czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: nartynaweekend
Data publikacji: 05.12.2016 11:00
Jacnia narty Roztocze - idealna dla dzieci, przyjazna dla dziadków z wnukami

Ruszył sezon narciarski w Jacni. Warto zapoznać się z ofertą tej stacji narciarskiej, gdyż jest to jedna z najbliższych Warszawie i jednocześnie ciekawie turystycznie położonych ośrodków narciarskich.


Jacnię należy szczególnie polecić dla początkujących narciarzy w tym dzieci, a także dziadków opiekujących się wnukami. Jest to wręcz idealne miejsce na ferie świąteczne i dwutygodniowe ferie szkolne. Warto zauważyć, iż terminy ferii mazowieckich i lubelskich są różne, w przypadku Jacni nie ma więc kolizji powodującej wzmożony ruch na stoku, tak jak to ma miejsce m.in. w przypadku Dolnego Śląska.


Znakiem rozpoznawczym Jacni jest przemiła atmosfera i obsługa zwracająca szczególną uwagę na dzieci. Bezpieczeństwo jest tu najwyższym priorytetem. Naturalnie ci, którzy dopiero chcą rozpocząć przygodę z nartami znajdą tu szkółkę i wypożyczalnię sprzętu narciarskiego.


Oprócz głównego dużego wyciągu, czeka tu na najmłodszych również trasa z pontonami a także mniejszy wyciąg orczykowy. Szczególnie pontony zapewniają dzieciom przednią zabawę. Po zamknięciu wyciągu, spragnieni dalszej zabawy mogą pojeździć na sankach lub ślizgaczach. Stok jest usytuowany bezpośrednio przy obiekcie z restauracją, możemy więc bez przeszkód obserwować najmłodszych. Specjalną atrakcją jest też jazda ratrakiem, obsługa jest chętna do przewiezienia tym potężnym sprzętem śmiałków gotowych na taką przygodę. Zabawa jest bezpieczna, ratrak posiada bowiem wielorakie zabezpieczenia.


Poza zimowymi szaleństwami na dzieci czeka też przyjemna kąpiel w jacuzzi lub zabawa w sali telewizyjnej. Ta ostatnia jest naprawdę spora. Jeżeli warunki pozwalają okoliczni gospodarze organizują tu także kuligi.


Nie należy zapominać o kuchni, ta jest w Jacni wyjątkowo dobra. Serwowane dania są potężnych rozmiarów. Wydaje się, że nawet pół porcji z powodzeniem wystarczyłoby dla największych głodomorów. Dodatkowo, specjalnie dla dzieci od czasu do czasu w menu pojawiają się ich ulubione dania, jak pizza czy słodkie naleśniki.


Dużą zaletą ośrodka jest bliskość ciekawych miejsc, gdzie możemy się udać w ramach przerywnika od zimowego szaleństwa. Zamość to atrakcja sama w sobie, w tym twierdza z multimedialnym pokazem w Prochowni, ZOO, czy wystawa strojów z epoki, po której przeprowadzą przewodnicy ze Stowarzyszenia Przewodnicy z Pasją. Poza Zamościem, niedaleko znajduje się także urzekający Zwierzyniec. Tutaj możemy obejrzeć atrakcje Roztoczańskiego Parku Narodowego a przy odrobinie szczęścia zobaczyć koniki polskie żyjące w stanie dzikim w lasach nieopodal tej miejscowości. Bardzo blisko Jacni mamy też Skansen Zagrodę Guciów, jak również Pstrąga Roztoczańskiego. W tym ostatnim miejscu wkrótce dla zwiedzających ma zostać udostępniony młyn. Atrakcją dla starszych będzie zaś odwiedzenie winnicy w Lipowcu, tutaj możemy skosztować miejscowych produktów wina, cydru a nawet grappy.


Pokoje w Jacni są głównie rodzinne, tak więc podstawowym standardem jest łóżko małżeńskie + piętrowe dla dzieci. Właściciele mają plany by zwiększyć pojemność obiektu, ale zadzieje się to zapewne dopiero w 2017/18 roku. Przybędą też wtedy nowe atrakcje. Warto jednak rozważyć pojawienie się w Jacni jeszcze w tym sezonie. Jest to bardzo dobra oferta biorąc pod uwagę jakość do ceny, szczególnie dla osób początkujących lub chcących dopiero rozpocząć przygodę z narciarstwem. Ofertę cenową znajdziemy na stronie ośrodka.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: jacnia nartynaweekend nartydladzieci
Data publikacji: 30.11.2016 20:46
Stacja Narciarska Jacnia - narty na Roztoczu sezon tuż tuż

Podczas niedawnej wizyty w Zamościu w naszą podróż wpisała się też stacja Narciarska Jacnia. Postanowiliśmy wykorzystać okazję by sprawdzić jak przebiegają przygotowania do sezonu.


Jacnia znajduje się nieopodal Zamościa, to niecałe pół godziny drogi. Jest to wielką zaletą miejsca, po udanym dniu na stoku możemy bowiem bez przeszkód zwiedzić okoliczne atrakcje, a tych jest dość sporo.


W samej stacji widać przygotowania, armatki śnieżne zostały już przetransportowane na stok. Jak tylko pogoda pozwoli zacznie się naśnieżanie. Prognozy są dość dobre, być może śnieg zagości na stoku jeszcze w ten weekend.


W samym obiekcie hotelowym nie widać dużych zmian w stosunku do poprzednich sezonów. Mimo, iż jesień to w Jacni sezon martwy, obiekt jest już przygotowywany. Jest czysty i dogrzewany tak, by jak tylko pogoda pozwoli z marszu przywitać turystów.


Od kilku lat znakiem rozpoznawczym Jacni jest Sylwester na stoku. Kilka lat temu zaczynał się jako kameralna impreza dla znajomych, dziś to już wydarzenie, które zdobyło rzesze wiernych fanów. Muzyka i wspaniała zabawa w przerwie szusowania na stoku to oryginalny sposób przywitania Nowego Roku. Oferta na ten rok jest już przygotowana, choć pewnie z jej większą promocją ośrodek zaczeka do momentu wyklarowania się prognozy pogody.


Sala restauracyjna w Jacni jest bardzo przestronna, zaprojektowana głównie z myślą o narciarzach i ich komforcie. Wyjście bezpośrednio na stok i możliwość obserwacji zjeżdżających z tego miejsca to nieocenione atuty.


Jak już było wspomniane wyżej atutem Jacni jest bliskość ciekawych obiektów i miejsc, do których możemy się wybrać w ramach odpoczynku lub/i gdy warunki pogodowe nie sprzyjają. Nieopodal znajdziemy Zagrodę Guciów, Pstrąga Roztoczańskiego czy Winnice Lipowie gdzie możemy zamówić degustację Cydru, Wina i Grappy. W zimowej scenerii niesamowicie prezentuje się też Zwierzyniec.


Jacnia to stok głównie dla początkujących i niewymagających narciarzy. Wydaje się, iż jest idealny dla dzieci, w tym tych pod opieką dziadków. Znajdą tu one też inne zimowe atrakcje jak zjazdy na pontonach, wieczorne szaleństwa na sankach czy jazda ratrakiem.


Warto rozważyć Jacnię jako miejsce na narty i bazę do zimowego zwiedzania Roztocza, naśnieżanie już się zaczyna. Widok na stację z kamerki internetowej możemy śledzić tutaj.


Do Zamościa dojedziemy z Warszawy bezstresowo w trzy i pół godziny. Należy zapoznać się też ze wskazówkami dotyczącymi objazdu Kołbieli.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: nartynaweekend jacnia roztocze
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon