czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: aktywnie
Data publikacji: 31.03.2016 13:30
Park rozrywki Julinek - seria ciekawych wydarzeń start 16 IV

Julinek szykuje nam w tym roku jeszcze więcej atrakcji, już na koniec maja radykalnej poprawie ulegnie miejscowa infrastruktura hotelowa, co pozwoli na bezstresowe zaplanowanie weekendu z noclegiem w tym niezwykłym miejscu. Pamiętajmy iż Julinek to również idealna baza do zwiedzania Puszczy Kampinowskiej, a także prawdopodobnie najlepszy park linowy w centralnej Polsce.


Rozpoczęcie sezonu planowane jest na 16 IV, wtedy też powinno rozpocząć działalność mini muzeum-wystawa sztuki cyrkowej, zorganizowana na tzw małej arenie. Dalej w każdy kolejny weekend Julinek zaoferuje nam coś specjalnego.


Szczególnie warte polecenia w kolejnych miesiącach wydarzenia to:


W długi majowy weekend, impreza westernowa, jazdy konne, teren Julinka opanuje zabawa w stylu kowbojskim i indiańskim.

21-22 V będziemy zaś świętować Julinkowy roczek, czyli urodziny tzw. nowego Julinka, festyn na luzie, zabawa z Polo TV.


Na ostatni majowy weekend zaś tj 28-29 V zaplanowano sportowy weekend, który uświetni parada Volkswagenów transporterów.


Czerwiec rozpoczniemy dniem dziecka, z wydatnym zaangażowaniem Szkoły Cyrkowej, w zapewnienie dzieciom najlepszej możliwej zabawy.


18-19 czerwca na Julinku władzę przejmą fani motorów, szykuje się udana impreza z cyklu Motoserce.


Miesiąc zamkniemy zabawą pod hasłem Komediowy Julinek, występy kabaretów, clownów, i mimów.


Powyższe imprezy to tylko cząstka tego co Julinek szykuje na okres wakacji i dalej aż do końca sezonu - zimową porą, ufamy iż każdy znajdzie tu coś dla siebie, na wielce udany weekendowy wypad z Warszawy. Wszystkie szczegóły oferty parku odnajdziemy na jego stronie internetowej, serdecznie zapraszamy.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: julinek na1dzien parklinowy aktywnie
Data publikacji: 06.04.2016 10:51
Tratwą po Biebrzy - biebrzańska piątka i nie tylko

Powoli nadchodzi wiosna, a to oznacza, że zbliża się otwarcie sezonu na Biebrzy, zwykle jest to druga połowa marca. Spływ biebrzańskimi tratwami to unikalna atrakcja, której trudno szukać w innych miejscach w Polsce.


Nocleg na tratwie daje możliwość zanużenia się w żyjącą rzekę i jej ekosystem, jest też wspaniałą okazją do podziwiania zachodów i wschodów słońca, w tych okolicznościach powstają zwykle najpiękniejsze zdjęcia z nad Biebrzy.


Oferta spływów jest dość szeroka i dopasowana do potrzeb klientów, możemy wybierać w małych tratwach tzw. czatowniach, przeznaczonych raczej dla wytrawnych obserwatorów przyrody i fotografików, po tratwy 2 i więcej osobowe aż do potężnych tratw biesiadnych. Oferta cenowa jest również dość różnorodna i rozpoczyna się od 50 PLN za dzień, zawsze należy jednak doliczyć koszty transportu które, bywają nie małe. Planując rodzinną wyprawę z noclegiem należy się liczyć z kosztem kilkuset złotych.


Oferta tratwy.com czyli de facto wchodzącego w skład piątki znad Biebrzy, dworku na końcu świata wydaje się najbardziej atrakcyjna cenowo, oferowany sprzęt może być jednak nieco gorszej jakości niż u konkurencji, wciąż jednak jest to sprzęt spełniający wszelkie wymogi. Sam zaś dworek jaki i wchodzące w skład piątki gospodarstwa oferują całą paletę atrakcji, wartością samą w sobie jest też życzliwość i otwartość gospodarzy. Nie bez powodu piątka otrzymał tytuł Hitu Turystyki wiejskiej w kategorii odpoczywaj naturalnie.


Nieco bardziej kompleksową usługę i wyższej klasy noclegi oferuje gospodarstwo Dolina Biebrzy, pokoje w głównym budynku spełniają standard hotelowy, dodatkowo "dopieszczone" detalami związanymi z regionem, wykonanymi przez samą gospodynię. Niewątpliwą zaletą jest też lokalizacja ośrodka, nad samą Biebrzą, co daje możliwość spędzenia miłego wieczoru w bezpośredniej bliskości rzeki. Oferta ośrodka jest bardzo bogata, na życzenia można nawet zorganizować lot balonem nad Biebrzą. Pewną niedogodnością jest rozdzielenie oferty na trzy różne strony internetowe, ma się to jednak wkrótce zmienić, nowy sezon powinniśmy przywitać z nową bardziej funkcjonalną stroną internetową. Oferta noclegowa jest dostępna na stronie dolina-biebrzy.pl zaś spływy tratwami na splywytratwami.pl .

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 18.04.2016 9:52
Spacerem - Wille Konstancina

Proponujemy weekendowy spacer śladem przepięknych willi przedwojennego Konstancina. To powstałe przed końcem XIX w letnisko, zawdzięcza swoją nazwę matce fundatora hr Skórzewskiego - Konstancji. Zaledwie dwadzieścia kilometrów od Warszawy wciąż możemy podziwiać piękną architekturę. Dodatkowo mamy sposobność odetchnąć w tężni. Szczególnie zalecane jest to dzieciom i osobom starszym mającym problemy z układem oddechowym. Od niedawna w sercu parku mamy też nowe SPA , gdzie możemy się doskonale zrelaksować.


Jeżeli z Warszawy jedziemy autem, wycieczkę proponujemy rozpocząć od obejrzenia willi Greczynka, a w zasadzie tego co z niej zostało. Jej znakiem rozpoznawczym wciąż jest jednak czteropiętrowa wieża. Znajdująca się na ulicy Środkowej 22, była niegdyś jedną ze wspanialszych rezydencji Konstancina. Dziś, ogólnie dostępna, narażona jest na ciągłe dewastacje.


Kolejnym miejscem, w które się udamy są okolice tężni. Idąc ulicą Kraszewskiego znajdziemy po prawej stronie zarośnięty kompleks dawnej willi Jezioranka. Okres wczesnej wiosny jest idealny na obejrzenie tych obiektów, później roślinność skutecznie to uniemożliwi. Sama willa znajduje się na lekkim wzniesieniu, wyróżnia ją wieża i dwa ganki, z których nie zostało jednak wiele.


Wracamy na ulicę Kraszewskiego. Idąc w stronę szpitala, po lewej stronie znajdziemy willę Irenę, pensjonat który gościł wielu artystów. Tutaj przebywał m.in. Tadeusz Gajcy.


Ruszamy dalej, gdzie na rogu ulicy Szpitalnej i Granicznej znajdziemy jeden z najbardziej charakterystycznych budynków tego typu, Willę ze Sklepem na Rogu. Od strony ogrodu zainteresuje nas ciekawa drewniana architektura balkonów a także stojąca wciąż wieża. Teren jest nieogrodzony i można go zwiedzać. Jako, że do niedawna w części willi mieścił się sklep jest ona w relatywnie dobrym stanie, należy jednak zachować ostrożność.


Możemy wrócić w okolice parku ulicą Graniczną spoglądając jeszcze raz z jej perspektywy na willę Jezioranka. Kolejnym dużym skupiskiem ciekawych budynków z tego okresu, są okolice ulic Żeromskiego/ Matejki i Sobieskiego.


Tutaj, na ulicy Sobieskiego 19 znajdziemy kolejny charakterystyczny i jeden z ładniejszych budynków tego miasta, willę Zameczek. Jak wskazuje sama nazwa willa miała swą konstrukcją nawiązywać do Zamku. Wciąż pięknie prezentuje się jej wieża. Willa po wykwaterowaniu ostatnich mieszkańców została przejęta przez miasto i oczekuje na nowych właścicieli. Po przeciwnej stronie znajdziemy bardziej klasycystyczną bryłę willi-pensjonatu Zorza, która przez dość długi czas była siedzibą domu dziecka. Warto przejść nieco dalej tą ulicą, znajdziemy tu jeszcze ciekawe budynki Willi "Quo Vadis" i Gryf, pod numerami odpowiednio 9 i 13.


Na nieodległej ulicy Żeromskiego znajdziemy zaś zdewastowaną willę Zbyszek, willę Annę i willę Helenę. Oprócz wspomnianych, cały szereg budynków w tym rejonie został przejęty przez prywatnych właścicieli i w ten sposób dano im nowe życie. Dziś intensywne prace toczą się też przy jednym z reprezentacyjnych pensjonatów usytuowanym na ulicy Matejki , pensjonacie Biruta.


Spacer śladami tych pięknych willi może być ciekawą formą spędzenia weekendu z dala od zgiełku Warszawy, tak jak niegdyś ich pierwsi właściciele uciekali z miasta, my możemy zrobić podobnie już w najbliższy weekend.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 21.04.2016 23:49
TWIERDZA MODLIN samodzielnie - rozwiązujemy questy

Dzisiaj damy Wam przepis na samodzielne weekendowe zwiedzanie Twierdzy Modlin połączone z dodatkowymi atrakcjami czyli rozwiązaniem questów. Jadąc samochodem z Warszawy, zaraz za pierwszym niskim murem Twierdzy, skręcamy w lewo w ulicę ppłk. Kalenkiewicza. Zostawiamy samochód na parkingu i zielonym szlakiem idziemy z biegiem Narwi. Po lewej mamy rzekę, po prawej mury Twierdzy, więc spacer jest bardzo przyjemny. Przy murze zobaczymy kotwicę, a nad nią tablicę poświęconą pierwszemu portowi wojennemu II RP. Po chwili zobaczymy Wieżę Białą i nieczynną już Elektrownię Modlin. Przy każdej budowli znajduje się tablica z jej historią. Niebawem dojdziemy do głównego celu naszego spaceru, Kojca płk. Meciszewskiego. Wchodzimy na górę i podziwiamy okolicę. Widok Narwi, Wisły i znajdującego się na cyplu między nimi, starego Spichlerza naprawdę robi duże wrażenie. Jest to jeden z piękniejszych nadrzecznych widoków w okolicach Warszawy.

Nasyciwszy wzrok wracamy do samochodu. Wyjeżdżamy z parkingu na ul. Gen. Ledóchowskiego skręcając w lewo i za ok. półtora kilometra zobaczymy, po prawej stronie, stojące za ogrodzeniem samolot, armatę, amfibię i inne wozy bojowe. Skręcamy na parking przed podłużnym budynkiem. Jest to Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin. W budynku znajduje się również informacja turystyczna, gdzie otrzymamy mapę Twierdzy oraz przytulny bar, w którym możemy się posilić. Jeśli zdecydujemy się zwiedzić muzeum, będziemy mogli wejść za ogrodzenie i dokładnie obejrzeć wspomniane militaria. Obok muzeum oglądamy, do dziś zacnie się prezentujący, budynek kasyna oficerskiego z przełomu XIX i XX wieku. Jedziemy dalej ul. Gen. Ledóchowskiego a następnie gen. Bema w kierunku Lotniska Modlin. Po około trzech kilometrach po prawej stronie zobaczymy Cmentarz Wojenny i znajdujący się przed nim parking. Wysiadamy z samochodu i idziemy kilkanaście metrów wzdłuż ogrodzenia, do znajdującego się obok dużej topoli głównego wejścia na cmentarz. Tu zaczynamy nasz pierwszy quest, czyli grę terenową wymagającą odgadnięcia hasła (szczegóły tutaj, przed rozpoczęciem naszej wycieczki należy wydrukować questy nr 1 i 3 ). Teraz wyciągamy kartki z pierwszym questem i zaczynamy rozwiązywać zadanie. Możemy z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że quest ten jest doskonałą zabawą tak dla dzieci w wieku od ok. 10 lat, jak i osób starszych. Zawiera interesujące zagadki, pozwala zwiedzić całą niedużą ale piękną nekropolię i uczy historii. Ciekawe świata i żądne wyzwań dzieci z pewnością będą zachwycone. Dwie podpowiedzi: przy słowach „naprzeciw przy drzewie z jasną korą niczym wyspa samotna” nie szukajmy drzewa z jasną korą, tylko samotnego nagrobka wśród drzew. Jak również nie sugerujmy się słowami „wzrok krzyża i orłów dalszą drogę wskaże”, gdyż orły patrzą w lewą stronę, co może być mylące. Nie zmienia to faktu, iż autorce questu, p. Martynie Kordulewskiej, należą się duże słowa uznania.

Po rozwiązaniu questu wracamy do centrum Twierdzy, na parking na końcu ul. Gen. Bema, przed Bramą Kadetów. Podchodzimy do słupka znajdującego się po prawej stronie bramy i zamawiamy rowery (dokładna instrukcja na słupku). Zostaną dostarczone za ok. 20 minut. W tym czasie możemy poczytać tablice informacyjne, a potem pójść kilkadziesiąt metrów w prawo, w ul. Gołąba. Dzięki temu, obejrzymy Bramę ks. Józefa Poniatowskiego i znajdującą się za załomem muru Wieżę Czerwoną zwaną też Tatarską. Po dostarczeniu rowerów wyciągamy nasz quest poświęcony twórcom cichociemnych i rozpoczynamy grę. Quest nie jest aż tak pasjonujący jak ten z cmentarza, ale również zapewni ciekawą rozrywkę połączoną z rowerową przejażdżką. Quest proponujemy zakończyć na słowach „w tym gimnazjum żona Kalenkiewicza uczyła”. W tym momencie mamy bowiem rozwiązane wszystkie zagadki, a jazdę przez most do Nowego Dworu uważamy za mniej atrakcyjną niż nasza propozycja :). Mianowicie podjeżdżamy kilkanaście metrów w stronę mostu i po lewej stronie widzimy ogromy baner z napisem „kajaki”. Jest to wejście na plażę, gdzie znajduje się wypożyczalnia kajaków. Możemy posiedzieć na plaży i popatrzeć na leniwie płynącą Narew, albo wypożyczyć kajak i po niej popływać. Gdyby w wypożyczalni nikogo nie było, należy zadzwonić pod numer 500775999.

Następnie wracamy pod Bramę Kadetów, oddajemy rower i jedziemy do Warszawy. Nowy produkt turystyczny jakim są questy, jest według nas ciekawym uatrakcyjnieniem samodzielnego weekendowego wypadu do Twierdzy. Z zaciekawieniem będziemy czekać na kolejne zadania, w tym quest kajakowy.


Pamiętajmy, już 23/24 IV kolejna edycja akcji Modlin Za Półdarmo - możliwość skorzystania z wielu atrakcji w Twierdzy i jej okolicy, w specjalnych cenach. Idealna propozycja na rodzinny wypad na weekend z Warszawy.

Miłego zwiedzania!

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 18.04.2016 21:03
Park Rozrywki Julinek zaprasza! startujemy 16 kwietnia

Nie ma w Polsce miejsca bardziej kojarzonego z cyrkiem niż znajdujący się niecałe 40 kilometrów od Warszawy Julinek. Miejsce, w którym po wojnie utworzono znaną w całej Europie bazę cyrkową, gdzie kształcili się artyści cyrkowi z całego świata. Obecnie park Rozrywki Julinek to idealne miejsce dla rodzin preferujących aktywny wypoczynek w sam raz na nasz weekend z Warszawy. Szereg atrakcji dla dzieci w każdym wieku sprawi, iż można tu spędzić zarówno cały dzień jak i weekend. W skład Parku wchodzi Podniebny Cyrk, będący jednym z największych Parków Linowych w Polsce. Złożony jest z blisko 120 przeszkód tworzących łącznie 970 metrów tras. Park został zbudowany na naturalnym drzewostanie, z myślą o najmłodszych uczestnikach. Inną atrakcją Parku Rozrywki w Julinku jest minigolf, oczywiście otoczony cyrkową aurą. Kraina Dmuchańców to doskonała zabawa dla dzieci i młodzieży, mająca także doskonały wpływ na formę zarówno fizyczną jak i psychiczną naszych pociech. Inną unikalną atrakcją Julinka są rajdy samochodami elektrycznymi po specjalnych torach wyścigowych znajdujących się na terenie Parku. Strefa Animacji oferuje najmłodszym gościom parku atrakcje o cyrkowym charakterze (nauka chodzenia na szczudłach, nauka kręcenia talerzami), jak i te bardziej codzienne (gra w gumę, malowanie, wycinanki i szereg innych).

Jako, iż teren parku Rozrywki w Julinku otoczony jest malowniczą Puszczą Kampinoską, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (rowery dla dzieci i dorosłych, kijki do Nordic Walking, w sezonie zimowym narty biegowe) i spędzenia pełnego wrażeń czasu na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego zapewniającego dużą ilość szlaków turystycznych i rowerowych.

Park Rozrywki w Julinku posiada bazę noclegową oraz gastronomiczną i jest idealnym miejscem na wyjazd z Warszawy na weekend!


Nowy sezon startuje już 16 kwietnia, w sekcji TOP 20 Wydarzeń publikujemy dodatkowy artykuł opisujący najciekawsze weekendy, planowane w parku w pierwszej części sezonu.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 07.04.2016 21:58
Rowerem na zamek Czersk

Ze względu na jubileusz chrztu Polski rok 2016 zaoferuje nam sporo wydarzeń, które będą miały miejsce na zamku Czersk. Będzie to wspaniała okazja by wypróbować jedną z ciekawszych tras rowerowych w okolicach Warszawy.


W wersji najbardziej rozbudowanej trasę możemy rozpocząć przy moście Siekierkowskim a dokładniej na wale zawadowskim. W tej opcji będziemy jechać wałem w zasadzie aż do przedmieść Góry Kalwarii, gdzie przechodzi on w ulicę Lipkowską. Nieopodal znajduje się gminny ośrodek kultury w Górze Kalwarii. Jeżeli wycieczkę organizujemy w tygodniu, możemy odwiedzić ośrodek i zaopatrzyć się w materiały promocyjne dotyczące zamku w Czersku, a także wydarzeń planowanych na wiosnę tego roku na obszarze Góry Kalwarii, polecamy szczególnie Flis Festival i Zielone Światki na Urzeczu.


Kontynuujemy wycieczkę przejeżdżając skrzyżowanie dróg krajowych 79 i 50, udajemy się w kierunku Warki, po prawej stronie mijamy stadion miejski i za moment skręcamy w lewo w ulice Czerską, która doprowadzi nas już do samego zamku. Jeżeli dysponujemy aparatem i chcemy zrobić zdjęcia z panoramą zamku, zjeżdżamy w dół w kierunku Wisły i z tej perspektywy idealnie skadrujemy zamek. W trakcie wycieczki istnieje możliwość odpoczynku na plaży w Ciszycy nieopodal Wysp Świderskich, pamiętajmy jednak że wyspy są objęte obszarem Natura 2000, zachowujmy się tak by nie spłoszyć ptactwa. Jeżeli podróżujemy komunikacją masową i trasa w tą i z powrotem jest dla nas zbyt forsowna, możemy spróbować wrócić Kolejami Mazowieckimi z Góry Kalwarii. Niestety w najbliższym czasie planowane są na tym odcinku remonty, co może skutkować czasowym wyłączeniem jej z eksploatacji lub /i komunikacją zastępczą na odcinku Góra Kalwaria Czachówek.


Możemy też spróbować alternatywnej, nieco krótszej trasy z dodatkową atrakcją jaką jest przeprawa promowa w Gassach. W tym przypadku dojeżdżamy Kolejami Mazowieckimi do Otwocka, skąd ulicami Karczewska, Mickiewicza, Bohaterów Westerplatte i Wiślaną dotrzemy do przeprawy promowej, długość tego odcinka około 6 kilometrów, dalej kontynuujemy jak w wersji pierwszej. Całość trasy w tym przypadku jest o ponad 10 km krótsza. Na korzyść tej opcji przemawia fakt bezpośredniego połączenia kolejowego z/do Otwocka jak i większa częstotliwość kursów na tym odcinku, a także brak konieczności przesiadki, jak to ma miejsce w przypadku podróży powrotnej z Góry Kalwarii. Wersję 1 możemy też skrócić podróżując do Ciszycy samochodem i z tego miejsca rozpocząć trasę rowerową.


Sezon na zamku w Czersku tradycyjnie zaczyna się majówką , jednak już w kwietniu można na zamku spotkać rekonstruktorów ze stowarzyszenia Hanza, którzy przygotowują się do kolejnego, wyjątkowo obfitego w atrakcje, sezonu turystycznego. Z uzyskanych informacji wiemy, iż w kolejnych latach władze samorządowe planują przygotowanie nowych bardzo atrakcyjnych ścieżek rowerowych, powinno to znacząco poprawić istniejącą infrastrukturę i wyeliminować niebezpieczne włączanie się rowerzystów do ruchu w ciągu tranzytowych tras krajowych, szczególnie interesująco wygląda perspektywa ścieżki wzdłuż rzeki Cedroń.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: zamekczersk urzecze aktywnie na1dzien
Data publikacji: 07.04.2016 22:11
Góry Łańcuchowe, pod Warszawą ?

Mało kto z mieszkańców Mazowsza na hasło góry łańcuchowe będzie mógł odpowiedzieć czymś więcej niż wzruszeniem ramion. Wszak mieszkamy na nizinie i trudno się spodziewać by w okolicach były jakiekolwiek góry. A jednak. Góry Łańcuchowe a właściwie wzniesienia o charakterze wydmowym znajdują się nieopodal Warszawy, w kierunku na Mińsk Mazowiecki. Najwyższe wzniesienie ma około 175 m wysokości i zwane jest Górą Skorinowa. Podobno na starych mapach były jeszcze oznaczenia tego "pasma", dziś jednak trudno znaleźć na to dowody, nawet wszędobylski wujek google ma z tym problem. Jest za to prawdopodobne, iż nazwę góry, nadali w przeszłości okoliczni mieszkańcy, dla których takie wyjątkowe ukształtowanie terenu na płaskim przecież Mazowszu było rzeczywiście czymś wymagającym wyróżnienia.

"Góry" są bardzo ciekawym pomysłem na weekendową wycieczkę, biegnąca ich szczytem ścieżka ma długość około 2,5 kilometra i jest idealna na rodzinny spacer. Fani rowerów MTB też mogą sprobowac tutaj swoich sił. Ze względu na wydmowy charakter wzniesień, a co za tym idzie ilość piasku, góry dają szczególną radość najmłodszym, można tu zjeżdżać i wspinać się do woli, jak by się przebywało w wielkiej piaskownicy. W zimie zaś stanowią doskonałe miejsce do zabawy na sankach, ze względu na zacienienie dość długo trzyma się tu pokrywa śnieżna.

W ramach wycieczki możemy też obejrzeć rezerwat Bagno Pogorzel, wizyta obfituje w imponujące widoki, szczególnie atrakcyjne złotą polską jesienią, ale również wiosenna wycieczka powinna dać nam wiele radości. W przypadku chęci obejrzenia okolic rezerwatu musimy zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie, szczególnie po wiosennych roztopach teren może tu być podmokły.

Wycieczkę możemy zacząć w okolicy rezerwatu Pogorzel, gdzie jest możliwość zaparkowania samochodu i dalej już pieszo udać się na eksploracje pasma górskiego, początek trasy po drugiej stronie drogi, w lesie, przed tablicami informującymi o końcu miejscowości Mikanów i początku Nowej Pogorzeli.

Po wycieczce możemy posilić się w Mazowieckim Siole, które znajduje się w okolicy Julianowa.

Dla spragnionych dalszych wrażeń i poszukiwań ciekawych miejsc, istnieje możliwość kontynuacji wycieczki poprzez dodanie do jej planu rezerwatu Florianów, gdzie znajdziemy ciekawe formy polodowcowe, a z zabytków kultury materialnej urokliwą leśniczówkę, dworek i słup nagrobny.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 07.04.2016 22:25
Kampinowski Park Narodowy - Akademia Kampinoska - z pracownikami parku tropem przygody

Kampinowski Park Narodowy ma aktywnemu turyście bardzo wiele do zaoferowania. Znajdziemy tu historyczne pamiątki walk o niepodległość Polski, sięgające powstania Styczniowego 1863 roku, kończąc zaś na II wojnie światowej z legendą Rzeczpospolitej Kampinowskiej i odbywającymi się nieopodal rekonstrukcjami z czasów kampanii wrześniowej. Ciekawostką są ślady dawnych osadników Olendrów, o których mało już kto pamięta, nieopodal granic parku trafimy także do kościoła w Brochowie związanego z Fryderykiem Chopinem.


Podstawową jednak wartością jest tu natura i jej różnorodność oraz unikalne w skali Europy formy takie jak leśne zespoły wydmowe.


Idealną formą aktywnego poznania parku są spacery edukacyjne organizowane w ramach Akademii Kampinoskiej przez pracowników Parku Narodowego. Odbywają się one periodycznie, zwykle co miesiąc w pierwszej połowie miesiąca. Każdy ze spacerów ma inną tematykę czy to związaną ze zmieniającymi się porami roku, czy zwierzętami żyjącymi w parku, czy wreszcie z wydarzeniami i ich śladami wciąż obecnymi na jego obszarze. Udział w spacerach jest bezpłatny, nie ma też wymogu minimalnej liczby uczestników co eliminuje w zasadzie ryzyko nie dojścia spaceru do skutku. Wszelkie informacje co do kolejnych terminów i tematyki zbliżających się spacerów znajdziemy na stronie parku.


Wyprawy po parku organizuje też koło PTTK Warszawa Śródmieście. W tym jednak przypadku koszt udziału dla osób niezrzeszonych wynosi 5 pln, zbiórki zwykle przy stacjach metra, minimum grupy 5 osobowe, trasy o rożnej skali trudności, może się zdarzyć iż mogą być nieodpowiednie dla mniej przygotowanych osób. Dodatkowe informacje na stronie PTTK, Koło Terenowe Śródmieście. Plan i kalendarz tych wydarzeń również znajduje się na stronie parku.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: aktywnie na1dzien kampinos
Data publikacji: 07.04.2016 22:32
Zagadki Twierdzy Modlin - rozszyfruj jej tajemnice - questing

Kolejna nowość akurat na nowy, rozpoczynający się sezon turystyczny. Grupa zapaleńców postanowiła rozpocząć aktywną promocję questingu na obszarze twierdzy Modlin, pod hasłem „Rozszyfruj tajemnice Twierdzy Modlin”. Idee wspiera Fundacja Questing, która ma już na koncie szereg udanych wdrożeń na tym obszarze, między innymi na dużą skalę na terenie parku rozrywki w Bałtowie. Pierwsze dwie testowe trasy zostały już udostępnione, w ciągu kilka dni ściągnięto je ponad 300 razy, można je pobrać z tej strony. Organizatorzy czekają na opinie zwrotne odnośnie pierwszych testowych produktów, tak by mogli w oparciu o nie dalej rozwijać projekt, serdecznie zapraszamy do pobierania, testowania i dzielenia się opiniami.


Dnia 8 marca w siedzibie informacji turystycznej w Nowym Dworze odbyło się szkolenie dla osób, które chcą zaangażować się w projekt. Nie zabrakło osób z branży turystycznej, co na pewno przyniesie pozytywne efekty. Zapewne analogiczne szkolenia będą się powtarzać tak, by maksymalnie rozszerzyć bazę wolentariuszy, co powinno doprowadzić do poszerzenia i popularyzacji oferty. Planowane są m.in. questingi kajakowe, byłoby to na pewno niesamowite urozmaicenie dla chcących poznać historię i sekrety twierdzy Modlin. Wszelkie informacje na temat rozwoju produktu questingowego w Twierdzy, na profilu facebookowym.


Organizatorzy planują oficjalny debiut przetestowanych tras podczas kolejnej edycji cieszącej się niezwykłą popularnością akcji "za pół darmo". Kolejna jej odsłona planowana jest na 23-24 kwietnia. Dla tych, którzy jeszcze nie znają twierdzy jest to unikalna możliwość by nadrobić te zaległości, szczegóły na temat przewidzianych atrakcji i biorących udział w akcji partnerów na profilu akcji.


Wkrótce na portalu zwarszawy-naweekend.pl nasz test questów.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: twierdzamodlin questy aktywnie na1dzien
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon