czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: clastergreenvelo
Data publikacji: 07.04.2016 23:01
Klaster Green Velo - ułatwienia dla turystów?

Green Velo szykuje się do pierwszego sezonu, po szumnych kampaniach marketingowych czas na realizacje obietnicy. Dla turystów z Warszawy i Mazowsza bardzo istotne będzie jak dotrzemy do trasy z własnym rowerem, lub/i czy będzie możliwość rozpoczęcia wycieczki po szlaku na miejscu, korzystając z wypożyczalni sprzętu rowerowego.

Już jesienią ubiegłego roku rozpoczęły się rozmowy na temat utworzenia klastra turystycznego, który miałby zaoferować potencjalnym turystom spójny i korzystny pakiet usług. Sygnowano odpowiednie dokumenty, jednak o kontynuacji prac na razie nic więcej nie wiadomo. Co możemy wydedukować z opublikowanych do tej pory materiałów?

Na pewno bardzo żywo zainteresowany uczestnictwem w projekcie jest Orlen. Jego marketingowa aktywność skoncentrowana na budowaniu silnego programu lojalnościowego VITAY, obudowanego partnerstwem z firmami branży e-commerce, a ostatnio również aliansem marketingowym z Yanosikiem, wskazuje na to, iż ludzie odpowiedzialni za marketing w Płockiej spółce w lot diagnozują okazję. Jeżeli chodzi o konkrety, to ponad 20 stacji Orlenu uzyskało już certyfikat MPR miejsca przyjaznego rowerzystom.

Istotnym elementem klastra winni być też przewoźnicy kolejowi i/lub autobusowi, choć ci ostatni będą mieli nie lada problem z przewozem rowerów. Jeżeli chodzi o kolejowe spółki, obecność w klastrze zadeklarowały Przewozy Regionalne. Przewoźnik ten jest tradycyjnie aktywny marketingowo i otwarty na nowe inicjatywy. Wadą jest tu jednak stary i nieporównywalny jakościowo do innych graczy na rynku tabor. Także fakt, iż z oferty PR w zasadzie nie możemy skorzystać bez konieczności przesiadki, czy to w Siedlcach czy Lublinie czy Białymstoku, nie jest komfortowy dla rowerzysty. Mimo, iż PKP IC wprowadziło ostatnio do sprzedaży internetowej bilet na rower, od tego przewoźnika nie wpłynęła jasna deklaracja o uczestnictwie w klastrze i przygotowaniu specjalnej dedykowanej oferty. Taka ciekawa oferta jest możliwa w oparciu o połączenia do Białegostoku/Terespola/ Białej Podlaski czy Kielc i Stalowej Woli.

Wreszcie logiczne mogłoby się wydawać zaangażowanie portali/ metawyszukiwarek kwater agroturystyczych i hoteli w kontekście odpowiedniego sprofilowania dostępnej oferty pod kontem rowerzystów. Wydaje się, iż potencjalne uczestnictwo w tym projekcie portali grupy eholiday.pl czy nocowanie.pl wniosłoby wiele dobrego.

Będziemy śledzić dalsze losy projektu klaster green velo, wkrótce na portalu także rekomendowane dla turystów z Warszawy i okolic najlepsze, z punktu widzenia logistyki i dostępnej oferty przewozowej, trasy green velo.

z warszawy na weekend

Czytaj
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon