czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: nadwodę
Data publikacji: 14.03.2016 13:45
Gondolą po Narwi w Pułtusku

Pułtusk jest oddalony od Warszawy zaledwie o 60 kilometrów i dla wielu mieszkańców stolicy jest jedynie punktem na trasie w kierunku Mazur. A szkoda, gdyż to dwudziestotysięczne miasto nad Narwią, jedno z najstarszych na Mazowszu, ma swój własny, niepowtarzalny klimat i oferuje wiele atrakcji. Liczne zabytki, sąsiedztwo Narwi, a przede wszystkim imponujący, uchodzący za najdłuższy w Europie brukowany rynek, wszystko to sprawia, iż warto tu przyjechać na romantyczny weekend we dwoje.

Wśród zabytków powstałego w 1257 roku Pułtuska warto zwrócić uwagę na XV-wieczną Bazylikę kolegiacką Zwiastowania NMP, gotycko-renesansową wieżę, szereg kościołów oraz usytuowany na wzgórzu nad brzegiem Narwi Zamek Biskupi. To właśnie XV-wieczny zamek wydaje się być obecnie najciekawszą noclegową opcją podczas romantycznego weekendu w Pułtusku. Wchodzi on w skład zespołu hotelowego Dom Polonii, obejmujący również sąsiadujące z zamkiem hotele Stanica i Kasztel. Łącznie zespół hotelowy ma w swej ofercie ponad sto pokojów. Zamek w Pułtusku posiada bardzo szeroki wachlarz atrakcji turystycznych zarówno dla osób aktywnych, jak i tych preferujących bardziej stacjonarny wypoczynek, posiada strefę SPA & Wellness, klub nocny, korty tenisowe i boisko do siatkówki plażowej.

Unikalną atrakcją podczas pułtuskiego weekendu jest rejs gondolą po Narwi, podczas którego można spożyć romantyczną kolację we dwoje. Na osoby aktywne czeka szereg wodnych atrakcji takich jak kajaki , łódki czy rowery wodne. W Pułtusku oraz jego niedalekim sąsiedztwie znajduje się wiele szlaków wycieczek pieszych i rowerowych.

Podczas weekendu w Pułtusku na pewno warto wybrać się do Opinogóry, gdzie w pięknym zespole pałacowo-parkowym, rezydencji Krasińskich w XIX wieku, znajduje się niezwykle ciekawe Muzeum Romantyzmu. W drodze powrotnej z Pułtuska warto z kolei zatrzymać się w przyjaznym turystom, malowniczo położonym naprzeciwko ujścia Bugu do Narwi Serocku.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: nadwodę
Data publikacji: 14.03.2016 13:38
Hotel Podklasztorze - w cysterskim Opactwie

Chcąc spędzić weekendowy wyjazd we dwoje w spokojnej okolicy w malowniczym, zielonym otoczeniu, a jednocześnie poczuć magię i romantyzm starych hotelowych murów, warto udać się do miejscowości Sulejów, gdzie znajduje się Hotel Podklasztorze. W Dolinie Pilicy, w sąsiedztwie Zalewu Sulejowskiego znajduje się XII-wieczne Opactwo Cystersów, w którego murach mieści się okazały hotel.

Hotel wyposażony jest w 50 stylowych pokoi, utrzymanych w historycznym klimacie miejsca, posiada strefę SPA & Wellness oraz serwującą potrawy regionalne i staropolskie restaurację cysterską. Latem na gości czeka ogródek oraz autorska wędzarnia .

Podczas weekendu w dawnym Opactwie warto skorzystać z licznych atrakcji oferowanych na terenie hotelu oraz poza nim. Osoby chcące poznać historię XII-wiecznego Opactwa mogą przeżyć pasjonującą lekcję historii z Kustosz Muzeum. Na aktywnych gości czeka hotelowy basen oraz sala fitness. Wielką atrakcją jest malownicza okolica; oprócz wycieczek pieszych i rowerowych, goście Hotelu Podklasztorze mogą popływać żaglówką po Zalewie Sulejowskim lub kajakiem po Pilicy i Luciąży. Hotel współpracuje także z lokalną stadniną koni, dla chętnych jest więc przewidziana i taka forma aktywności.

Piękny historyczny budynek w połączeniu z urokliwym krajobrazem Doliny Pilicy oraz mnogość atrakcji sprawią, iż spędzony tu romantyczny weekend na długo zostanie w pamięci.


Szczegółowe informacje:

hotelpodklasztorze.pl

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: nadwodę
Data publikacji: 14.03.2016 13:37
Biały Pałac w Palczewie nad Pilicą

W znajdującym się nieopodal Warki Palczewie, w odległości kilometra od rzeki Pilicy, mieści się XIX–wieczny hotel Biały Pałac. Otoczony malowniczym parkiem i pięcioma stawami, oferuje swym gościom niezapomniany pobyt, wspaniałą kuchnię, zabiegi SPA i wiele innych atrakcji.

Piękna okolica pełna sadów owocowych oraz bliskie sąsiedztwo historycznego miasta nad rzeką sprawiają, iż romantyczny weekend w Białym Pałacu możemy połączyć z aktywnym wypoczynkiem na łonie natury. W oddalonym o zaledwie 70 kilometrów od Warszawy hotelu znajduje się 15 pokoi noclegowych, a na gości czeka gabinet odnowy biologicznej z sauną i jacuzzi. Ponadto Biały Pałac ma w swej ofercie szereg zabiegów kosmetycznych, pielęgnacyjnych i wyszczuplających oraz masaże relaksacyjne i lecznicze. Wielką atrakcją romantycznego weekendu w Palczewie są organizowane cyklicznie w hotelu kameralne koncerty muzyczne, a także warsztaty winne połączone z degustacja tego wspaniałego trunku.

Sąsiedztwo Warki oraz Pilicy gwarantuje gościom wiele poza hotelowych wrażeń. Historyczne miasto zaprasza do odwiedzenia licznych zabytków, spośród których najciekawszym wydaje się być Muzeum Pułaskiego, ulokowane w siedemnastowiecznym zespole pałacowym w Winiarach. Piękna okolica zaprasza na romantyczne spacery, a na aktywniejsze pary czekają wycieczki rowerowe lub spływy kajakowe Pilicą. Hotel Biały Pałac oferuje swoim gościom rowery oraz kijki do chodzenia Nordic Walking, a także zapewnia pomoc przy wypożyczeniu kajaków w jednej z licznych wareckich wypożyczalni.


Szczegółowe informacje:

palacpalczew.pl


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: nadwodę
Data publikacji: 06.03.2016 8:34
Weekend nad wodą w dobrej cenie - Eko Farma

Znajdująca się 95 kilometrów od Warszawy (w kierunku Lublina) Eko–Farma Żelechów to wspaniała posiadłość nad wodą, otoczona bujnymi lasami, doskonałe miejsce na weekendowy wyjazd dla całej rodziny. Leżący nad krystalicznie czystym jeziorem kompleks  posiada zróżnicowaną bazę noclegową (hotel, domki, pole namiotowe), smaczną i ekologiczną kuchnię oraz wiele atrakcji dla dzieci oraz dorosłych. A wszystko to w bardzo atrakcyjnych cenach.

Swoim gościom Eko-Farma oferuje następujące atrakcje:

- Strzeżone kąpielisko z piaszczystą plażą

- Sprzęt wodny (kajaki, rowery wodne)

- Boiska sportowe

- Wyciąg powietrzny

- Plac zabaw dla dzieci

- Profesjonalne łowisko

- Kuligi zimą

- Grill bar nad wodą

- Wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego

- Mini-zoo

- Miejsca grillowe i ogniskowe

 

Kompleks posiada bogatą i zróżnicowaną bazę noclegową:

Hotel z 7 pokojami 2-3-4 osobowymi, wyposażonymi w łazienkę, telewizję satelitarną i Internet

Domki: 3 całoroczne domki z salonem kominkowym jako idealny nocleg dla zintegrowanej grupy lub całej rodziny. W każdym domku znajdują się 4 pokoje z łazienkami, TV i Internetem

Pole namiotowe

 #nadwodę

Szczegółowe informacje, rezerwacja oraz cennik:

www.ekofarmazelechow.plz warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: nadwodę
Data publikacji: 06.03.2016 8:34
Zoom Natury - Ekstremalna rozrywka

Znajdujący się w Janowie Lubelskim  Zoom Natury to bardzo nowoczesny, dydaktyczno–rozrywkowy park położony nad Zalewem Janowskim. Park o powierzchni 10 hektarów posiada półkilometrową plażę, ścieżki rowerowe i pasaże spacerowe, parki linowe, a także nowoczesne laboratoria edukacyjne, łączące aktywne poznawanie świata z zabawą. Zoom Natury oferuje swoim gościom nowoczesną bazę noclegową i gastronomiczną.  Nowo powstały obiekt to wspaniałe miejsce dla ludzi ciekawych świata, niezależnie od wieku. Park powstał z myślą o wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas i kochają naturę.

Zoom Natury oferuje swoim gościom wiele unikalnych atrakcji, wśród których najciekawsze to:

  • Park Linowy - doskonale zabezpieczony, składający się z wielu tras i przeszkód o zróżnicowanym poziomie trudności, wspaniała rozrywka dla dzieci i dorosłych
  • Plac Energii - wyposażony w ekspozytory maszyn służących do produkcji energii elektrycznej, połączenie zabawy i nauki
  • Wieża Mocy - pełniąca zarówno funkcję tarasu widokowego, jak również miejsca gwarantującego niezapomniane atrakcje miłośnikom aktywnego wypoczynku oraz ekstremalnych wrażeń, oczywiście pod opieką instruktorów. Na wieży można spróbować: skoku pionowego w dół z progresywnym systemem hamowania, 200 metrowego zjazdu linowego nad Zalewem Janowskim oraz wielu innych oryginalnych rozrywek 

Ponadto na ciekawych świata gości czeka szereg laboratoriów tematycznych, gdzie można poszerzać wiedzę m.in. z takich dziedzin jak przyroda, geografia czy ochrona środowiska. Dla miłośników sportu przewidziano boiska do piłki nożnej i siatkówki, dwa strzeżone kąpieliska, wypożyczalnię sprzętu wodnego i rekreacyjnego, siłownię zewnętrzną oraz szlaki turystyczne.

Park Rozrywki Zoom Natury to gwarancja wspaniałego rodzinnego weekendu, połączenia aktywności i spokoju, ciszy i ekstremalnych emocji.  

Kontakt oraz szczegółowe informacje:


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: nadwodę
Data publikacji: 16.03.2016 10:46
Warka i Pilica - historyczne miasto nad rzeką

Szukając pomysłów na rodzinny, weekendowy odpoczynek z dala od wielkomiejskiego zgiełku często chcemy znaleźć miejsce gwarantujące spokój, bliskość natury, najlepiej sąsiedztwo wody. Innym razem przyjemność i rozrywkę znajdujemy poznając nowe miasta i miasteczka, odkrywając ich historię i zabytki, dzięki czemu weekend staje się zarówno rozrywką jak i swoistą edukacją zarówno dla nas jak i dla naszych pociech. Są także miejsca, gdzie obie przedstawione weekendowe scenerie znajdują się w swym bezpośrednim sąsiedztwie i łowienie ryb czy pływanie kajakiem można połączyć z aktywnym zwiedzaniem i poznawaniem zabytkowych miejsc.

Niecałe 70 kilometrów od Warszawy w malowniczym otoczeniu sadów owocowych znajduje się Warka, miasto o niezwykle bogatej i ciekawej historii, pełne atrakcji i zabytków. Mimo iż dziś kojarzona głównie z jednym z największych polskich browarów, historia Warki wiąże się z wieloma ważnymi dla losów Polski wydarzeniami i postaciami. To tu swe dzieciństwo spędził bohater dwóch narodów - Polski i Stanów Zjednoczonych - generał Kazimierz Pułaski. Obecnie w siedemnastowiecznym zespole pałacowym w Winiarach znajduje się muzeum jego imienia, otoczone imponującym parkiem, posiadającym zejście bezpośrednio nad Pilicę. Także w Warce przyszedł na świat jeden z symboli powstania listopadowego - Piotr Wysocki. Na cześć pochowanego na wareckim cmentarzu bohatera postawiono pomnik zdobiący główny plac miasta.

Poruszając się po Warce nie sposób nie zwrócić uwagi na wszechobecne wypożyczalnie kajaków i sklepy wędkarskie. Bierze się to z faktu, iż przepływająca nieopodal miasta Pilica jest popularnym miejscem zarówno wśród amatorów wioseł jak i miłośników wędkowania. Spokojny nurt rzeki otoczonej przez przepiękne, malownicze tereny sprawia, iż Pilicą mogą płynąć nie tylko doświadczeni kajakarze ale również dzieci pod opieką rodziców. Lokalne wypożyczalnie kajaków oferują spływającym turystom kompleksową obsługę (w tym transport po zakończonym spływie). Okoliczne tereny to doskonałe miejsce także dla miłośników zarówno pieszych jak i rowerowych wycieczek. Po aktywnym dniu na turystów czeka grill czy ognisko nad rzeką bądź w jednej z wareckich restauracji czy hoteli. Warto wiedzieć, iż Warka posiada zróżnicowaną bazę noclegową, od ekskluzywnych hoteli SPA po pola namiotowe i kempingi. Jedno jest pewne, weekend w mieście nad Pilicą to wspaniały czas dla całej rodziny!z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: nadwodę najedendzień
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon