czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: ciekawostki
Data publikacji: 29.06.2017 21:41
Jak kupić bilety na Pendolino - cenne wskazówki

Na co zwrócić uwagę, jak wybrać miejsca i które są najlepsze dla rodzin z dziećmi, dlaczego pierwotnie planowana klasa biznes stała się przedziałem dla rodzin z małymi dziećmi, co i czy w ogóle zmieni prawdziwy system dynamicznego zarządzania ceną?


W przypadku kupowania biletów PKP IC, w szczególności na pociągi Pendolino istotne jest zwrócenie uwagi na następujące kwestie.


Bilety możemy kupić jedynie 30 dni wcześniej. Jeżeli polujemy na najtańszą ofertę Super Promo, wyprzedzenie czasowe nie ma aż takiego znaczenia. Intercity reguluje podaż biletów kontyngentami miejsc i tak np na niedzielne popołudniowe powroty z Krakowa, Wrocławia i Gdańska takich biletów nie ma nawet z 30 dniowym wyprzedzeniem.


O ile tylko możliwe bilety kupujemy on-line na stronie intercity.pl, podstawową zaletą tego rozwiązania jest możliwość zwrotu( z potrąceniem 15% ) w systemie internetowym aż do 15 min przed odjazdem pociągu. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla konsumentów, dlatego też nie było i nie jest powszechnie komunikowane.


Niestety bilet rodzinny (zapewniający osobie dorosłej 30% zniżki) wciąż nie jest dostępny w systemie sprzedaży internetowej(od marca 2017 roku mamy taką możliwość jednak nadal zaniżka nie jesta naliczna od Super Promo), taki bilet możemy kupić tylko w kasach stacjonarnych. Uwaga, jako iż zniżka rodzinna nie nalicza się od oferty Super Promo, w sytuacji gdy ta ostatnia jest dostępna należy skorzystać właśnie z niej.


Zalecamy ściągniecie aplikacji mobilnej SKY CASH, pozwoli nam to na monitorowanie promocji i ewentualnych akcji marketingowych providera, w ramach których możemy np uzyskać zniżki od innych partnerów aplikacji (bilety do kina, audiobooki) w zamian za zakupione bilety Intercity. Spodziewamy się, iż Sky Cash wprowadzi niebawem opcje zniżek kodowych. Zaletą aplikacji jest możliwość zakupu biletów konkurencyjnych do PKP Intercity przewoźników tj. np Kolei Mazowieckich, a także kolei metropolitalnych. Rozwiązanie ma też niewielkie wady, nie możemy np skorzystać z opcji zakupu miejsc obok siebie, jak to ma miejsce w systemie internetowej sprzedaży przewoźnika. Ważnym szczegółem jest również to, iż aplikacja własna PKP Intercity jest de facto rozwiązaniem Sky Cashowym, brandowanym tylko nazwą przewoźnika. Posiadanie konta w Sky Cash jest więc niezbędne gdybyśmy chcieli w pełni korzystać z IC Navigatora.


Jedną z większych, choć skrzętnie skrywanych, ciekawostek związanych z pociągiem Pendolino jest fakt, iż pierwotnie pociąg miał być trzyklasowy, najwyższa klasa podróży, roboczo zwana klasą biznes, stała się finalnie strefą dla podróżujących z dziećmi i kobiet w ciąży. Są to 3 czteromiejscowe przedziały, jedyne w tym nowoczesnym bezprzedziałowym składzie. Strefa znajduje się w wagonie nr 2 vide ikonografika poniżej. Uwaga, nawet jeżeli nie przysługuje nam miejsce w tych przedziałach a są one wolne, zawsze warto zapytać obsługę pociągu czy możemy z nich skorzystać.


Jeżeli nie możemy skorzystać z przedziałów rodzinnych a podróżujemy w 3-4 osoby, dobrą opcją jest wybór miejsc ze stolikiem pośrodku, miejsca te umożliwiają podróż twarzą w twarz. W każdym wagonie klasy 2 są cztery takie lokalizacje(wyjątkiem jest wagon nr 3, gdzie znajduje się Wars). W tym przypadku również system internetowy nie jest dla nas pomocą, nie pozwala nam na wybór konkretnych miejsc w wagonie, pozostają nam kasy.


To nie jedyna niedogodność systemu, jest on sparametryzowany w taki sposób, że sprzedaje miejsca w kl 2 od tyłu pociągu, sukcesywnie zapełniając kolejne wagony. Może się zdarzyć, iż podróżujemy w zatłoczonym wagonie nr 7 lub 6 podczas gdy inne są pustawe, również i w tym przypadku zwrócenie się do obsługi pociągu winno załatwić sprawę.


Czekamy z niecierpliwością kiedy PKP IC ogłosi wdrożenie prawdziwego dynamicznego cennika, pozwoli to wyeliminować wskazane wyżej niedogodności, winno też otworzyć drogę do pojawienia się oferty niepublikowanej publicznie a dedykowanej tylko wybranym kanałom sprzedaży, np weekendowych pakietów turystycznych czy oferty rail and drive. Trzymamy kciuki.


Więcej szczegółów na temat specyfiki internetowego zakupu biletów PKP IC w regulaminie na stronie przewożnika.


Na koniec warto jeszcze poznać jedną z ciekawostek, pociągi Pendolino miały otrzymać polską nazwę Bielik wszystko włącznie z gadżetami było już nawet gotowe, jednak koroporacyjne analizy wsparte neurosensorycznymi(sic) badaniami zadecydowały, wybrana nazwa to Expres Intercity Premium która, z nich podoba wam się bardziej ?

Uwaga w związku z wydłużeniem kursów Pendolino do Katowic/ Krakowa i Wrocławia w okresie 10 lipca - 11 sierpnia PKP Intercity obiecuje większą dostępność biletów w taryfie Super Promo, unikalna i jedna z ostatnich okazji by tanio kupić bilety na Pendolino.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 01.10.2016 20:46
Parrot AR Drone 2.0 na początek przygody z lataniem - recenzja test

Sezon powoli się kończy, pora ocenić towarzysza moich tegorocznych wypraw. Muszę przyznać, iż od zawsze miałem pewnego rodzaju obawy w stosunku do latających maszyn. Jednak postęp jaki dokonał się w ostatnich latach a także spodziewana radość z zabawy ostatecznie mnie przekonały.


Pierwszą tego typu zabawką został Parrot AR Drone 2.0. Pora na wnioski i rady dla tych, którzy chcieliby kupić podobny sprzęt dla siebie lub dla swoich dzieci.


Sprzęt możemy kupić z łatwością na allegro. Używane egzemplarze w dobrym stanie kupimy za 30% oryginalnej ceny, czyli już w okolicach 400-500 zł. Jeżeli jest to pierwszy drone to polecam egzemplarz używany, sam jestem z takiego wyboru bardzo zadowolony.


Jednym z najważniejszych elementów w naszym dronie jest bateria. To ona decyduje o długości zabawy. Polecam zakup wersji power edition, w której dostaniemy dwie większe pojemnościowo baterie. W ten sposób mamy realnie około 2 razy po 8-10 minut zabawy na każdej z baterii. Wersje ze słabszymi bateriami będą budzić naszą irytację, ze względu na krótki czas lotu. Pamiętajmy również o tym by drone był maksymalnie lekki, odradzam więc wszelkie naklejki.


Początkujący próbują latać tego typu dronami na zewnątrz korzystając z ciężkiej, przystosowanej do lotów w zamkniętych pomieszczeniach obudowy. Odradzam takie działania, drone jest bardzo wytrzymały, latanie w obudowie na zewnątrz mija się z celem.


Niewątpliwą zaletą Drona jest jego wytrzymałość, mój egzemplarz zaliczył co najmniej trzy, dość poważne uderzenia w przeszkody. Zderzenia z drzewem w Arboretum w Rogowie i podobne, w okolicy Dworu w Osmolicach przekonały mnie, że jest to konstrukcja wyjątkowa. Nawet sposób upadku na ziemię, tj. na plecy został przez konstruktorów gruntownie przemyślany. Także bez obaw, przy odrobinie szczęścia drone posłuży nam długo.


Dość lekka konstrukcja powoduje, iż latanie podczas wiatru jest ryzykowne a za razem powoduje spore nachylenie drona. Sterowanie w takich sytuacjach jest utrudnione, dobrze widać to na filmie z plaży w Ciszycy. Przy średnim i dużym wietrze zdecydowanie odradzam start.


Kolejną mocną stroną francuskiej konstrukcji jest sterowanie a właściwie możliwość sterowania smarthonem badź tabletem. Parowanie drona jest proste, aplikacje do sterowania urządzeniem mamy cały czas przy sobie. Możemy również w każdej chwili zarządzać nagrywanymi przez nas filmami.


Drone uzbrojony jest w przednią kamerę HD, jakość filmów nie zwala z nóg, jednak dla amatorskich nagrań jest akceptowalna. Na jakość wpływają oczywiście warunki pogodowe. Czasami kolory są żywsze jak na filmie z kąpieliska Mamut pod Garwolinem, innym razem jest z tym nieco gorzej jak widać na przykładzie filmu z kąpieliska Kąck pod Otwockiem.


Za mną już kilkadziesiąt nakręconych dronem AR Parrot 2.0 filmów. Ocena tego urządzenia może być tylko pozytywna. Mam nadzieję, że jeszcze jakiś czas mi posłuży w weekendowych eskapadach.


Wszystkie opublikowane filmy można wyszukać na You-Tube, wpisując w wyszukiwarkę zwarszawy-naweekend.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: ciekawostki gadzety
Data publikacji: 28.06.2016 12:00
Dni / Święto Pomidora w Janowie 31 lipca 2016 - la Tomatina pod Warszawą?

W Janowie pod Warszawą już za kilka tygodni odbędzie się pierwsza edycja Święta Pomidora, jest to nowa inicjatywa. Swoje święto mają świętokrzyskie Dwikozy, ma też lubuskie. Dlaczego więc nie miałoby być tego typu atrakcji również pod Warszawą? Tym bardziej, że tradycja uprawy pomidorów jest tutaj bardzo długa a kolejne inwestycje wzmacniają pozycję janowskich plantatorów.


Oczywiście wzorem dla święta jest słynna hiszpańska la Tomatina. Pomidorową bitwę planuje się także podczas nadchodzącego święta w Janowie. Czy będzie cieszyła się taką popularnością jak jej hiszpański pierwowzór? Jest to bardzo prawdopodobne. W samym Janowie bowiem i okolicznych gminach działają bardzo prężnie młodzi ludzie, których ambicją jest ożywienie lokalnych środowisk i wsparcie aktywności sportowej i turystycznej. Z tego ziarna może być chleb.


Dodatkowy celem jest oczywiście wsparcie i promocja konsumpcji krajowych pomidorów. Zapewne wiele osób mieszkających w stolicy nie ma świadomości, iż pod samą Warszawą mamy tak znakomicie zorganizowane zagłębie pomidorowe.


Sama inicjatywa może się też doskonale wpisać w promocję innych atrakcji regionu. Warto wspomnieć o wyjątkowych miejscach Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, doskonałej dla rowerzystów Czerwonej Drodze, urokliwych jeziorach torfowych czy w końcu stale poprawianej ofercie turystycznej wokół schronów w Dąbrowieckiej Górze. Tam też już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 26 czerwca odbędzie się piknik forteczny. Będzie to doskonała okazja by spędzić ten dzień na łonie przyrody. Nie należy też zapominać o urzeckiej tradycji, która jest również propagowana po tej stronie Wisły. W Otwocku Wielkim na bazie OSP odbywają się periodycznie ciekawe imprezy dla dzieci.


Na pewno kolejną okazją do zapoznania się z południowo-wschodnimi okolicami Warszawy będzie bez wątpienia Święto Pomidora. Zaznaczmy więc w kalendarzu 31 lipca. Poza planowaną bitwą pomidorową, będzie też sporo innych atrakcji, kabarety, koncerty, zabawy dla dzieci. Do zobaczenia w Janowie.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: ciekawostki nowosc mpkrajobrazowy
Data publikacji: 29.04.2016 10:55
GUIDES4ART - 1000 muzeów w 1 miejscu


Znaleźliśmy dla Was ciekawą aplikację guides4art. Jest to apka, która zawiera informacje o muzeach, godzinach ich otwarcia oraz przede wszystkim audioprzewodnik. Działa ona na smartfonach z androidem (wkródce także ios). Nadto jest wielojęzyczna, a więc skorzystać z niej mogą również cudzoziemcy. Wielką okazją na jej promocję będą zapewne Światowe Dni Młodzieży. Intuicyjny interfejs umożliwia łatwą obsługę. Jeśli do tego dodamy, że aplikacja obsługuje już blisko 1000 muzeów, to naprawdę jest to rzecz warta przetestowania już w najbliższy majowy weekend. Zatem od tej pory nie musimy już brać broszur czy wypożyczać przewodników audio, gdyż naszym przewodnikiem będzie guides4art. Szczegóły na www.guides4art.pl


Aplikację możemy wypróbować już w najbliższą majówkę, wybierając się np. do Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Oprócz stałej wystawy sztuki złotniczej w okresie majowego weekendu będzie tu miała miejsce bardzo interesująca wystawa czasowa, a mianowicie „Aby piękno służyło innym… Kolekcja Olgi i Tadeusza Litawińskich”. Dzięki tej wystawie poznamy jedną z najcenniejszych dwudziestowiecznych polskich kolekcji sztuki. Samego Kazimierza zachwalać nie trzeba - otoczony wąwozami, z piękną architekturą. Do tego położone na wzgórzach ruiny zamku i wieża obronna, z których rozciąga się urzekający widok na Wisłę. Nadto w weekend majowy, w położonym naprzeciwko, po drugiej stronie rzeki ruinach Zamku w Janowcu, odbędzie się bardzo ciekawa impreza. Już sam rejs promem przez Wisłę będzie nie lada frajdą dla dzieci, a w samym zamku atrakcji jeszcze więcej. Zaplanowana jest bowiem „Majówka z Kmicicem”. Zobaczymy m. in. obozowisko wojskowe z XVII w., inscenizację najazdu Szwedów na zamek oraz pojedynek Kmicica z panem Wołodyjowskim. A nadto wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych, na przykład konkursy i kiermasz ludowy.


Wielojęzyczny audioprzewodnik w postaci aplikacji guides4art możemy też wypróbować w Muzeum Wsi Kieleckiej. My proponujemy udać się do jego oddziału w Tokarni, gdzie znajduje się Park Etnograficzny. Teren skansenu został podzielony tematycznie. I tak zwiedzić możemy m. in. Sektor Wyżynny z Młynami, Sektor Świętokrzyski, Sektor Lessowy czy Sektor Dworsko-Folwarczny. Warto udać się do Tokarni we wtorek 3 maja, gdyż odbędzie się wtedy Festiwal Filmów - Spotkań Niezwykłych. Pokaz filmów odbędzie się w zabytkowym spichlerzu. W trakcie festiwalu m. in. fragment musicalu „Chłopi” w wykonaniu artystów z Teatru Muzycznego w Gdyni, występ kabaretu KaŁaMaSz, czy warsztaty filmowe dla amatorów. Poza tym będzie można skosztować pysznych potraw regionalnych oraz wziąć udział w kiermaszu rękodzieła ludowego.


Wielkimi krokami zbliżają się do nas dwa majowe weekendy z nocami muzeów. 14 maja świętować będzie Mazowsze i Warszawa, duża część Polski zrobi to tydzień później. Będzie to bardzo dobra okazja by przetestować aplikacje guides4art. Wg nas jest niezwykle przydatna w naszych weekendowych wypadach z Warszawy.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: aplikacje ciekawostki
Data publikacji: 07.04.2016 17:18
UFO w Emilcinie - spotkanie z potworakami

Wydawało się, iż to jeden z najlepiej udokumentowanych przypadków domniemanego spotkania z UFO na terenie Polski. Wydarzyło się to w 1978 roku w Emilcinie leżącym w lubelskim. Miejsce to możemy odwiedzić podczas weekendowej wycieczki z Warszawy w okolice Nałęczowa, Kazimierza, Wojciechowa czy samego Lublina.


10 maja 1978 roku rolnik Jan Wolski miał spotkać kilka niewielkich, mierzących ponad 150 cm istot, które później nazwał potworakami. Istoty zaprosiły go do statku i tam poddały badaniom, widział też na pokładzie ptaki i inne ziemskie zwierzęta pozyskane przez obcą cywilizację dla potrzeb eksperymentów. Samo spotkanie miało przebiegać w miłej atmosferze. Statek obcych pan Jan opisał dość dokładnie, podając jego wygląd i wymiary.


Ufo miał też widzieć drugi świadek, małoletni Adaś Popiołek, widział on przelatujący nad Emielcinem statek obcych. Ta fascynująca historia hipnotyzowała rzesze polskich fanów ufologii przez przeszło 30 lat. Twierdzono nawet, iż lądowania UFO w okolicy miały już miejsce wcześniej, m.in. ok 1949 roku. Pojawiły się też teorie łączące te odwiedziny z tzw. diabelskim kamieniem z Emilcina, który miał stanowić drogowskaz wskazujący obcym miejsce lądowania.


Na początku nowego tysiąclecia postawiono nawet we wsi pomnik upamiętniający to zdarzenie. Badaniem tego incydentu zajmowała się też Fundacja Nautilius. Miał powstać nowatorski film, pojawiła się jednak książka, która w dużej mierze zmiotła mit Emilcina. Wiele wskazuje na to, iż mieliśmy do czynienia z bardzo zręczną mistyfikacją, podczas której wykorzystano między innymi hipnozę.


Mimo, że historia z Emilcina nie jest autentyczna, nie zmienia to faktu, iż pobliskie tereny są pełne takich magicznych klimatów. W nieodległym kościele w Piotrawinie miał mieć miejsce cud wskrzeszenia, a wiślane skarpy w okolicach Józefowa oferują nam naprawdę nieziemskie widoki. Wszystko to daje nam dodatkowe powody by zaplanować udany weekend z Warszawy.

z warszawy na weekend

Czytaj
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon