czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: balony
Data publikacji: 21.01.2019 20:51
Balonowa zimowa fiesta w Szwajcarii Bałtowskiej 11-13 stycznia 2019

Aktualizacja - ze względu na warunki pogodowe ( silny wiatr ) Balonowa Fiesta została przełożona(NOWA DATA TO 8-10 MARCA) - warunki na stoku są jednak doskonałe, w piątek w nocy zaplanowano nocną jazdę przy muzyce.

Już w najbliższy weekend wraca prawdziwy zimowy hit, od piątku startuje bowiem 2 edycja Balonowej fiesty w Szwajcarii Bałtowskiej. W tym roku nagły atak zimy będzie sprzyjał pięknej zimowej oprawie dla tej niezwykle widowiskowej imprezy.

Organizatorzy podobnie jak rok temu przewidzieli szereg atrakcji, clue programu będą naturalnie loty balonami, fiesta w Bałtowie to jedyna tego atrakcja w zimowej oprawie w bezpośredniej okolicy Warszawy.

Wśród uczestniczących w wydarzeniu baloniarzy będzie podobnie jak w zeszłym roku, niezwykle widowiskowy balon chopper, z wyjątkowo wyróżniającą się "gondolą"która jest w zasadzie ławeczką - adrenalina zapewniona.

W sumie do udziału w wydarzeniu zaproszono 15 ekip balonowych, program przewiduje 4 przeloty, jeden w piątek , dwa w sobotę i ostatni w niedziele rano.

Piątkowe otwarcie balonowej fiesty będzie też wspaniałą przygrywką do nocnej jazdy, która stała się wizytówką świętokrzyskich stoków, zaplanowano ją już w piątek.

Trzeba przyznać iż organizatorzy dokładają wielkich starań by przyciągnąć do Bałtowa nowych fanów zimowych atrakcji, pisaliśmy już o pierwszej w historii akcji wyprzedaży karnetów narciarskich.

Warto pamiętać iż poprawie uległy również dojazdy do świętokrzyskich stoków, dotyczy to także Bałtowa, w przypadku podróży do Szwajcarii Bałtowskiej w trudnych warunkach warto rozważyć lekkie nadłożenie dystansu i skorzystanie z nowiutkiej drogi prowadzącej z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Balony to nie jedyna atrakcja czekająca na nas w Bałtowie, z pewnością najmłodszych zaciekawi wioska Św Mikołaja, tradycyjnie w tym właśnie miejscu udzielają się pracujące podczas sezonu lato w Dolinie Skrzatów "dobre duszki". Skrzacie opowieści budzą żywe zainteresowania nawet dorosłych, z pewnością nie inaczej jest też w Szwajcarii Bałtowskiej.

Gdybyśmy chcieli zostać w Bałtowie na weekend, warto rozważyć nocleg w jednej z pobliskich agroturystyk, nawet z niewielkim wyprzedzeniem znajdziemy oferty z cenami poniżej 200 zł za nocleg dla rodziny.

W drodze warto też zastanowić się nad odwiedzeniem Iłży - iłżański zamek w zimowej scenerii i oświetleniu prezentuje się naprawdę pięknie.

Warto docenić wysiłek właścicieli Bałtowa, z pewnością Balonowa Fiesta może aspirować do miana jednej z najciekawszych zimowych atrakcji w okolicach Warszawy obok Zimowego Szturmu zamku Tykocin, rajdów upamiętniających Powstańców Styczniowych, Nocy Fortyfikacji czy rekonstrukcji bitwy pod Olszynką Grochowską.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: balony narty hit
Data publikacji: 31.03.2016 13:10
Szturm Twierdzy Zamość 27-29 maja
Zapraszamy serdecznie do stolicy roztocza Zamościa, na coroczną historyczną rekonstrukcje, w tym roku 27-29 maja 2016.

O Zamościu piszemy na portalu bardzo dużo(#twierdzazamosc) gdyż jest to jedno z miast, które na pewno zasługuje na większą uwagę. Dzięki poprawie jakości dróg odległość od Warszawy znacznie się zmniejszyła a w kolejnych latach sytuacja ulegnie dalszej poprawie.

Historyczne tło wizyty w Zamościu na pewno doda tejże jeszcze więcej kolorytu. Wszystkie detale odnośnie imprezy znajdziemy na profilu głównych organizatorów tj Zamojskiej grupy rekonstrukcji historycznej im Jana Sobiepana Zamoyskiego. Tegoroczną nowością będzie sobotnie zwiedzanie podziemi twierdzy, atrakcja która w ostatnich latach nie była dostępna dla uczestników wydarzenia.

Nawet gdyby nie udało nam się odwiedzić Zamościa w tym terminie, podczas każdego weekendu członków wymienionej grupy spotkamy na starym mieście w trakcie patrolu, polecamy również wizytę w Arsenale. Jeżeli chcielibyśmy zwiedzić Zamość w towarzystwie przewodnika w strojach z epoki, zapraszamy do zapoznania się z oferta Przewodników z Pasją. Stowarzyszenie organizuje też periodycznie różnego rodzaju tematyczne warsztaty historyczne, szczególnie dla najmłodszych, warto śledzić na bieżąco co jest planowane, koniecznie jeżeli jeszcze się wahamy a mamy chęć na wycieczkę do Zamościa. W sezonie o godzinie 14.30 od wtorku do niedzieli można też zwiedzać z przewodnikiem tzw kojec tj. usytuowany w parku miejskim obiekt forteczny, jedyny tego rodzaju w Polsce.

W długi sierpniowy weekend(13-15 sierpnia) będziemy mogli za to uczestniczyć w pikniku historycznym, a w jego ramach różnego rodzaju turnieje a nawet bieg dam i giermków.

Wciąż też czekamy na ostateczną datę cieszącej się wielką popularnością imprezy balony nad twierdzą, to również unikalna okazja by zwiedzić Zamość w wyjątkowej scenerii latających nad twierdzą balonów, zwykle impreza jest powiązana z balonowymi mistrzostwami Polski w Nałęczowie i odbywa się tydzień przed nimi.

Jeżeli już jesteśmy na Roztoczu a interesuje nas historia i archeologia możemy też rozważyć odwiedziny wioski Gotów w Masłomęczu, ekspozycja jest zwykle otwierana 1 maja. Na ostatni weekend lipca planowany jest zaś tradycyjny piknik archeologiczny. Wizyta w tym regionie w połączeniu z Zamościem jest logistycznie dużo bardziej efektywna, w przeciwnym wypadku jest to prawdziwa wielogodzinna wyprawa.z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 19.07.2017 8:52
Weekend 22-23 lipca pod Warszawą okolice i nie tylko:)

Będzie się działo, w niedziele "Pomidorowa bitwa pod Warszawą" a dla szukających miejsca nad wodą doskonałą propozycją wydaje się "Jarmark Gostyniński". W historycznym klimacie będziemy się bawili podczas królewskiego weekendu w Pałacu w Małej Wsi pod Warszawą, kuszą też dni Janowca nad Wisłą, zaś epoki kamienia możemy dotknąć podczas "Krzemionkowskich spotkań z epoką kamienia". Dla przebywających na Mazurach nie małą atrakcją mogą być 2 dniowe zawody balonowe w Ełku. Sporo ciekawego będzie się też działo na Pojezierzu Łęczyńsko Włodawskim, we Włodawie trwa Poleskie Lato z Folklorem, w weekend zaś "Zew Natury" , w Holi w niedziele tradycyjny Jarmark w Skansenie.


1. Bitwa Pomidorowa "la tomatina" pod Warszawą - 2 edycja już w niedziele, wspólne dzieło młodych energicznych osób z okolic Karczewa i Janowa. W tym roku gościem specjalnym będzie Various Manx, sama bitwa od 17stej.


2. Królewski weekend pałac Mała Wieś - szereg atrakcji w tym dla najmłodszych w stale piękniejącym Pałacu w Małej Wsi, wszystko z okazji 230 rocznicy odwiedzin przez króla Poniatowskiego.


3. Jarmark Gostyniński - dwa dni zabawy w Gostyninie - w planie m.in inscenizacja historyczna "hołd ruski"- w sam raz dla osób wybierających się nad pobliskie jeziora.


4. Krzemionkowskie spotkania z epoką Kamienia - 2 dni podróży do dawnego świata, w miejscu które jak żadne inne kojarzy się właśnie z epoką kamienia. Super atrakcja dla planujących podróż do Sandomierza czy Bałtowa.


5. Dni Janowca nad Wisła i rajd rowerowy w Kazimierzu- 2 dni zabawy w historycznych plenerach zamku w Janowcu, możemy też powiązać z 25 km rajdem rowerowym przełomem Wisły którego start zaplanowano w sobotę rano z Kazimierza.


6. Zawody balonowe w Ełku - dla przebywających na Mazurach dodatkowa wspaniała atrakcja, dwa dni lotów balonowych w pięknej mazurskiej scenerii.


7. Folkowe lato i Zew Natury we Włodawie - Włodawa będzie starała się pokazać to co najlepsze na Polesiu. Idealne dla osób planujących wypad nad jezioro Białe w Okunince, dodatkowo w niedziele tradycyjny jarmark w Holi - okazja by odwiedzić krainę Rumianku.


8. Barefoot project - dla tych którzy zostaną w Warszawie - w sobotę możliwość włączenia się w akcje sprzątania plaży - tak by można było bezpiecznie chodzić gołą stopą. Szczytny projekt powinien rozlać się na pod warszawskie plaże tak by chronić takie perły jak ta w Ciszycy.


9 Spacer śladami kolei Petersbursko -Wiedeńskiej - w sobotę o 11 wraz z Muzeum Miasta Warszawy będziemy szukali wciąż istniejących śladów tego monumentalnego jak na owe czasy projetku, w sam raz dla fanów kolei.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: bitwapomidorowa nadwode palace balony
Data publikacji: 07.08.2017 22:00
Balony nad Nałęczowem - świetna zabawa - raj dla fanów fotografii

Za nami kolejna balonowa impreza w Nałęczowie. W dniach 5-8 sierpnia(w 2017 startujemy w ten weekend 11 i bawimy sie do 15 sierpnia) odbyły się w tym podlubelskim mieście balonowe mistrzostwa Polski. Tradycyjnie w międzynarodowej obsadzie. Mieliśmy gości z Litwy, Słowacji, Węgier, Ukrainy i innych mocnych w balonowym sporcie państw.


Kto nie był niech żałuje. Impreza stanowi unikalną możliwość, by w okolicach Warszawy zobaczyć tak wiele balonów jednocześnie. Dodatkowo możemy obserwować je w sesjach porannych, o świcie, jak i popołudniowych.


Nie lada atrakcję stanowi też możliwość obserwacji ekip baloniarskich podczas startów a właściwie w całym procesie poszukiwania dogodnego miejsca i warunków do wyścigu.


Odprawa przed każdym ze startów odbywa się zazwyczaj w parku zdrojowym, tam piloci otrzymują wszelkie niezbędne informacje. Oczywiście duże znaczenie mają warunki pogodowe, kierunek i siła wiatru jak i temperatura powietrza. Przy wysokiej temperaturze starty popołudniowe są zwykle opóźniane.


Jeżeli chcemy w pełni cieszyć się przygodą, powinniśmy być gotowi, czekając z samochodem w okolicy tak, by jak tylko ekipy z instrukcjami wyruszą w poszukiwaniu miejsca startu, móc im w tym towarzyszyć.


W naszym przypadku zespoły dość szybko skręciły w lewo, by udać się w okolice wsi Górki i tam poszukiwać dogodnych warunków. Jazda wąwozami a później pośród pól stanowi sama w sobie znaczącą atrakcję. Ekipy zatrzymują się, sprawdzają wiatr po czym decydują. Bywa, iż zmieniają miejsce nawet kila razy. Ostatecznie prawie wszystkie wystartowały ze wzniesień tuż za Nałęczowem.


Samo przygotowanie do startu jest bardzo widowiskowe. Podnoszenie czaszy balona i moment startu to wyjątkowe chwile na zrobienie bardzo ciekawych zdjęć. Wśród większości ekip znanych ogólnopolskich marek jak Tyskie czy Orlen, były też lokalne firmy m.in. Spółdzielnia Mleczarska z Ryk. Branżę transportową reprezentował balon linii lotniczych Sprint Air. Pięknie prezentował się balon z logo regionu Lubelskiego.


Start całej grupy balonów to również idealna okazja na zdjęcia. Zaraz po starcie możemy się przemieszczać w stronę Nałęczowa tak, by dalej obserwować lecące balony. Zwykle lecą one minimum 10-15 kilometrów. Bardzo dobre miejsca do obserwacji znajdują się wzdłuż drogi prowadzącej do drogi expresowej Warszawa- Lublin. Zwykle w jej okolicy odbywają się też lądowania. Koniec dnia i zabarwione zachodzącym słońcem niebo, to również bardzo ciekawy plener fotograficzny.


Piękne zdjęcia można też zrobić podczas nocnych pokazów w samym Nałęczowie, wtedy balony nie latają ale i tak dają dzieciom sporo radości.


Komu nie udało się w tym roku, powinien zaplanować przyszłoroczną wizytę. Można też spróbować wybrać się na imprezę do Krosna, lub polować na mniejsze imprezy m.in. w Zamościu. Być może na inauguracji Młyna Wodnego w Jędrowie doczekamy się lotów balonów w Świętokrzyskim.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: balony hit lessowewawozy lubelszczyzna
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon