czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: narower
Data publikacji: 26.04.2016 21:20
Rusza prom w Gassach - więcej opcji weekendowych wycieczek

Jest duże prawdopodobieństwo, że już w środę ruszy wiślany, podwarszawski prom łączący Gassy i Karczew. Przeprawa zdobyła sobie w ostatnich sezonach grono wiernych fanów, zarówno wśród dojeżdżających do pracy w Warszawie jak też weekendowych turystów. Umożliwia bowiem wiele ciekawych kombinacji, pomagając nam w planowaniu naszego weekendu nad wodą.


Optymalne usytuowanie promu pozwala organizować wiele ciekawych weekendowych wypraw. Można elastycznie powiązać zwiedzanie prawego i lewego brzegu Wisły. Na pewno godne polecenia jest wybranie się do Otwocka, śladem drewnianej architektury świdermajerowskiej. W rocznicę nadania praw miejskich mamy w tym mieście sporo różnorodnych imprez. Jeszcze bliżej Wisły, nad malowniczym jeziorem znajduje się Pałac w Otwocku Wielkim. Trzeba się spieszyć, gdyż prywatni właściciele wkrótce przejmą obiekt. Być może jest to ostatni sezon kiedy dostępny jest on dla turystów. W trakcie weekendu 14-15 maja na przypałacowych łąkach odbędą się też rekonstrukcje historyczne.


Dla turystów przybywających z lewej strony rzeki ciekawą opcją jest możliwość udania się na zamek Czersk czy to samochodem czy rowerem. Prom w Gassach eliminuje też ryzyko oczekiwania w korkach w Górze Kalwarii.


Gdy jesteśmy już w okolicach promu warto obejrzeć pobliskie plaże i wyspy. Zaledwie kilkaset metrów w stronę Warszawy przed Gassami znajdziemy urokliwe wysepki z pięknymi klifami. Nieco dalej, na wysokości Ciszycy możemy się zachwycić przepiękną plażą.


Wnikliwi obserwatorzy zauważą też w okolicach promu drewniane łodzie. Jest to przedsmak urzeckich atrakcji, które czekają na nas w najbliższych tygodniach. Będzie to w następny po majówce weekend, Flis Festiwal w Gassach, a tydzień później Zielone Świątki na Urzeczu. Warto tak zaplanować kalendarz, by przynajmniej w jednej z tych weekendowych imprez uczestniczyć.


Sam prom jest też nie lada atrakcją dla dzieci. Przypominamy, że w najbliższy majowy weekend na pobliskim zamku Czersk czekają na nie liczne atrakcje. Zapraszamy nad wodę / nad Wisłę promem Gassy - Karczew.z warszawy na weekend

Czytaj
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon