czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: miejscamocy
Data publikacji: 17.06.2018 22:11
SPA Ciszy czyli Pustelnia Złotego Lasu - tu odnajdziesz spokój

Pustelnia Złotego Lasu to obiekt wyjątkowy, propozycja dla szukających wyciszenia i wytchnienia od problemów dnia codziennego. Mieszczące się w pokamedulskich zabudowaniach pokoje noclegowe nawiązują do historycznej tradycji miejsca.

Historia klasztoru w Rytwianach sięga XVII wieku, wtedy to utworzono tu kamedulski klasztor. Życie klasztorne trwało tu nieco ponad 2 wieki, w okresie międzywojennym próbowano je przywrócić, lecz stan budynków już wtedy na to nie pozwalał.

Odnowione dzięki europejskim funduszom miejsce wyjątkowo sprzyja kontemplacji, ukryte pośród lasów nawet dzisiaj nie jest łatwo dostępne. Możemy je odwiedzić wybierając się na "dalekie świętokrzyskie". Lokalizacja powoduje również, iż sygnał telefonii jest tu wyjątkowo słaby, co niewątpliwie sprzyja ucieczce od cywilizacji.

Sam klasztor i jego zabudowania są wyjątkowym obiektem/plenerem fotograficznym, ulubionym również przez operatorów dronów. Najpiękniejsze ujęcia powstają tu jesienią podczas przebarwiania się okolicznych drzew. Właśnie tym złotym kolorom miejsce zawdzięcza swoją nazwę Pustelnia Złotego Lasu.

Naturalnie miejsce licznie odwiedzane jest przez grupy pielgrzymów szukających wyjątkowych wnętrz na potrzeby nauk czy rekolekcji. Zbliżenie się do Boga w tak wyjątkowym miejscu jest z pewnością łatwiejsze.

Miejsce stale się rozwija, do dyspozycji turystów mamy dziś restaurację, punkt z ziołowymi/mnisimi produktami, a także lokalnego przewodnika. Ceny noclegów są bardziej niż atrakcyjne, przy dłuższych pobytach za pokój dwuosobowy zapłacimy ledwie 80 zł.

Warto zaznaczyć, że obiekty grały też w serialu Czarne Chmury. Na miejscu znajdziemy niewielkie muzeum traktujące o tym epizodzie. Od kilku lat nieopodal zabudowań powstaje też ogród, z pewnością za kilka lat będzie w pełni funkcjonalną dodatkową atrakcją dla szukających relaksu i ciszy gości.

Na fanów dwóch kółek czeka też wypożyczalnia rowerów. W niewielkiej odległości mamy kilka ciekawych, wartych odwiedzenia miejsc. Trzeba tu wymienić Zespół Pałacowy w Kurozwękach z kukurydzianym labiryntem i hodowlą żubrów, zabytkową Bibliotekę Sichowską, nieco dalej znajdują się także ruiny zamku Krzyżtopór. Możemy wybrać się też na eksplorację okolic Szydłowa. Warto dodać, iż wypożyczalnie rowerów, kijków nordic walking jak i wstęp do siłowni są dla gości pustelni w pełni bezpłatne.

Gdybyśmy zaś szukali krótkiego wytchnienia nad wodą, możemy udać się nad jezioro golejowskie. Przepięknie położone wśród lasów jest interesującym celem rowerowej wycieczki.

Dwa, trzy razy do roku w Pustelni odbywają się też specjalne wydarzenia - festiwal smaków klasztornych, odpust, czy Leśna Apteka. To ostatnie wydarzenie ma miejsce zwykle w ostatni weekend września.

Jeżeli szukamy miejsca idealnego do odcięcia się od cywilizacji, to z pewnością Pustelnia Złotego Lasu jest dobrą opcją. Szczególnie wiosna i złota jesień są czasem ,kiedy w pełni będziemy mogli cieszyć się tym co ma do zaoferowania.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 26.02.2018 20:17
Esterka Village spotkanie z naturą i ludźmi żyjącymi z nią w zgodzie - niedaleko Warszawy

Wspaniałe miejsce dla osób ceniących harmonię i życie w zgodzie z naturą, taka jest właśnie Esterka Village. Położona nieopodal Warszawy, obok krainy Rawki i Puszczy Mariańskiej, w miejscu w dużej mierze zapomnianym przez masową turystykę. Jej atutem są organizowane periodycznie wydarzenia, związane z porami roku, siłami i darami natury.


Kulminacją sezonu turystycznego w Esterka Village jest Esterka Village Festival. To święto ludzi związanych z tym miejscem, podczas którego mamy okazję posłuchać o zdrowym naturalnym żywieniu, naturalnej medycynie czy sposobach na spędzanie czasu na łonie natury. Festiwal tchnie pozytywną energią, goście z zewnątrz są mile widziani. Gospodarze przygotowują też miejsca do biwakowania, jeżeli dysponujemy swoim namiotem to i dla nas się ono znajdzie.


Esterka Village festival odbywa się zwykle w środku wakacji, w tym roku przewidziany jest na ostatni weekend lipca tj. 27-29 lipca. Już wcześniej, bo w czerwcu będziemy mogli wziąć udział w innych ciekawych wydarzeniach. Warto wybrać się na spotkania enotomologiczne, tj. bezkrwawe nocne łowy na ćmy. Podczas tych nocnych pokazów, poznamy większość gatunków tych fascynujących nocnych motyli, z pewnością ich różnorodność nie jednego zaskoczy. Naturalnie najlepszą okazją do tego typu wydarzeń są dość ciepłe noce z pełnią księżyca. Księżyc dodaje tu dodatkowo aury tajemniczości, doskonale wpisując się w misję miejsca.


Sezon w Esterce zacznie się jednak wcześniej. Już w połowie kwietnia gospodarze zaproszą nas na spotkania w ogrodzie. 14/15/16 kwietnia to dni, podczas których dowiemy się jak uprawiać nasz ogród w sposób naturalny. Esterka przygotuje dla nas też inne ciekawe wydarzenia związane z przemijaniem pór roku. Dni wiatru, czy dyni cieszyć się będą z pewnością, tak jak w ubiegłych latach, dużą popularnością.


Mimo, iż w Esterce nie znajdziemy miejsca do spania pod dachem, to miejsce bez dwóch zdań jest warte polecenia. W niedalekiej odległości znajdziemy szereg ciekawych atrakcji, które możemy odwiedzić podczas jednodniowego wypadu z Warszawy. Przede wszystkim warte uwagi jest pole lawendy pod Skowronkami, Miejska Knieja pod Skierniewicami czy Uroczysko Kępa. Warto też wspomnieć uroczą plażę Oberwankę nad Rawką czy możliwość zrobienia doskonałych regionalnych zakupów u Babci Reginy w Puszczy Mariańskiej.


Gdybyśmy zdecydowali się na wypad z noclegiem, to dobrym wyborem może być Uroczysko Kępa. Wycieczka rowerowa z Uroczyska do Esterki to ciekawa propozycja, tym bardziej, że drogi są niezbyt uczęszczane a obszar wydaje się nieco zapomnianym, choć znajduje się przecież tak blisko stolicy.


Nie zapominajmy też o głównym magnesie jaki ciągnie nas do Esterki, są nim bez wątpienia ludzie. Osoba gospodyni emanuje pozytywną energią i chęcią dzielenia się wiedzą, przypomina jak żywo gospodynię Miejskiej Kniei, Kasię. Dla takich ludzi warto przemierzać podwarszawskie okolice w poszukiwaniu celów-perełek na nasze weekendowe wypady.


Jeżeli szukacie ciekawego miejsca w okolicach Warszawy i interesują was wydarzenia w klimacie "matki natury" śledźcie to co ma do zaoferowanie Esterka Village, z pewnością niedługo my również tam zawitamy.z warszawy na weekend

Czytaj
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon