 lub 2 strony - wielka wiślana przygoda. A już 8 IX Święto Wisły w Warszawie.

2. Przebicie do Śródmieścia - marsz pamięci - Grupa Historyczna Zgrupowanie Radosław zaprasza do upamiętnienia specjalnego powstańczego wydarzenia. Start o 19.15 ul Bielańska róg Daniłowiczowskiej, wydarzenie potrwa do 21.00.

3. Zakończenie Wakacji Puszcza Białowieska - szukuje się ciekawa impreza ze spacerami, warsztatami i koncertami, w sam raz na zakończenie lata. Nie zapominajmy o Białowieskich Drezynach. Start imprezy Puszczański Punkt Informacyjny.

4. Igrzyska Gier Dawnych - Łęczycka Zagroda Chłopska - jak bawiono się w dawnych wiekach przypomną na uczestnicy i rekonstruktorzy, przy okazji można odwiedzić kolegiatę w Tumie, wpaść na turniej na zamek w Biesiekierach albo do Doliny Skrzatów. Nie będzie chyba lepszego weekendu by poznać te miejsca.

5. Turniej rycerski zamek Biesiekiery - wyjątkowe miejsce - mimo iż zostały tylko ruiny to są one niezwykle malownicze, w najbliższy weekend ożyją dzięki rekonstruktorom, przewidziano także widowiskowe fire show.

6. Mapping miasto 1939 - Mapping na fasadzie Pałacu Staszica - start ok 21 potrwa aż do północy, warto wpaść.

7. Zioła Nadbużańskich łąk - warsztaty w Skansenie Kuligów - kolejna odsłona ciekawych tematycznych warsztatów, dobry powód by wybrać się do Kuligowa. Można zahaczyć o leśne jezioro Krogulec albo wpaść nad zbiornik żwirownie Słopsk.

8. Warsztaty Archeologii doświadczalnej Żmijowiska - pod Kazimierzem wystartowały kolejne warsztaty, przenoszące nas w odległe czasy, ciekawe uzupełnienie weekendowej wycieczki do Kazika.

9. Turniej Husarski Pułtusk - inscenizacja bitwy o 18 później ognisko z husarią i w niedziele kontynuacja zabawy pokazy zaczną się około 12. Dobre do połączenia z wyprawą nad Narew lub Wkrę- pogoda będzie sprzyjać.

10. Historia Viva Zamek Czersk - ponownie przeniesiemy się do czasów powstania zamku czyli XV wieku, idealne do połączenia z sobotnim świętem Wisły na Urzeczu w Górze Kalwarii. Rekonstruktorzy z grupy Hamza znowu dadzą z siebie wszystko.

Wraca słoneczko warto planować weekendowe wypady, nie zapominajmy o nowych atrakcjach w okolicach Warszawy, czeka na nas m.in Frajdalandia i Zielony Labirynt. Dla lubiących planować z wyprzedzeniem przygotowaliśmy listę najciekawszych atrakcji jakie czekają na nas w każdy kolejny weekend września, będzie się działo zarówno w okolicy Warszawy jak i nieco dalej.


z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 21.08.2018 21:31
Najbliższy weekend pod Warszawą okolice i nie tylko:)

W najbliższy weekend odpoczywamy od upałów i szykujemy się na wrześniowe hity. Dla fanów awiacji to specjalny czas, mamy bowiem Air Show w Radomiu, z przelotem pomalowanego na biało czerwone barwy Boeinga 737 Max. Ciekawe imprezy na zamkach w Chęcinach i Krzyżotoporze, kolejna edycja Historia Viva także w czerskiej warowni. Ciekawie zapowiada się piknik małych odkrywców w Twierdzy Modlin. Na krótki weekendowy wypad możemy wpaść też do Warki( jarmark śniadaniowy) i Grójca( Color Fest Party).

1. Air Show Radom - w Radomiu już pełna gotowość, pierwsze ekipy już na miejscu, odbyły się też loty testowe biało-czerwonych Iskier i Boeinga 737 max który ma otworzyć święto lotnictwa w najbliższy weekend.

2. Noc na Zamku w Chęcinach - przedostatnia okazja by załapać się na nocne zwiedzanie, w piątek 24 sierpnia pogoda ma być jeszcze sprzyjająca takiej eskapadzie.

3. Zamek Krzyżtopór Festiwal Historii Ognia i Światła - z dużo większym rozmachem będziemy się zaś bawić w kolejnej z świętokrzyskich warowni, na Zamku Krzyżtopór tradycyjny Festiwal - sobota 25 sierpnia.

4. Jarmark Śniadaniowy Warka - w tym sezonie dużo dobrego dzieje się w Warce, jeżeli do tej pory nie udało nam się zaliczyć tego miejsca warto to zmienić, jabłkowa Warka, browary i Przystań Winiary czekają.

5. Nocne zwiedzanie Galerii Miniatur w Sabat Krajno - weekend baniek mydlanych i specjalne nocne zwiedzanie tej pod kieleckiej atrakcji już 25 sierpnia. Do połączenia z wizytą na Air Show lub uczestnictwem w innych świętokrzyskich atrakcjach najbliższego weekendu.

6. Piknik Rodzinny Historyczno-Poszukiwawczy Twierdza Modlin - na najmłodszych czeka moc wrażeń, trzeba dobrze się przygotować gdyż aura może nas negatywnie zaskoczyć, może być jednak łatwiej w chłodzie przemierzać zakamarki Twierdzy. Zabawę zaplanowano na niedziele 26 sierpnia.

7. Grójec Color Fest Festiwal - w niedziele od 16 zabawa z muzyką i kolorami, idealnym uzupełnieniem wyprawy na ziemie grójecką może być Pałac Mała Wieś,"cydrowa"agroturystyka Błędowskie Rosy czy Rezerwat Modrzewina - a może wszystko na raz :)

8. Festiwal Ognia i Kuglarstwa Ostróda - aż do niedzieli trwa to wyjątkowe święto, jeżeli jesteśmy na Mazurach warto wpaść do Ostródy by zobaczyć niesamowite popisy jego uczestników, w weekend zaplanowano też paradę teatrów ulicznych w Olsztynie.

9. Historia Viva Zamek Czersk - kolejna edycja historycznego weekendu w czerskiej warowni, u której podnóża właśnie wydobywa się XV wieczną drewnianą szkutę, która być poddana renowacji, szykuje się gratka dla fanów Urzecza.

10. Szanty nad Laguną Malcanów - nad stawem w Malcanowie wspólne szantowanie, zespół Strefa Ciszy zadba o odpowiedni marynistyczny klimat.

Ostatni sierpniowy weekend będzie spokojną przygrywką do wrześniowych atrakcji, w każdy z kolejnych weekendów będziemy mieli sporo hitowych wydarzeń i to zarówno w okolicach Warszawy jak i nieco dalej. Warto pamiętać o wrześniowej promocji balonowych wypraw od lataniebalonem.pl.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 13.09.2018 12:17
Najbliższy weekend atrakcje pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Najbliższy weekend 15-16 września to prawdziwie hitowe atrakcje, Święto Kwiatów z koncertem Kult, Winnica Dwórzno - piknik rodzinny, dwie super rekonstrukcje września 39 - Garnizon Modlin w sobotę i Łomianki w niedziele. W sobote także kulminacja festiwalu Artefaktów w Pruszkowie. Poza Warszawą - Święto Młodego Cydru w Lublinie, Polski Dzień Bluesa w Łomży i Mazowieckie Dożynki w Skansenie w Sierpcu.

1. Święto Owoców i Kwiatów Skierniewice - sporo atrakcji czeka na turystów w Skierniewicach, pokazy, parady a wieczorem mapping i koncerty w tym Kult. Tradycyjnie przy okazji dni otwarte w Parowozowni Skierniewice. Po drodze warto wpaść do Winnicy Dwórzno lub/i na Festiwal Artefakty. Dla młodych fanów kolei gratką może też być podróż pociągiem ŁKA z Warszawy z 50% zniżka na bilet powrotny. Fani 2 kółek mogą zabrać rower gratis i przy okazji odwiedzić magiczne miejsca jak Oberwanka nad Rawką.

2. Winnica Dwórzno piknik rodzinny - nie będzie lepszej okazji na poznanie tego ciekawego miejsca, zaplanowano także atrakcje dla dzieci, przy okazji warto wpaść do Wodnej Osady w Grzegorzewicach.

3. Artefakty Pruszków - w sobotę kumulacja wydarzeń związanych z festiwalem, sporo warsztatów, teatralne występy nawiązujące do historii i tradycyji starożytnej metalurgii na ziemi pruszkowskiej.

4. Kultowe rekonstrukcje Wrzesień 1939 - w sobotę na ciekawych historii czeka Garnizon Modlin, w niedziele zaś najciekawsza z rekonstrukcji właśnie tu zbiera się elita rekonstruktorów Łomianki 1939.

5. Małe Księstwo Makowskie - piknik historyczny Maków przed Wiekami -
pokazy sokolnicze, zasadzki, potyczki szermierzy, altyleria i na koniec walna bitwa, zabawa aż do późnych godzin wieczornych. Można zmontować fajną wycieczkę Serock(plaża) - Pułtusk - Maków.

6. Polski Dzień Bluesa Łomża - w piątek - blues będzie rządził w Łomży - koncerty uświetniające rocznice powstania miasta.

7. Kolejka Wąskotorowa Piaseczno i Kolej na Wawer - tematyczne wyjazdy - w sobotę na pokładzie atrakcje z krainy magii i iluzji, w niedziele gruzińskie klimaty - folklor i regionalne smakołyki. Zabytkowym parowozem możemy ruszyć w niedziele na piknik do Wawra, zabawę zaplanowano aż do 21.

8. Święto Młodego Cydru Lublin - tradycyjny lubelskie wydarzenie i za razem kulminacja letniej trasy koncertowej z lubelskim cydrem w tle.

9. Dzikie Rośliny Jadalne i lecznicze - centrum KPN w Izabelinie start o 11 w sobotę, warsztaty poprowadzi ceniony etnobotanik Karol Szudrak.

10. Festiwal Czekolady i Słodkości Sandomierz - jeżeli planowaliśmy wypad do perły świętokrzyskiego, to czekoladowy festiwal może nas tylko w tych planach umocnić.

11. Europejskie Dni Dziedzictwa Zamek Czersk - w niedziele zaplanowano z tego tytułu szereg atrakcji w czerskiej warowni, koncerty, pokazy zespołów tanecznych i tradycyjnie historyczne show od grupy Hanza.

Przed nami jeden z ciekawszych wrześniowych weekendów , szczególnie interesująco prezentuje się opcja podróży na zachód w okolice Warszawy. Możemy złożyć ciekawą trasę odwiedzając Winnice Dwórzno, Parowozownie Skierniewice i uczestnicząc w Święcie Owoców i Kwiatów, alternatywnie pierwszym przystankiem na naszej trasie może być Pruszków i festiwal Artefakty.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 05.09.2018 10:59
Najbliższy weekend atrakcje pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Włączamy 2 bieg w najbliższy weekend super imprezy Święto Wisły w Warszawie, Europejski Festiwal Smaku w Lublinie, Olenderfest na ziemi iłowiskiej a może Kazimierskie Winobranie. Jak by tego było mało mamy jeszcze kilka ciekawych historycznych atrakcji m.in w Warowni Jomsborg "Tysiąc lat oręża polskiego", Skrzydła chwały w Forcie Bema, rocznica bitwy nad Wizną w Strękowej Górze czy Spotkanie z historią na zamku w Ciechanowie. Fani piwa mogą wybrać kameralne chmielobranie w przepięknej scenerii w Karczmiskach. W niedziele możemy się zaś wybrać w poszukiwaniu regionalnych smaków - święta chleba w Węgrowie i Lublinie, Książackie Jadło w Łowiczu.

1. Święto Wisły bulwary nad Wisłą- wspaniała zabawa na bulwarach wiślanych, koncerty, konkursy i rejsy tradycyjnymi łodziami, całość zakończy tradycyjna parada oświetlonych wiślanych jednostek. Kto nie da rady w sobotę, ma szansę zabrać się na niepodległościowe rejsy Szkutą OK w niedziele, zaplanowano 3 tury. Ruszyła też gratisowa Szkółka Żeglarstwa Tradycyjnego, może podczas święta Wisły złapiemy bakcyla na żeglowanie po królowej polskich rzek.

2. Olenderfest festiwal powideł olenderskich - w sobotę bawimy się na ziemi iłowskiej, wspaniałe wspólne gotowanie, wyciskanie soków, szansa by poznać olenderską spuściznę. Po drodze Frajdalandia można też wpaść na kajaki do Moto Przystani.

3. Numinosum Festival Granica - w Kampinosie od czwartku do niedzieli klimatyczne koncerty, specjalne atrakcje szykuje też Czarci Chutor.

4. Artefakty Festiwal w Muzeum Hutnictwa Starożytnego w Pruszkowie - startujemy już w sobotę, kulminacja wydarzeń w kolejną sobotę 15 września.

5. Europejski Festiwal Smaku Lublin - trwa kolejna wspaniała impreza w Lublinie, koncerty, wernisaże i naturalnie oryginalne smaki.

6. Kazimierskie Winobranie - zaczynamy jesienne świętowanie z polskimi winiarzami, na początek Kazimierz, za tydzień czeka na nas pod Warszawą Winnica Dwórzno.

7. Kameralne Chmielobranie Karczmiska - gratka dla fanów złocistego trunku, spotkanie z producentem chmielu i ekipą Browaru Zakładowy, nie wspominając o pięknym Pałacu Piotrawin.

8. Historyczne Imprezy - gościnna Warownia Jomsborg przybliży historie polskiego oręża na przestrzeni wieków, Skrzydła Chwały w niedziele w Forcie Bema, fani historii mogą też wybrać się do Ciechanowa, na tamtejszym zamku kolejne spotkanie z historią. Ciekawie zapowiada się też rocznica bitwy nad Wizną(niedziela), nie ma lepszej okazji na wizytę w polskich Termopilach.

9. Święta Chleba w Lublinie i Węgrowie + Książackie jadło w Łowiczu - w niedziele lubelskie święto w tamtejszym Skansenie, Mazowieckie Święto Chleba i Sera tym razem zaś w Węgrowie - można tu wpaść po kajakowej wyprawie Liwcem. Księżackie Jadło w gościnnym Łowiczu.

Pogoda będzie nam po raz kolejny sprzyjać, warto skorzystać i połączyć uczestnictwo w którejś z powyższych imprez z kajakowaniem na Bzurze lub Liwcu. Za tydzień jeszcze więcej atrakcji i to w bezpośredniej okolicy Warszawy.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 26.09.2018 20:51
Najbiliższy weekend atrakcje w okolicach Warszawy i nie tylko :)

Najbliższy weekend pod znakiem Light Move Festival w Łodzi, jest opcja powrotu specjalnym pociągiem który ruszy zaraz po północy/ w niedziele do Warszawy. Kusi też Płock z kolejną edycją weekendu za pół ceny. Za pół ceny odwiedzimy też nowe Muzeum Polskiej Wódki w samej stolicy. Możemy też udać się do Żyrardowa na festiwal browarów rzemieślniczych, w planie także m.in zwiedzanie miejscowego Beer Bros. Amatorzy kwiatów mogą wziąć udział w sadzeniu kwietnej dzikiej łąki w Lesznie albo warsztatach z wrzosowych kompozycji w stolicy. Do tego dołóżmy jeszcze Festiwal Czekolady i Słodkości w Kazimierzu.

1. Light Move Festival w Łodzi- obok Carnaval Sztukmistrzów i Bella Sky chyba najciekawsza impreza tego typu. Warto się pojawić tym bardziej że do Łodzi droga jest wyjątkowo prosta, łatwa i przyjemna a dodatkowo mamy też weekendowe komfortowe pociągi ŁKA, łódzki przewoźnik odwiezie nas zaraz po północy/ w niedziele z powrotem do Warszawy.

2. Płock -weekend za pół ceny - wyjątkowo bogata oferta kulinaria, zwiedzanie, spacery wszystko w specjalnych cenach. Warto przy tej okazji pamiętać o przewodnikach z pasją Duces Mazovie, tuż przed Płockiem znajdziemy też wyjątkowe Ranczowisko - prowadzone przez pasjonatów dzikich zwierząt.

3. Święto Jesieni Arboretum Rogów - zwiedzanie z przewodnikiem i kiermasz roślin ozdobnych w super promocyjnych cenach, można wpaść tu po drodze na Light Move Festival. O Arboretum warto pamiętać czekając na czerwone klony.

4. Muzeum Polskiej Wódki za pół ceny - tu także 50% weekendowa obniżka, dobre remedium na niepewną jesienną pogodę.

5. Piknik Geologiczny - na Wydziale Geologii w Warszawie ( Ochota) - skały, skamieniałości , wybuchy wulkanów. Start w niedziele o 11.

6. Festiwal Czekolady i Słodkości Kazimierz - od piątku do niedzieli słodkości będą rządzić w Kaziku.

7. Chmiel Fest Żyrardów - spotkanie fanów rzemieślniczych browarów, w planie zwiedzanie tutejszego browaru Beer Bros, wszystko w przepięknych industrialnych żyrardowskich wnętrzach.

8. Jesienne kompozycje z wrzosów od w-ogrodzie.com - otwarte warsztaty na Al. Krakowskiej, jeżeli wrzosy to naturalnie na myśl przychodzi pod warszawskie wrzosowisko Mostówka, kolorowe wrzosy znajdziemy też w Arboretum w Marculach.

9. Sadzimy kwietną łąkę Leszno - warsztat z sadzenia i pielęgnowanie kwietnej łąki, z pewnością zachęci fanów naturalnych ogrodów. Spotkanie w parku Karpinek w Lesznie. Warto przy okazji poznać profil łąki kwietne.

10. Zwiedzanie Fortu Legionów - niedziela o 11.50 - jesień to idealny czas by odwiedzić ten jeden z ciekawszych obiektów Twierdzy Warszawa. Dzięki benedyktyńskiej pracy opiekuna, krok po kroku odkrywa on swoje tajemnice przed fanami fortyfikacji - żywa lekcja historii.

Ostatni weekend września pod znakiem wyprawy w łódzkie Light Move Festival i Święto Jesieni w Rogowie z pewnością zadowolą każdego. W razie kłopotów z aurą zawsze możemy zdecydować się na atrakcje w bezpośredniej okolicy Warszawy.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 03.10.2018 22:26
Najbliższy weekend atrakcje pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Szykuje się piękny weekend, w sam raz by odwiedzić któreś z najciekawszych miejsc plenerów fotograficznych w okolicach Warszawy. Z propozycji aktywności na świeżym powietrzu trzeba wyróżnić Spacer po Kampinoskim Parku Narodowym,Piknik lotniczy w Kobyłce,Rajd aut zabytkowych Świdermajer w Otwocku. Chętni na dalszą wyprawę mogą wybrać się na Zakończenie sezonu radomskich klasyków albo weekend z lnem w Skansenie w Lublinie. W każdym z większych miast znajdziemy też atrakcje w ramach akcji Weekend za Pół ceny choć tradycyjnie ogólnopolska edycja nie dorasta do pięt tym organizowanym przez poszczególne miasta( wkrótce Toruń).

1. Spacer po Puszczy Kampinoskiej z KPN - start z Izabelina o 9.15 piękna jesienna pogoda to wyjątkowy motywator by ruszyć w las.

2. Piknik Lotniczy Kobyłka - upamiętnienie brygady pościgowej z Zielonki - start o 10 , atrakcje dla rodzin aż do 20 fajne przetarcie przed Nocą w Instytucie Lotnictwa.

3. Wąskotorówką z Rawy do Białej Rawskiej - epicka wąskotorówka z Rogowa po latach wraca na bliższą Warszawie trasę, piękna pogoda to idealne zaproszenie na taką wyprawę.

4. Jesienna giełda biżuterii - w Osir Ochota będziemy mieli okazje kupić ciekawe minerały i ręcznie robioną biżuterie.

5. Rajd zabytkowych aut Świdermajer II - w niedziele w Otwocku, idealne uzupełnienie wyprawy na świdermajery lub/i odwiedzin Pałacu w Otwocku Wielkim.

6. Zakończenie sezonu Radomskich Klasyków - niedziela o 12.00 - automobilklub radomski.

7. Niedziela z Lnem - Skansen Wsi Lubelskiej - startujemy o 12.00. Jesień to dobry czas na odwiedziny Skansenów, może teraz czas na ten lubelski.

8. Polanika Świętokrzyska Polana -50% zniżka w krainie zabawy dla dzieci - gdyby zamarzyła nam się wyprawa w bliskie świętokrzyskie to mamy kolejny powód. Zamek Chęciny, Polanika i / lub Młyn Wodny Jędrów to kusząca kombinacja.

Ten weekend koniecznie trzeba wykorzystać na wypoczynek na łonie natury, podane wyżej atrakcje mogą być ciekawym uzupełnieniem wyprawy w okolice Puszczy Kampinoskiej, Otwocka/Świdra i Mazowieckiego Parku Krajobrazowego a może w krainę Rawki/ Bolimowskiego Parku Krajobrazowy wraz pobliską Arkadią.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon