czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl

Ruszył sezon zimowy na stokach w okolicach Warszawy


Data publikacji: 03.07.2017 21:04
Pole lawendy pod Warszawą - lipiec to czas na odwiedziny :)

Najbliższe Warszawie pole lawendy to Pod Skowronkami w Korabiewicach. Dzięki autostradzie A2 dojedziemy tu w mniej niż godzinę. Lipiec to najlepszy czas na wizytę. Lawenda właśnie zaczyna kwitnąć, teraz możemy nacieszyć się jej pięknym widokiem i zapachem.


Pod Skowronkami znajdziemy kilka odmian lawendy. Różne odcienie lawendowego koloru a także różne zapachy to efekt pracy nad poszerzeniem oferty. Na miejscu możemy kupić sadzonki oraz posłuchać o uprawie i warunkach, które zapewnią optymalne kwitnienie tych pięknych kwiatów. Najlepszym czasem na zakup sadzonek jest jednak początek sezonu, okres przed kwitnieniem kwiatów. Jeżeli więc chcemy zasadzić własne lawendowe krzaczki, musimy wybrać się na miejsce w kwietniu/maju.


Oprócz sadzonek kupimy na miejscu gotowe, niewielkie bukiety, zapachowe poduszeczki, rozsiewające w domu przyjemny lawendowy zapach, a także plecione, kolorowe fusetki/saszetki. Możemy też kupić lawendowy wianek, jest on jednak dość drogi, gdyż do jego wyrobu potrzebna jest poważna ilość lawendy.


Lawenda to też piękna sceneria dla fanów fotografii. Tym bardziej, że w koło lawendowych kwiatów licznie kręcą się owady, głównie bąki, a w bezwietrzne dni pojawiają się motyle. Bywa, iż w okolicy lawendowych krzaczków gromadzą się ich setki.


Pod Skowronkami kupimy nie tylko wszystko co związane z lawendą. Mamy tu też zioła, świeżą rukolę, bazylię, musztardowiec i wiele innych, w tym rzadsze zioła, które mogą być inspiracją dla naszej kuchni.


Prowadzący lawendową farmę myślą o poszerzeniu oferty. Być może w przyszłości kupimy tu lawendowe kosmetyki a także będziemy mogli wziąć udział w dedykowanych warsztatach. Na pewno poszerzenie oferty przyniosłoby dobre rezultaty, tym bardziej, że bliskość Warszawy jest tu istotnym atutem.


Korabiewice są położone blisko Żyrardowa, Puszczy Mariańskiej i Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Wizytę na lawendowej plantacji możemy wiec wpleść w odwiedziny tych ciekawych miejsc. Niedaleko są także Skierniewice z Parowozownią i przepiękną rzeką Rawką.


Jeżeli mieszkamy w północnej części Warszawy / Mazowsza to ciekawą propozycją może być Przystanek Lawenda pod Płockiem. Ledwie kilka kilometrów od dawnej stolicy Mazowsza, w miejscowości Borowiczki-Pieńki znajdziemy piękne pole lawendy. Wizyta w tym miejscu to doskonałe uzupełnienie weekendowej wyprawy do Płocka. Pamiętajmy, podczas wakacji Płocka Organizacja Turystyczna zaprasza nas na cotygodniowe, gratisowe wycieczki z przewodnikiem. Przystaneklawenda.pl to profesjonalnie prowadzony projekt. Mamy tu sklep z bogatym asortymentem, destyluje się tu również olejek lawendowy. Miejsce jest też reklamowane jako doskonały plener fotograficzny. Do dyspozycji zwiedzających są także materiały audio, przybliżające lawendową tematykę.


Kolejnym ciekawym lawendowym miejscem jest Dworzysk, lawendowa plantacja pod Białymstokiem, o której pisaliśmy już na portalu. Niezwykle sympatycznych właścicieli periodycznie spotkamy w Warszawie podczas targów śniadaniowych. Także w tym wypadku oferta jest stale poszerzana. Już w lipcu mają pojawić się miejsca dla gości planujących spędzić tu więcej niż czas potrzebny na krótką wizytę. Czekamy na oddanie kolejnych odcinków drogi ekspresowej S8. To spowoduje, iż do Dworzyska dojedziemy w mniej niż 2 godziny. Wizyta w tym miejscu może być doskonałym uzupełnieniem włóczęgi podlaskim szlakiem rękodzieła ludowego, odwiedzinami w wiosce indiańskiej Puszczykówce, w serowej stolicy Podlasia Korycinie, czy zwiedzania Supraśla.


Lawendowe plantacje mają szansę istotnie uatrakcyjnić turystyczną ofertę Mazowsza i Podlasia. To cieszy, gdyż jej różnorodność przynosi tylko korzyści. Korzystajmy więc z okazji kwitnienia lawendy, planujemy weekendowe wypady do Pod Skowronkami, Przystanek Lawenda czy Dworzyska, nie będziemy żałować.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: lawenda dworzysk kwiaty
Data publikacji: 13.09.2017 20:57
Weekend 16-17 września pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Kolejny weekend pod znakiem regionalnych smaków. Dzień otwarty w Dworze Mościbrody, Olender Fest a także święto cydru w Lublinie. Kusić nas będą Skierniewice, gdzie odbędzie się tradycyjne święto kwiatów. Przy okazji swoje podwoje otworzy Parowozownia Skierniewice, możemy wybrać się pociągiem ŁKA z 50% upustem. Parowozowy klimat też w stacji muzeum, czekają na nas dwa kursy prawdziwym parowozem i zwiedzanie bazy kolejki wąskotorowej w Piasecznie. W niedzielę zaś "kolej na Wawer", piknik z rajdem starych samochodów i koncertem grupy "Perfect". Dla fanów historii tym razem Polskie Skrzydła Chwały, piknik z husarią na Bemowie. Tradycyjnie, w ramach dni dziedzictwa europejskiego, historyczne atrakcje na Zamku Czersk, a w niedzielę zwiedzanie Fortu Legionów.


1. Święto Kwiatów Skierniewice + zwiedzanie Parowozowni - co najmniej trzy powody by wybrać się do Skierniewic. Tradycyjne święto kwiatów, dni otwarte w niesamowitej Parowozowni a dodatkowo podróż pociągiem z Warszawy za 50% ceny ( od ŁKA).


2. Święto Młodego Cydru - kolejna edycja cydrowego święta w Lublinie - w sobotę od 12.00, koncerty i zabawa do białego rana.


3. Olender Fest - w sobotę święto tradycji olenderskich w gminie Iłów - ciekawe uzupełnienie wyprawy do Puszczy Kampinoskiej. Przy okazji możliwość poznania kultury olendrów i spróbowania legendarnych powideł z buraków cukrowych wg oryginalnej receptury.


4. Parowozy na koniec lata - w sobotę dwa kursy oryginalnego Parowozu, który przybędzie ze skansenu w Chabówce. Pojedziemy z Warszawy do Piaseczna ze zwiedzaniem bazy kolejki wąskotorowej na miejscu.


5. Kolej na Wawer - piknik - najciekawiej zapowiada się parada dawnych aut i motocykli, która ma się odbyć w niedzielę ok. 14.00, wieczorem zaś koncert zespołu Perfect. Szkoda, że pogoda nie pozwala świętować na plaży Romantyczna.


6. Polskie Skrzydła Chwały - piknik historyczny, w tym spotkanie z husarią i dragonami, z chorągwi imć Pana Zygmunta z Pleszowic Fredra - wszystko w historycznej scenerii fortu Bema.


7. Zwiedzanie Fortu Legionów - w niedzielę o 11.50 wspaniały pomysł na deszczową pogodę, schodzimy w podziemia Fortu Legionów, który z każdym tygodniem, dzięki uporowi gospodarza odkrywa przed nami więcej tajemnic. Warto je poznać.


8. Dni dziedzictwa europejskiego Zamek Czersk - tradycyjnie przy tej okazji zamek czerski znowu ożyje. Chyba jedna z ostatnich okazji w tym sezonie by odwiedzić mazowiecką warownie pełną życia.


9. Spacer z duchami - sobota o 18.00 - jeden ze sztandarowych i cieszących się największą popularnością spacerów po Warszawie. Ark-tour zaprasza na kolejną edycję w sobotni wieczór.


10. Noc Świątyń - jeżeli naszłaby nas ochota na poznanie religijnej różnorodności stolicy, to trafia się ku temu idealna okazja. Już w najbliższy weekend noc świątyń.


Na dziś prognoza pogody na sobotę jest niezła, można więc planować aktywne wyprawy w teren. Czeka urokliwe wrzosowisko Mostówka, pamiętajmy o Mazowieckim Parku Krajobrazowym z bunkrami przedmieścia Warszawy. Czeka też Kampinos, idealny do połączenia z Olender fest w okolicach Iłowa.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 18.05.2018 14:44
Noc Muzeów kilka unikalnych propozycji w okolicach Warszawy

Zbliża się Noc Muzeów, 19-20 maja będziemy mogli ponownie zwiedzać turystyczne atrakcje na specjalnych warunkach. Obiekt Alfa, Galeria Figur Stalowych, Parowozownia Skierniewice, Pałac Natolin z Towarzystwem Stanisławowskim , Pałac Mała Wieś czy Gazownia Wola to nasze typy na ten specjalny wieczór. Wybierając ostateczny cel zwiedzania warto wziąć pod uwagę potencjalne kolejki, oryginalność miejsca, rzadką jego dostępność, czy cenę biletów w regularnej sprzedaży. Wszystkie wymienione miejsca mają tu swoją istotną przewagę.

Jeżeli planujemy wybrać się z dziećmi idealną propozycją wydaje się trasa Galeria Figur Stalowych w Połączeniu z Parowozownią Skierniewice, obydwa miejsca zapewnią nam niesamowite atrakcje. Zaczynamy od Pruszkowskiej Galerii, gdzie powinniśmy zameldować się co najmniej 20-30 minut przed rozpoczęciem akcji, to zapewni nam niezbyt długie oczekiwanie. Poza Nocą Muzeów atrakcja ta jest dość droga dla przeciętnej rodziny, wysoko ceni swoją oryginalność, dlatego gratisowe zwiedzenie podczas Nocy ma dodatkowy walor. Po zwiedzaniu Galerii kierujemy się na autostradę A2, szybko dojedziemy nią do Skierniewic, gdzie czeka na nas prawdziwa industrialna perła Parowozownia Skierniewice. To tutaj w pocie czoła kolejowi wolontariusze odnawiają zabytkowe pociągi i obiekt jakby żywcem wyjęty z bajki Tomek i Przyjaciele. Wracam tu zawsze chętnie, podświetlone lokomotywy zachwycą najmłodszych, dodatkowym plusem jest w zasadzie gwarantowany brak kolejek. Jeżeli po zwiedzaniu Parowozowni będziemy mieli jeszcze siły, możemy udać się do Nieborowa, w Pałacowych wnętrzach czekają na nas specjalnie przygotowane atrakcje. Alternatywnie po drodze do Warszawy można też odwiedzić niesamowite Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie, z pewnością jego specjalnie podświetlone wnętrza zrobią na nas nie mniejsze wrażenie.

Dla mniejszych i większych dziewczynek prawdziwą gratką będzie zaś obcowanie z Towarzystwem Stanisławowskim. Tym razem pokazy w strojach z epoki będziemy mogli doświadczyć w Pałacu w Natolinie. Tutaj tłumów raczej nie unikniemy, warto jednak to przeboleć, gdyż pokazy Towarzystwa są naprawdę unikalne a poza majowym weekendem nie jest łatwo na nie trafić, wykorzystajmy więc tę szansę.

Równie ciekawą propozycją dla fanów architektury historii i pięknych wnętrz jest Pałac w Małej Wsi, także tutaj będziemy mogli uczestniczyć w historycznym performance. Jeżeli czas pozwoli możemy udać się w okolice nieco wcześniej by poznać jeden z cudów natury na Mazowszu rezerwat Modrzewina.

Na koniec warto pochylić się nad industrialno-militarnymi propozycjami, unikalny Obiekt Alfa na pewno zrobi wrażenie na szukających czegoś specjalnego. Liczba miejsc jest w przypadku tej atrakcji bardzo ograniczona, musimy więc się śpieszyć. Taki stan rzeczy jest podyktowany tym, że obiekt wciąż znajduje się na terenie wojskowym. Nie mniej ciekawie zapowiadają się atrakcje przygotowane w Muzeum Gazownictwa na Woli. Znajdujący się obok budynek Gazowni to jeden z ciekawszych industrialnych obiektów w stolicy. Gazownicy przygotowali dla zwiedzających specjalne wizualne efekty. Fani industrialu i Urbexu mogą godnie podsumować Noc Muzeów w gościnnych progach Muzeum Obrony Cywilnej, tutaj performance potrwa aż do 4 nad ranem.

Planując zwiedzenie podczas Nocy Muzeów w Warszawie czy okolicach warto dać szansę miejscom z duszą. Wymienione wyżej atrakcje gwarantują nam naprawdę pozytywne emocje. Często jest to też szansa na obcowanie z ludźmi, którzy dzielą się z nami swoją pasją.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 23.05.2018 11:06
Weekend 26-27 maja pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Kolejny weekend przed nami, Święto Wina w Janowcu, Świdermajer Festiwal w Otwocku, Piknik Historyczny w "Kampinosie" a może odwiedziny lotników w Mińsku Mazowieckim. Ciekawych wydarzeń będzie naprawdę sporo. Na fanów kulinarnych podróży czekają smaki Azji w Muzeum Azji i Pacyfiku. W podobnym klimacie będą warsztaty robienia Sushi podczas festiwalu w Skierniewicach. Gdybyśmy chcieli dogodzić naszym mamom, to możemy je zabrać do Pałacu w Małej Wsi, który z okazji ich święta przygotował specjalną ofertę.


1. Święto Wina na Zamku w Janowcu - idealna okazja by poznać ofertę winiarzy z regionu geograficznie najbliższego Warszawie. Winnice Wieczorków czy Las Stocki to potencjalne cele naszych weekendowych wypraw. Przy okazji o krok od Zamku - Magiczne Ogrody, czyli coś dla najmłodszych.

2. Festiwal Świdermajer w Otwocku - kolejna, już siódma edycja ciekawej imprezy, przy tym idealna okazja by udać się na spacer i poznać świdermajerową architekturę. Możemy też skoczyć nad rzekę, pobliskie magiczne miejsca, jak ujście Mieni do Świdra, czy tego ostatniego do Wisły będą godnym ukoronowaniem wyprawy do Otwocka.

3. Dzień Otwarty w 23 Bazie Lotnictwa Taktycznego - najbliższe Warszawie pokazy lotnicze, zarówno statyczne jak i dynamiczne. Samoloty z Mińska możemy zwykle oglądać podczas dni otwartych w Instytucie Lotnictwa, tym razem mamy okazję zobaczyć znacznie więcej, start w sobotę rano.

4. Smaki Azji - Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza nas na kulinarną przygodę - słodycze, przyprawy i dania do spróbowania, prawdziwy raj dla smakoszy. W podobnym klimacie podczas Festiwalu Nauki PWSZ w Skierniewicach będziemy się bawić we własnoręczne przygotowywanie sushi - przy okazji można poznać ekipę niezwykłego i bliskiego Warszawie miejsca Esterka Village.

5. Piknik Historyczny polana Lipków - w sobotę od 14.00 przeniesiemy się w czasy znane z Trylogii, to wszystko w naturalnej scenerii Kampinoskiego Parku Narodowego. Ciekawe uzupełnienie wycieczki do tego ostatniego.

6. Dzień Matki Pałac w Małej Wsi - specjalna oferta dla Mam podczas weekendu, zniżki w restauracji , nocleg w promocyjnej cenie, a w sobotę garden party. Warto przy okazji poznać okoliczną perełkę Rezerwat Modrzewina.

7. Jarmark Dominikański Służew - w niedzielę 27 maja, okazja do ciekawych zakupów podczas kolejnej edycji święta Świętego Dominika na Służewiu.

Jest w czym wybierać a przecież to nie wszystkie ciekawe propozycje. Warto pamiętać też o planach na kolejny weekend, który minie pod znakiem Dnia Dziecka. Super atrakcje na Wiśle szykuje Taxi Wisła, będzie też piknik strzelecki i wiele, wiele innych ciekawych atrakcji w okolicach Warszawy i nie tylko.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: swidermajery swietowina lotnicyminsk
Data publikacji: 07.06.2018 11:13
Weekend 9-10 czerwca pod Warszawą okolice i nie tylko:)

Najbliższy weekend to prawdziwy wysyp festiwali - premierowa klimatyczna Membrana nad Świdrem, alternatywne Wibracje w Serocku, Dni Konstancina, Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Płocku jest też Festiwal Renesansu w Lublinie, dla najmłodszych zaś festiwal modelarski Babaryba. Dodajmy do tego ciekawe pomysły na weekend na Podlasiu z polową lekcją historii na Strękowej Górze i historyczną imprezą na Zamku w Tykocinie. Otwiera się też mini park rozrywki Gąsiorkowo, nowe miejsce zabaw w okolicach Pułtuska.

1. Membrana nad Świdrem w Otwocku - muzyka wkracza na świderskie plaże w sobotę, od 14 w Otwocku super muzyczne klimaty, m.in szantowo Grzegorz Świtalski z wiślanej sandomierskiej rodziny, gwoździem programu zaś Kapela ze Wsi Warszawa i nocny koncert nad Świdrem. Fajna okazja by poznać klimatyczne miejca w okolicy, m.in ujście Mieni do Świdra.

2. Wibracje - Serock - trwa festiwal alternatywnych klimatów w Serocku, w zeszłym roku wzięło w nim udział kilka tysięcy osób, aura sprzyja wyprawie nad Narew, można połączyć z wypoczynkiem na Plaży w Serocku.

3. Dni Konstancina - jak zawsze pełne atrakcji, ożyje Park Zdrojowy, tężnia i piękne okoliczne wille. Fani niebanalnych spacerów mogą udać się ścieżką willi Konstancina, z pewnością nie będą żałować.

4. Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych Płock - najlepsi lokalni browarnicy zjadą do dawnej stolicy Mazowsza, gratka dla piwoszy, za tydzień zaś ciekawe piwne doznania w Warce z Browarka.

5. II Festiwal Renesansu w Lublinie - 2ga edycja tej niezwykle ciekawej imprezy, warto poznać renesansowe perły Lublina i Lubelszczyzny, taka wiedza może się przydać podczas weekendowych wypadów z Warszawy.

6. Warszawski Festiwal Modelarski Babaryba - startujemy w sobotę od 10 na Pileckiego 122, sporo atrakcji także dla najmłodszych fanów budowania i składania własnych konstrukcji.

7. Polowe lekcje historii Góra Strękowa i obóz wojsk Rzeczpospolitej Zamek Tykocin- idealna okazja dla fanów historii można połączyć dwie imprezy i zmontować arcy ciekawy historyczny weekend na bliskim Podlasiu.

8. Gąsiorkowo Park Rozrywki -otwarcie - w sobotę od 14 będziemy mogli poznać to co przygotowali dla nas właściciele Młyn Gąsiorowo, nowy mini park rozrywki ma zapewnić jeszcze więcej atrakcji i zachęcić do wypraw(kulinarnych) i wypoczynku w okolicach Pułtuska.

9. Dzień Wymiany Sadzonek gospodarstwo Esterka- ciekawe miejsce trochę w klimacie festiwalu Wibracje.. można zahaczyć udając się w okolice Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, na pewno nie będziemy żałować.

10. 100lecie niepodległości Gościniec Gożdziejewski - w niedziele od 12.30 w patriotycznych klimatach zatopi się wspaniałe kulinarne miejsce na drodze w kraine Liwca. Sporo ciekawych prelekcji i patriotyczne wspólne śpiewanie.

11. Libańska niedziela w Restauracji Fenicja - kulinaria i nie tylko, wszystko we wspaniałym libańskim klimacie, od 14 do 20 w niedziele.

12. Zwiedzanie Fortu Legionów - niedziela 11.50 - dzięki bendyktyńskiej pracy Fort odsłania wciąż nowe tajemnice, poznamy je podczas arcyciekawej wycieczki, w sam raz by schować się przed upałem. Już 24 czerwca w tym miejscu Festiwal Polskiego Wina.

13. Festyn Rodzinny w Krainie Liwca - Górki -Grubaki w niedziele od 13, w sam raz do połączenia ze spływem Liwcem, naturalnie z przystańliwiec.pl

Każdy kolejny weekend przynosi nam więcej ciekawych propozycji/atrakcji w okolicach Warszawy, warto ruszyć za miasto by poznać nie znane do tej pory miejsca. W sposób szczególny trzymamy kciuki za nowe inicjatywy Membrana nad Świdrem i park atrakcji Gąsiorkowo, miejmy nadzieje że na trwałe zagoszczą na turystycznej mapie atrakcji Mazowsza.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 15.07.2018 20:47
Królewski weekend - Pałac w Małej Wsi jeszcze atrakcyjniejszy

Najbliższy weekend przyniesie niezwykłą atrakcje oto bowiem w gościnne progi Pałacu w Małej Wsi zawita Towarzystwo Stanisławowskie, wszystko by żywcem przenieść nas w klimat XVIII wieku.

Szykuje się nie lada gratka, impreza ma dość unikalny charakter Towarzystwo dość rzadko występuje publicznie, skupiając się raczej na sesjach fotograficznych czy uczestnictwie w filmach historycznych / kostiumowych. Wyjątkiem jest naturalnie główne "XVIII wieczne" święto tj rocznica Konstytucji 3 maja, jak jednak wszyscy wiemy długi weekend majowy to często czas gdy wybieramy się poza Warszawę na dłuższy wypoczynek, trudno więc zaplanować wizytę w Łazienkach w tych dniach. Teraz mamy szansę to nadrobić.

Na pałacowych włościach będzie czekało na nas sporo atrakcji, przede wszystkim pokazy mody z epoki, kosmetyki i zapachy XVIII wieku ale także pokazy hafciarki. Naturalnie nie zabraknie także muzyki, organizatorzy zadbali o wspaniale zapowiadający się koncert klawesynowy. Fani aktywnego spędzania czasu z pewnością z zaciekawieniem przyjrzą się pokazowi gry w krokieta. Wszystkie atrakcje razem wzięte mają stworzyć klimat popularnego podczas epoki pikniku na łonie natury.

Zaplanowane na kolejny weekend wydarzenia to także doskonała okazja by zapoznać się z tym jak zmienia się Pałac w Małej Wsi, ci którzy jakiś czas tu nie byli z pewnością dostrzegą rozwijące się pałacowe ogrody, na potrzeby gości przygotowano też kolejną przestrzeń zapewniająca noclegi. Miejsc do spacerów mamy coraz więcej z pewnością warto odwiedzić m.in nastrojowe Mauzoleum.

Na aktywnych czekają też rowery, warto przejechać się do królestwa modrzewia czyli pobliskiego rezerwatu Modrzewina, będącego dawniej częścią dóbr pałacowych. Koniecznie należy odwiedzić monumentalny zawalony w 1945 roku modrzew Wojewoda.

Dla tych którzy mają czas na dłuższe wycieczki ciekawą opcją może być zahaczenie o agroturystykę Błędowskie Rosy, znajdującą się wszak na terenach związanych z dawnymi właścicielami Małej Wsi. Panują tu klimaty bardzo podobne do pałacowych acz zdecydowanie bardziej kameralne. Na miejscu znajdziemy też doskonałe produkowane z grójeckich jabłek cydry.

Cydr to temat na oddzielną opowieść wciąż niedoceniony jako turystyczny walor ziemi grójeckiej, wspaniałe szlachetne cydry od Cydr Ignaców, Chyliczki czy Pełnia z pewnością mogły by stać się znakiem rozpoznawczym tego regionu.

Skoro jesteśmy w klimatach pałacowych warto wspomnieć iż nie tak daleko, w kierunku Warki, znajdziemy opuszczony pałac w Woli Boglewskiej, ostatnio mieściła się w nim szkoła dziś zabezpieczony jest jednak dość słabo co powoduje iż chętnie odwiedzają go fani fotografii lub /i początkujący adepci Urbexu.

Atrakcji w okolicy mamy więc sporo, co czyni wypad z Warszawy do Małej Wsi jeszcze atrakcyjniejszym, taka okazja jak królewski weekend nie trafia się często jeżeli więc czas pozwala ruszajmy do Pałacu w Małej Wsi już w najbliższą sobotę.


z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 24.05.2018 21:59
Hity czerwca, sporo nowych atrakcji w okolicach Warszawy

Czerwiec zapowiada się super, sypnie nowymi atrakcjami, większość w bezpośredniej okolicy Warszawy. Festiwal Membrana nad rzeką Świder, wspaniała rekonstrukcja Most Jagiełły w Czerwińsku, alternatywne klimaty na festiwalu Wibracje w Serocku. Do tego dodajmy otwarcie Muzeum Polskiej Wódki, Festiwal Fantastyki Cytadela, lotnicze pokazy w Sobieniach i święto Lnu w Żyrardowie, a to naprawdę nie wszystko.


1. Dzień Dziecka - Piknik Strzelecki ZKS / Impreza w Łowiczu na Plaży / Taxi Wisła wozi dzieci - zabawa na Poniatówce. Zaczynamy od trzech super imprez, które wyróżniają się na tle propozycji na pierwszy weekend czerwca. Piknik strzelecki to super zabawa dla całej rodziny, dodatkowo jest to w zasadzie jedyna tego typu impreza w stolicy. Wizyta na Plaży w Łowiczu to pomysł na ciekawy dzień blisko Warszawy. Kajaki, spacer, zwiedzanie skansenu w Maurzycach to tylko część atrakcji czekających nas nad Bzurą. Specjalny dzień dziecka szykuje też Taxi Wisła, liczymy, że wróci pomysł pływania i pikniku na Poniatówce, dwa lata temu była tam wspaniała impreza.

2. Święto Lnu Żyrardów - 1-3 czerwca to także tradycyjnie najciekawsza impreza w Żyrardowie, koncerty m.in. Cleo/Czadoman i Justyny Steczkowskiej, do tego atrakcje w Muzeum Lniarstwa - dobry powód by odwiedzić to jakże ciekawe miasteczko, osada fabryczna robi wrażenie.

3. Festiwal Wibracje 07-10czerwca - alternatywne klimaty w przepięknej scenerii Serocka, w sam raz by urozmaicić naszą wycieczkę na plażę miejską w tym kameralnym miasteczku.

4. Wielkie Wodowanie - Membrana nad Świdrem -w sobotę 9 czerwca po raz pierwszy, w przepięknej scenerii płynącej rzeki posłuchamy muzyki i obejrzymy ciekawe aranżacje. Idealna okazja by poznać Świder a także Mienię z jej magicznym ujściem do Świdra.

5. Muzeum Polskiej Wódki otwarcie 12 czerwca - szykuje się kolejny wielki hit dla odwiedzających stolicę, 12 czerwca rusza Muzeum Polskiej Wódki w Koneserze na Pradze.

6. Cytadela Festiwal Fantastyki w Twierdzy Modlin 15-17 czerwca - druga edycja tej doskonale rokującej imprezy, dla fanów fantasy, postapo gwiezdnych, wojen i nie tylko. Organizatorzy zapraszają i obiecują duży progres w stosunku do zeszłego roku. Idealna okazja by przy okazji obejrzeć Twierdzę Modlin.

7. Sky Show Sobienie - 16 czerwca - najbliższa Warszawie impreza z aktywnymi pokazami lotniczymi, szykuje się też sporo atrakcji towarzyszących. Może zaciekawi nas gra w golfa?

8. Jarmark Historyczny na Zamku w Inowłodzu 23 czerwca - przepiękne miejsce warte odkrycia, nie ma lepszej okazji niż historyczna impreza. Przy okazji blisko grodzisko Rzeczyca, kajaki na Pilicy i tanie, acz bardzo dobre agroturystyki.

9. Noc Fortyfikacji IV - 23 czerwca - kolejna edycja tego ciekawego wydarzenia, Muzeum Obrony Cywilnej, Obiekt Alfa, Fort Legionów i wiele więcej. Pierwszy raz organizatorzy szykują się do odwiedzin podwarszawskich węzłów łączności, gratka dla fanów urbexu.

10. Most Jagiełły - Czerwińsk 30 czerwca - po raz pierwszy w Czerwińsku impreza kulturalno-historyczna, która przybliży historyczne wydarzenia przeprawy armii Jagiełły. Piękna nadwiślana sceneria, romański kościół będą służyły za godne tło imprezy. Z pewnością nie zabraknie też drewnianych łodzi i pływania po Wiśle, będzie pięknie.

10. Fly Fest - Piotrków Trybunalski - wielka impreza lotnicza w aeroklubie Piotrkowskim, wyróżnia ją różnorodność i brak biletowania. Przy okazji warto poznać atrakcje miasta piwowarów i poznać piwny produkt turystyczny tego ciekawego i pełniącego niegdyś ważne funkcje miasta.

Każdy kolejny weekend przyniesie moc weekendowych atrakcji w okolicach Warszawy, warto zaplanować z wyprzedzeniem tak, by nie stracić z oczu prawdziwych okazji.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 12.07.2018 22:32
Weekend 14-15 lipca pod Warszawą okolice i dalej:)

Weekend pod znakiem niszowych imprez, super zapowiada się kombinacja Kazimiernikejszyn i Święta Róż w Końskowoli , bliżej Warszawy gratisowe zwiedzanie pieknego Pałacu w Małej Wsi. Fani natury i dawnych rzemiosł mogą wybrać się na Podlasie super impreza w regionie Czarnej Białostockiej/Wsi Kościelnej, nieco bliżej w Skansenie w Kuligowie warsztaty piwowarskie. Do wyboru mamy jeszcze nocne obserwacje owadów w Esterka Village czy Słodki dzień w Skansenie Rzeki Pilicy .

1. Kazimiernikejszyn - festiwal alternatywnej muzyki w Kazimierzu już podczas najbliższego weekendu, idealna okazja by spróbować też lokalnych przysmaków szczególnie piwa z Browaru Zakładowego. Na festiwal można też było popłynąć tradycyjną łodzią z Taxi Wisła, może załapiemy się na powrót.

2. Święto Róż Końskowola - kolejna już XXI edycja święta, jak co roku sporo imprez towarzyszących w tym rajdy piesze i rowerowe, warto poznać to miejsce od lat związane z uprawą róż. Idealne do powiązania z wyprawą na Kazimiernikejszyn do Kazimierza.

3. Pałac Mała Wieś - gratisowe zwiedzanie z przewodnikiem już w najbliższą sobotę, rośnie nam piękne miejsce, dodatkowo w okolicy ciekawy modrzewiowy rezerwat Modrzewina, można też wpaść na Cydr do Błędowskie Rosy.

4. Dzień Otwarty w Krainie Puszczańskich Tradycji + Lato z Lawendą w Dworzysku- tuż za Białymstokiem czeka na nas kraina jak z bajki , garncarze, bajkowe uroczysko Ruczaj, Ptasie radio i wiele wiele więcej. Cała niedziela pełna atrakcji. Doskonałym uzupełnieniem wyprawy do Krainy Puszczańskiej Tradycji może być wizyta na lawendowej farmie w Dworzysku pod Białymstokiem.

5. Płock odkryj Małachowiankę - także w niedziele mamy szansę poznać jeden z ciekawszych i niedostępnych na codzień zabytków Płocka - lokalna organizacja tursytyczna zaprasza na otwarty spacer start o 12.00.

6. Tajniki domowej produkcji piwa - Skansen Kuligów - w niedziele od 15 - pierwsza z serii warsztatowych kameralnych imprez w nadbużańskim Skansenie, liczba miejsc ograniczona.

7. Spotkanie Entomologiczne Esterka Village - w sobotę nocne bezkrwawe łowy / obserwacje owadów w przemiłej alternatywnej atmosferze, już wkrótce także wydarzenie sezonu czyli Esterka Village Festival.

8. Słodka niedziela w Skansenie Rzeki Pilicy - pokazy pszczelarza, zielarza warsztaty dla dzieci - startujemy o 12. Idealna okazja by poznać walory tomaszowskiej okrąglicy, Groty Nagórzyckie i Błękitne Żródła czekają.

9. Zwiedzanie obiektu Alfa albo Muzeum Obrony Cywilnej - w sam raz na nie najlepszą pogodę, warto poznać jedno z najbardziej oryginalnych miejsc z zakresu obiektów militarno-obronnych w okolicach Warszawy. Start w sobotę o 15.00. Gdyby zabrakło miejsc w obiekt Alfa możemy wybrać nie mniej ciekawe Muzeum Obrony Cywilnej.

10. Zajazd Wysokomazowiecki w Ciechanowie -
dla uczczenia 100 lecia niepodległości blisko 100 rekonstruktorów przeniesie nas w historyczny czas. Startujemy ok 12 , impreza potrwa do 20.

W najbliższy weekend szykuje nam się naprawdę sporo atrakcji pogoda z pewnością nie odstraszy fanów muzyki którzy udadzą się na Kazimiernikejszyn. Ci którzy zostaną w Warszawie mogą zaś wybrać krótsze wycieczki do Kuligowa, Obiektu Alfa a może schować się w Grotach Nagórzyckich.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: switoroz palace skanseny
Data publikacji: 16.08.2018 19:56
Propozycje na długi weekend dla zostających w Warszawie

Długi weekend trwa w najlepsze, dla tych którzy zostali w Warszawie przygotowaliśmy kilka ciekawych propozycji. Możemy m.in wybrać się pod Warszawę sprawdzić czy mamy już eksplozje wrzosów na Wrzosowisku Mostówka. 15 sierpnia to czas na militarne wydarzenia, Dzień Wojska Polskiego w super bunkrach na Dąbrowieckiej Górze, w Sochaczewie też czeka piknik wojskowy, do tego miasta warto wybrać się w niedziele na widowisko Zawisza Czarny nad Bzurą, tego też dnia mamy ogólnopolski spływ tą rzeką, jest opcja by włączyć się weń m.in w Motoprzystani w Plecewicach. Poza tym Jarmark Jagieloński w Lublinie, a w klimaty średniowiecza przeniesiemy się na Zamku Czersk( sobota-niedziela). Dla preferujących industrialne wnętrza dni otwarte w Filtrach + zwiedzanie Fortu Legionów. A może to czas na poznanie nowych atrakcji, Zielonego Labiryntu w Nieporęcie czy Frajdalandi w Budach Iłowskich.

1. Piknik z okazji Święta Wojska Polskiego Sochaczew - liczne atrakcje czekają na fanów militariów w środę od 15 w Sochaczewie, wizytę można połączyć z odwiedzinami nowego miejsca na mapie rodzinnych atrakcji tj Frajdalandii.

2. Dzień Wojska Polskiego
Przedmoście Warszawy Dąbrowiecka Góra - we wspaniałej leśnej scenerii Mazowieckiego Parku Krajobrazowego znajdziemy odnowione przez pasjonatów wspaniałe bunkry, w ich to okolicy w środę od 10.00 startuje piknik militarny.

3. Śladami Średniowiecza piknik historyczny Zamek Czersk - w sobotę i niedziele przeniesiemy się na ziemi czerskiej w czasy gdy na zamku powiewały flagi z mazowieckim smokiem. Idealne do połączenia z wycieczką rowerową z Warszawy lub/i wizytą na plaży Ciszyca. Można też wpaść nad jezioro Cieciszew.

4. Jarmark Jagieloński Lublin - kolejne z kultowych lubelskich wydarzeń turystycznych już w najbliższy weekend, możemy połączyć z wizytą w Kazimierzu podczas kolejnej edycji Winny Kazimierz.

5. Nocne zwiedzanie Zielonego Labiryntu - okolice Nieporętu to miejsce gdzie znajdziemy nową atrakcje, tym razem organizatorzy przygotowali nocne zwiedzanie z nutką horroru w tle.

5. Frajdalandia Sochaczew - kucyki, alpaki i pokazy sokolnicze czekają na fanów rodzinnego spędzania czasu. W okolicy ciekawe zabytki związane z kulturą Olendrów. W niedziele pokazy sokolnicze.

7. Ogólnopolski spływ Bzurą - 18 sierpnia - kolejna edycja wydarzenia, możemy przepłynąć wybrany przez nas kawałek trasy, idealnie z przyjaznej turystom Moto Przystani w Plecewicach.

8. Zawisza Czarny nad Bzurą - Sochaczew -także w sobotę kolejne spotkania z historią w ruinach sochaczewskiego zamku.

9. Dni Otwarte stacja Filtrów - w niedziele od 9 rano, kolejna edycja wydarzenia tym razem mamy szansę ominąć tłumy gromadzące się tu zwykle w Noc Muzeów.

10. Zwiedzanie Fortu Legionów - od 11.50 kolejne zwiedzanie z przewodnikiem Fortu Legionów, który dzięki benedyktyńskiej pracy opiekuna/pasjonata tego miejsca wciąż odkrywa przed nami nowe tajemnice.

11. Historyczne spacery po Płocku - w sobotę Świątynia Miłosierdzia a w niedziele historia obrony Płocka podczas wojny 1920 roku. Dobre powody by odwiedzić dawną stolicę Mazowsza.

12. Piknik Charytatywny Konstancin gra dla Karoliny - w niedziele w Parku Zdrojowym uczynni ludzie z Konstancina i okolic wesprą Karolinę, wybierając się na wyprawę do tego urokliwego miejsca warto dołożyć "parę groszy" do tej słusznej akcji.

Temperatury z pewnością będą nas pchały ku poszukiwaniu miejsc do wypoczynku nad wodą, tych w okolicach Warszawy nie brakuje, możemy jednak połączyć piękne z pożytecznym np.. pospacerować po wrzosowisku Mostówka po czym udać się nad jezioro dawną żwirownię w Słopsku.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 19.07.2018 22:48
Weekend 21-22 lipca pod Warszawą okolice i nie tylko:)

Najbliższy weekend obfituje w różnorodne wydarzenia/atrakcje - super prezentuje się królewski weekend w Pałacu Mała Wieś, nie gorzej "Wąskotorówką do gwiazd" ciekawie wygląda retro podwieczorek na trawie w Kośminie nad Wieprzem. Oprócz wymienionych będzie coś dla fanów motocykli i aut z Klasyki nad Narwią w Pułtusku w roli głównej. Ciekawie rysują się wydarzenia w Świętokrzyskim - turniej o Miecz Kazimierza Wielkiego w Szydłowie, Neolitczna Wioska w Krzemionkach czy Moje Wielkie Polskie Wesele w Hucie Szklanej. Dla szukających w okolicach Warszawy - kolejna odsłona koncertów nad Świdrem - Membrana, nie daleko bo w Celestynowie historyczny piknik z okazji odzyskania niepodległości.

1. Królewski Weekend w Małej Wsi - zdecydowanie najciekawiej prezentująca się impreza najbliższego weekendu, Towarzystwo Stanisławowskie zadba o odpowiedni XVIII wieczny klimat, płeć piękna powinna być w niebo wzięta. Gratka dla fanów fotografii.

2. Pociąg do Gwiazd - przygrywka do wielkiego zaćmienia księżyca które już w następny weekend, piaseczyńska wąskotorówka zabierze nas na oglądanie nocnego nieba - start o 21 z Piaseczna. Super nowa turystyczna inicjatywa.

3. Podwieczorek na trawie w stylu retro - klimat lat 20/30 powróci w dworku Kossaków w Kośminie, tego samego dnia można też popłynąć kajakiem Wieprzem wprost na wydarzenie.

4. Balonowe Mistrzostwa Polski + III jurajski festiwal Sztuki i Wina- gmina Olsztyn szlak orlich gniazd, ponad 40 załóg 3 dniowe zmagania, balony nad zamkami - zapowiada się wspaniale. W ramach festiwalu m.in koncert Raz Dwa Trzy.

5. Klasyki nad Narwią w Pułtusku - festiwal zabytkowej motoryzacji od 10 w sobotę, idealne do połączenia z plażowaniem nad Narwią, można też wpaść do Gąsiorkowa nowej atrakcji dla najmłodszych w okolicach Pułtuska.

6. Świętokrzyskie hity - w ten weekend sporo ciekawego w Świętokrzyskim, Neolityczna Wioska w Krzemionkach, Turniej o Miecz Kazimierza Wielkiego w Szydłowie, i jarmark Moje Wielkie Polskie Wesele w Hucie Szklanej. Każde z wydarzeń doskonale uzupełni naszą weekendową wyprawę.

7. Membrana - klimaty węgiersko żydowskie, tym razem spotykam się w niedziele od 15 nad Świdrem. Pogoda będzie sprzyjać, wspaniale po niedzielnym relaksie nad rzeką, kontemplować przyjazną duszy muzykę.

8. Piknik Historyczny Celestynów - dla fanów historii szereg ciekawych prezentacji od Powstania Styczniowego aż do wojny 1920 roku, do połączenia z plażowaniem nad Świdrem i opisaną wyżej Membraną.

9. Zlot Bunkrowca Twierdza Modlin albo Zwiedzanie Fortu Zbarż - wszyscy fani fortyfikacji i bunkrów spotykają się podczas weekendu w Twierdzy Modlin - przewidziano m.in wspólne zwiedzanie. Możemy wybrać się też na zwiedzanie fotogenicznego Fortu Zbarż wraz ze Stowarzyszeniem Masław - zbiórka o 11 na PKP Warszawa Okęcie ul. Wirażowa.

10. Bitwa nad Bugiem 1018-2018- Hrubieszów - wspaniała impreza odtworzy klimat wyprawy Bolesława Chrobrego, trochę daleko bo na "końcu świata" kto jednak przebywa w tym czasie w okolicach Roztocza będzie miał dużo bliżej.

10. Zlot Motocyklów Sokół - piątek od 18.00 w Górze Kalwarii - można wpaść zaraz po pracy albo w tranzycie na południe czy wschód od Warszawy.

Pogoda wreszcie pozwoli wrócić nad wodę, warto pamiętać o ledwie co otwartym Nowym Zalewie Żyrardów, czekać na nas będą też inne miejsca szczególnie Świder z muzyką w tle jawi się w ten weekend szczególnie atrakcyjnie.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: palace obserwacjagwiazd membranaswider
Data publikacji: 12.11.2018 11:45
Black Friday listopad to czas polowania na najtańsze bilety lotnicze

Zbliża się najlepszy czas na zakup biletów lotniczych w promocyjnych cenach, kusić będą nowe kierunki przewidziane na rok 2019 Liban, Miami a może Delhi. Ukraińskie linie UIA ponownie dadzą nam szansę na najtańsze ( poniżej 1500 PLN?) na rynku Tajlandię, Sri Lankę i Indie.

W tym roku Black Friday przypada 23 listopada nie wykluczone iż już wcześniej zacznie się promocyjny wyścig, nikt przecież nie chce zostać wyprzedzony przez konkurencje. Zniżkowy weekend w liniach ukraińskich rozpocznie się j23 listopada i potrwa 2 dni jak odpowiedzą inni?

Warto pamiętać iż w analogicznym co Black Friday terminie odbywają się w Warszawie targi turystyczne TT Warsaw, to wydarzenie jest także często pretekstem do akcji promocyjnych. W zeszłym roku można było m.in skorzystać ze zniżki na bilety do Portugalii od TAP Portugal.

Polując na oferty warto skorzystać z kilku podpowiedzi

- najtańsze bilety kupujemy na stronie linii lotniczych, są one tańsze niż u pośrednika, największą różnice odczujemy w przypadku biletów UIA , Lufthansy i KLM/AF. Na LOT.com oplata za wystawienie biletu równa jest 0 , możemy nawet pokusić się o niewielki Cash back od Cashback world.

- jeżeli korzystamy z porównywarek cenowych - sprawdźmy czy kierują nas do pośrednika z polską licencją do wystawiania biletów lotniczych, jeżeli tak nie jest ( 90% przypadków) to warto się zastanowić. Zakup biletów poza Polską może w razie komplikacji/zmian oznaczać duży dodatkowy stres.

- polujmy na ciekawe wydarzenia - Finał Pucharu Skoków w Planicy, Jarmark Kaziuki w Wilnie,Jazz Festiwal we Lwowie czy Luci d Artista w Turynie to idealne pomysły na ciekawy city break. A może skuszą nas wiosenne tulipany w Ogrodzie Kuekenhof pod Amsterdamem.

- nowe kierunki w siatce przewoźnika to szansa na większą ilość promocyjnych miejsc, w przypadku LOTu taka sytuacja może się zdarzyć przy lotach do Miami, Podgoricy, Skopje, Libanu, Delhi ( o ile zmaterializują się plotki o tych połączeniach).

- niskie ceny dostaniemy też na kierunkach o wysokiej konkurencyjności, w tym roku może być unikalna szansa na tańsze bilety do Lwowa(od listopada z Modlina lata Ryan Air), podobnie sprawa może wyglądać w przypadku Turynu(w tym roku latają tam Wizz Air /LOT i Blue Air) czy wspomnianej już wyżej Podgoricy.

Od listopada wchodzimy w najlepszy czas na zakupy biletów lotniczych, nie jest tajemnicą iż powoduje to specyfika lotniczego biznesu, linie przestają zarabiać a ilość gotówki w kasie raptownie maleje, trzeba więc przeciwdziałać. Odpowiedzią są właśnie promocyjne wyprzedaże które potrwają z pewnymi przerwami aż do lutego.

W tym roku dodatkowo na rynku zrobiło się ciaśniej, w przypadku dalekich lotów mamy bowiem więcej lotów Qatar Airways, Turkish i nowe rejsy od Fly Dubai nie wspominając o nowościach od LOT- który z pewnością szykuje jeszcze niespodzianki ( proces ogłaszania nowych kierunków zakłócił bowiem strajk).

Kilka dodatkowych porad jak na co dzień sprytnie kupować bilety lotnicze znajdziemy w oddzielnym dedykowanym tej tematyce artykule.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: promocje hit blackfriday
Data publikacji: 03.07.2018 20:58
Weekend 7-8 lipca pod Warszawą okolice i nie tylko:)

Wraca ciepło, wszyscy ruszą więc ponownie w poszukiwaniu miejsc nad wodą, a w ten właśnie weekend oficjalna premiera nowego Zalewu Żyrardów. Imprezy nad wodą także w Ciechocinku i dalej w twierdzy Wisłoujście. Dla fanów militariów i historii - piknik militarny w Mniszewie ( po drodze do Kozienic). Fani Awiacji mogą wybrać się zaś do Płocka na Dni Otwarte w Aeroklubie. Kwitnie lawenda może warto udać się na jedno z pól lawendy w okolicach Warszawy.

1. Otwarcie Nowego Zalewu Żyrardów - w sobotę ruszy kolejna z atrakcji która będzie przyciągała weekendowych turystów do miasta Girarda, po kultowej osadzie fabrycznej i Świecie Lnu .

2. Dzień otwarty w Aeroklubie ziemi Mazowieckiej - w niedziele do Płocka ruszą fani awiacji, doskonałe dopełnienie ciekawego weekendu w dawnej stolicy Mazowsza, po drodze mamy pola lawendy i udomowione dzikie zwierzaki w Ranczowisku.

3. Piknik militarny w Mniszewie - Skansen I Armii WP zaprasza już w piątek, można tu wpaść po drodze do rezerwatu Królewskie Żródła lub jeziora kozienickiego. Mali fani militariów z pewnością będą zachwyceni.

4. Otwocki Piknik Archeologiczny - w sobotę 7 lipca - tu także uczestnictwo możemy wspaniale połączyć z kajakami nad Świdrem lub z wypoczynkiem na pięknych plażach ujścia Mieni do Świdra.

5. Rock na Bagnie - w cudownym nadbiebrzańskim klimacie - posłuchamy rockowej muzy, warto wpaść do Goniądza stolicy biebrzańskich tratw, a może przy okazji skusi nas balonowa wycieczka.

6. Śladami Chrobrego Czerwień 1018 - wspaniała impreza w okolicach dawnego potężnego grodu, gdybyśmy byli akurat na Roztoczu to może być super oryginalna propozycja właśnie dla Nas .

7. Big Jump w Ciechocinku niedziela od 15 - happening dla Wisły i innych polskich rzek, zapewniono towarzystwo tradycyjnych drewnianych jednostek.

8. Ogólnopolskie spotkania kowali Wojciechów - kowale pokażą swój kunszt podczas dorocznego spotkania w stolicy polskiego kowalstwa Wojciechowie, "rzut beretem" od Kazimierza gdybyśmy akurat planowali tam właśnie się wybrać.

9. Wisłoujście 1628 - bitwę ze Szwedami odtworzy ponad 200 rekonstruktorów, wezmą udział również okręty, to będzie wydarzenie weekendu w Gdańsku. Start w sobotę od 14.

10. Przystań Wilanów premiera - na jeziorku wilanowskim Taxi Wisła tworzy nową alternatywną przestrzeń nad wodą, zaczynają od wypożyczalni kajaków, w planach są warsztaty a w przyszłości tradycyjne drewniane jednostki, warto wesprzeć tę inicjatywę która ma szansę znakomicie ubogacić możliwości spędzania czasu wokół Muzeum. Planowany start w sobotę.

Wraca lato, jeżeli nie dane nam cieszyć się jeszcze urlopem warto udać się w ciekawe miejsca na Mazowszu a może dalej, Zalew Żyrardów, Zalew z zamkiem w tle w Iłży a może Rock na Bagnach w Goniądzu ?


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 29.08.2018 15:21
Najbliższy weekend atrakcje pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Prognoza pogody pokazuje na weekend piękne słońce, warto rozejrzeć się za ciekawymi wydarzeniami. Sporo będzie działo się na Wiśle - tradycyjne łodzie wyruszą do Góry Kalwarii gdzie w piątek i sobotę czekają wiślane atrakcje, ciekawie będzie w łódzkim Igrzyska Gier Dawnych i Turniej Rycerski na Zamku w Biesiekierach. Mamy też historyczne wydarzenia w samej stolicy, już w piątek rocznica przebicia do Śródmieścia a w sobotę mapping Miasto 1939 .


1. Święto Wisły na Urzeczu i Warsztaty Obywatel Rzeki Wisły Góra Kalwaria- startujemy w piątek kontynuujemy w sobotę, na wydarzenia wyruszają tradycyjne drewniane łodzie z Warszawy. 1 ekipa ze szkutą Dar Mazowsza rusza już w czwartek, zespół Taxi Wisła płynie w piątek, na obydwa rejsy można się zabrać w 1 lub 2 strony - wielka wiślana przygoda. A już 8 IX Święto Wisły w Warszawie.

2. Przebicie do Śródmieścia - marsz pamięci - Grupa Historyczna Zgrupowanie Radosław zaprasza do upamiętnienia specjalnego powstańczego wydarzenia. Start o 19.15 ul Bielańska róg Daniłowiczowskiej, wydarzenie potrwa do 21.00.

3. Zakończenie Wakacji Puszcza Białowieska - szukuje się ciekawa impreza ze spacerami, warsztatami i koncertami, w sam raz na zakończenie lata. Nie zapominajmy o Białowieskich Drezynach. Start imprezy Puszczański Punkt Informacyjny.

4. Igrzyska Gier Dawnych - Łęczycka Zagroda Chłopska - jak bawiono się w dawnych wiekach przypomną na uczestnicy i rekonstruktorzy, przy okazji można odwiedzić kolegiatę w Tumie, wpaść na turniej na zamek w Biesiekierach albo do Doliny Skrzatów. Nie będzie chyba lepszego weekendu by poznać te miejsca.

5. Turniej rycerski zamek Biesiekiery - wyjątkowe miejsce - mimo iż zostały tylko ruiny to są one niezwykle malownicze, w najbliższy weekend ożyją dzięki rekonstruktorom, przewidziano także widowiskowe fire show.

6. Mapping miasto 1939 - Mapping na fasadzie Pałacu Staszica - start ok 21 potrwa aż do północy, warto wpaść.

7. Zioła Nadbużańskich łąk - warsztaty w Skansenie Kuligów - kolejna odsłona ciekawych tematycznych warsztatów, dobry powód by wybrać się do Kuligowa. Można zahaczyć o leśne jezioro Krogulec albo wpaść nad zbiornik żwirownie Słopsk.

8. Warsztaty Archeologii doświadczalnej Żmijowiska - pod Kazimierzem wystartowały kolejne warsztaty, przenoszące nas w odległe czasy, ciekawe uzupełnienie weekendowej wycieczki do Kazika.

9. Turniej Husarski Pułtusk - inscenizacja bitwy o 18 później ognisko z husarią i w niedziele kontynuacja zabawy pokazy zaczną się około 12. Dobre do połączenia z wyprawą nad Narew lub Wkrę- pogoda będzie sprzyjać.

10. Historia Viva Zamek Czersk - ponownie przeniesiemy się do czasów powstania zamku czyli XV wieku, idealne do połączenia z sobotnim świętem Wisły na Urzeczu w Górze Kalwarii. Rekonstruktorzy z grupy Hamza znowu dadzą z siebie wszystko.

Wraca słoneczko warto planować weekendowe wypady, nie zapominajmy o nowych atrakcjach w okolicach Warszawy, czeka na nas m.in Frajdalandia i Zielony Labirynt. Dla lubiących planować z wyprzedzeniem przygotowaliśmy listę najciekawszych atrakcji jakie czekają na nas w każdy kolejny weekend września, będzie się działo zarówno w okolicy Warszawy jak i nieco dalej.


z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 21.08.2018 21:31
Najbliższy weekend pod Warszawą okolice i nie tylko:)

W najbliższy weekend odpoczywamy od upałów i szykujemy się na wrześniowe hity. Dla fanów awiacji to specjalny czas, mamy bowiem Air Show w Radomiu, z przelotem pomalowanego na biało czerwone barwy Boeinga 737 Max. Ciekawe imprezy na zamkach w Chęcinach i Krzyżotoporze, kolejna edycja Historia Viva także w czerskiej warowni. Ciekawie zapowiada się piknik małych odkrywców w Twierdzy Modlin. Na krótki weekendowy wypad możemy wpaść też do Warki( jarmark śniadaniowy) i Grójca( Color Fest Party).

1. Air Show Radom - w Radomiu już pełna gotowość, pierwsze ekipy już na miejscu, odbyły się też loty testowe biało-czerwonych Iskier i Boeinga 737 max który ma otworzyć święto lotnictwa w najbliższy weekend.

2. Noc na Zamku w Chęcinach - przedostatnia okazja by załapać się na nocne zwiedzanie, w piątek 24 sierpnia pogoda ma być jeszcze sprzyjająca takiej eskapadzie.

3. Zamek Krzyżtopór Festiwal Historii Ognia i Światła - z dużo większym rozmachem będziemy się zaś bawić w kolejnej z świętokrzyskich warowni, na Zamku Krzyżtopór tradycyjny Festiwal - sobota 25 sierpnia.

4. Jarmark Śniadaniowy Warka - w tym sezonie dużo dobrego dzieje się w Warce, jeżeli do tej pory nie udało nam się zaliczyć tego miejsca warto to zmienić, jabłkowa Warka, browary i Przystań Winiary czekają.

5. Nocne zwiedzanie Galerii Miniatur w Sabat Krajno - weekend baniek mydlanych i specjalne nocne zwiedzanie tej pod kieleckiej atrakcji już 25 sierpnia. Do połączenia z wizytą na Air Show lub uczestnictwem w innych świętokrzyskich atrakcjach najbliższego weekendu.

6. Piknik Rodzinny Historyczno-Poszukiwawczy Twierdza Modlin - na najmłodszych czeka moc wrażeń, trzeba dobrze się przygotować gdyż aura może nas negatywnie zaskoczyć, może być jednak łatwiej w chłodzie przemierzać zakamarki Twierdzy. Zabawę zaplanowano na niedziele 26 sierpnia.

7. Grójec Color Fest Festiwal - w niedziele od 16 zabawa z muzyką i kolorami, idealnym uzupełnieniem wyprawy na ziemie grójecką może być Pałac Mała Wieś,"cydrowa"agroturystyka Błędowskie Rosy czy Rezerwat Modrzewina - a może wszystko na raz :)

8. Festiwal Ognia i Kuglarstwa Ostróda - aż do niedzieli trwa to wyjątkowe święto, jeżeli jesteśmy na Mazurach warto wpaść do Ostródy by zobaczyć niesamowite popisy jego uczestników, w weekend zaplanowano też paradę teatrów ulicznych w Olsztynie.

9. Historia Viva Zamek Czersk - kolejna edycja historycznego weekendu w czerskiej warowni, u której podnóża właśnie wydobywa się XV wieczną drewnianą szkutę, która być poddana renowacji, szykuje się gratka dla fanów Urzecza.

10. Szanty nad Laguną Malcanów - nad stawem w Malcanowie wspólne szantowanie, zespół Strefa Ciszy zadba o odpowiedni marynistyczny klimat.

Ostatni sierpniowy weekend będzie spokojną przygrywką do wrześniowych atrakcji, w każdy z kolejnych weekendów będziemy mieli sporo hitowych wydarzeń i to zarówno w okolicach Warszawy jak i nieco dalej. Warto pamiętać o wrześniowej promocji balonowych wypraw od lataniebalonem.pl.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon