czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: świętokrzyskie
Data publikacji: 14.03.2016 13:31
Romantyzm gór Świętokrzyskich - Pensjonat Łysica

Znajdujący się w Świętej Katarzynie Pensjonat Łysica to wspaniałe miejsce na romantyczny weekend we dwoje. Oddalony od Warszawy o 180 kilometrów czterogwiazdkowy hotel położony jest w malowniczym otoczeniu Gór Świętokrzyskich i zapewnia swoim gościom wiele atrakcji zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Z okien hotelu możemy podziwiać największy szczyt pasma Gór Świętokrzyskich – Łysicę. Osoby ceniące sobie spokój i ciszę na pewno będą zadowolone, a osoby lubiące aktywnie spędzać czas mogą traktować Pensjonat jako bazę wypadową do najciekawszych miejsc Kielecczyzny i Gór Świętokrzyskich. Wyprawa na szczyt Łysicy, zwiedzanie Świętej Katarzyny, wycieczki rowerowe po malowniczej okolicy, spacer po Kielcach to tylko niektóre z atrakcji, czekających na osoby spragnione wrażeń.

Podczas świętokrzyskiego weekendu w Pensjonacie Łysica warto skorzystać z licznych atrakcji, oferowanych przez sam hotel. Posiada on między innymi basen, saunę fińską, a także cieszącą się wielką popularnością grotę solną. Pobyt w grocie solnej ma doskonały wpływ na zdrowie: bez konieczności wyjazdu nad morze pozwala nam oddychać morskim powietrzem, a tym samym pomaga zwalczać liczne schorzenia oraz zwiększa odporność naszego organizmu. W strefie SPA Pensjonat oferuje liczne zabiegi relaksacyjne i regeneracyjne dla Pań i Panów.

Weekend w Górach Świętokrzyskich w Pensjonacie Łysica to doskonały czas we dwoje. Przepiękna, pełna romantyzmu sceneria, spokój, piękne widoki oraz liczne atrakcje turystyczne sprawią, iż każda para znajdzie tu coś dla siebie.


Szczegółowe informacje:

pensjonatlysica.plz warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: świętokrzyskie
Data publikacji: 06.03.2016 8:34
Bałtów - Najlepszy Kompleks Turystyczny 2015

Kompleks Turystyczny w Bałtowie, o powierzchni ponad 60 hektarów, jest od kilku lat najpopularniejszą atrakcją turystyczną województwa Świętokrzyskiego, a także największym obiektem rozrywkowym w Polsce. Warto wiedzieć, iż  oddalony o 160 kilometrów od Warszawy park to nie tylko wspaniałe miejsce na spędzenie rodzinnego czasu na świeżym powietrzu, ale również doskonała lekcja przyrody dla dzieci i dorosłych.

Bałtowski kompleks oferuje swoim gościom wiele atrakcji, wśród których na szczególną uwagę zasługują:

    Dydaktyczny Park Prehistoryczny o powierzchni 3,5 ha. W parku znajduje się ponad 100 naturalnej wielkości  modeli dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. Modele te zostały wykonane przez artystów z wielką dbałością o szczegóły, zgodnie z najnowszymi odkryciami i standardami obowiązującymi w paleontologii. Inną atrakcją parku jest unikalne oceanarium prehistoryczne, w którym można podziwiać podwodne gady w trójwymiarowej postaci.

    Zwierzyniec Bałtowski to ponad 400 żywych zwierząt biegających swobodnie w kilku sektorach parku o łącznej powierzchni 40 ha, w warunkach zbliżonych do ich środowiska naturalnego. Wśród zwierząt znajdziemy żubry, wielbłądy, lamy, alpaki, da­niele, jelenie (różne gatunki), muflony, jaki, antylopy, emu, strusie afrykańskie i inne. Zwiedzanie zwierzyńca odbywa się na zasadzie safari, na pokładzie amerykańskich school busów. Oprócz safari w zwierzyńcu znajduje się część spacerowa, w której można podziwiać różnorakie ptactwo (m.in. ibisy, żurawie, papugi, bażanty) oraz takie ssaki jak makaki, kuce, osły, mary pata­gońskie, aguti złociste, ostronosy, skunk­sy, szopy pracze, wiewiórki, owce i kozy.  

    Park Rozrywki – szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych, wśród nich karuzele, statek piracki,  family coaster, urządzenia wodne, gokarty, eurobungy, baseny z kulkami i wiele innych. Wielką atrakcją części rozrywkowej kompleksu w Bałtowie jest kolejka rollercoaster oferująca zjazd o długości blisko 400 m.

    Atrakcje wodne - spływy kajakowe, spływy tratwami, brodzik dla najmłodszych.

Zimą w Bałtowie funkcjonuje ośrodek narciarski Szwajcaria Bałtowska mający w swej ofercie 6 tras o łącznej długości 2,5 kilometra, kolejkę linową, szkółkę narciarską i snowboardową oraz snowpark.

Bałtowski kompleks posiada również szerokie zaplecze gastronomiczne oraz dobrą bazę noclegową, przez co stanowi doskonałe miejsce na weekend dla całej rodziny.

Szczegółowe informacje:

jurapark.baltow.pl
 

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: świętokrzyskie
Data publikacji: 06.03.2016 8:34
Chęciny/Tokarnia - turystyczne gwiazdy

Chęciny to niewielkie, liczące niecałe pięć tysięcy mieszkańców miasteczko w województwie świętokrzyskim, oddalone o 15 kilometrów od Kielc. Niesamowite zestawienie atrakcji historyczno–przyrodniczych oraz stosunkowo niewielka odległość od Warszawy (poniżej 200 kilometrów) sprawia, iż jest to jedna z najciekawszych propozycji na rodzinny weekend dla mieszkańców stolicy. Jaskinia Raj, Zamek Królewski czy Park Etnograficzny w Tokarni to najbardziej znane, lecz nie jedyne atrakcje miasteczka i okolic.

Jaskinia Raj

Będąca jedną z największych atrakcji Gór Świętokrzyskich Jaskinia Raj uchodzi za najpiękniejszą jaskinię krasową w Polsce. Turystów zachwyca bogatym wnętrzem i różnorodnością form naciekowych. Trasa jaskini jest oświetlona elektrycznie i przystosowana do zwiedzania pod opieką przewodnika. Długość trasy turystycznej jaskini wynosi 180 metrów i rozpoczyna się w pawilonie, w którym mieści się wystawa wprowadzająca turystów w tematykę zjawisk krasowych. Sama jaskinia to szereg korytarzy i komór pełnych imponujących kolumn, głazów, skamieniałości, stalaktytów, stalagmitów i innych form skalnych w różnych stadiach rozwoju. Całość sprawia niesamowite wrażenie. Ze względu na duże zainteresowanie turystów rekomendowana jest wcześniejsza rezerwacja wizyty.

Centrum Neandertalczyka

Tuż obok Jaskini Raj znajduje się Centrum Neandertalczyka. Turyści poznają tu losy i zwyczaje ludzi pierwotnych oraz specyfikę otaczającego ich świata, przedstawione w bardzo nowoczesnej i zrozumiałej formie. Na najmłodszych gościach z pewnością duże wrażenie zrobi replika mamuta w skali 1:1 oraz szereg multimedialnych prezentacji na ogromnych, plazmowych ekranach.

Zamek Królewski

Zamek Królewski z przełomu XIII i XIV wieku to symbol Chęcin i jeden z najważniejszych punktów na turystycznej mapie województwa Świętokrzyskiego. Ze znajdującej się na zamku wieży widokowej turyści mogą podziwiać wspaniałe widoki na Góry Świętokrzyskie.
 

Park etnograficzny w Tokarni

Muzeum Wsi Kieleckiej - Park Etnograficzny w Tokarni to zajmujący powierzchnię 70 hektarów skansen, obrazujący życie mieszkańców, układ i specyfikę historycznych wiosek oraz wystroje wnętrz z różnych obszarów Kielecczyzny. Skansen uchodzi za jeden z najciekawszych tego typu obiektów w Polsce i jest jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych województwa świętokrzyskiego.

Mnogość i zróżnicowanie atrakcji sprawiają, iż weekend w Chęcinach to nie tylko wspaniały, rodzinny czas w Górach Świętokrzyskich, ale także poszerzanie wiedzy z różnych dziedzin, okazja do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu i widoki, które pozwolą zdystansować się od codziennych trosk.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: świętokrzyskie
Data publikacji: 06.03.2016 8:34
Ćmielów - żywe muzeum dla każdego

W oddalonym o 180 kilometrów od Warszawy Ćmielowie,  na terenie Fabryki Porcelany AS znajduje się nietypowe muzeum, będące wspaniałą atrakcją zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Żywe Muzeum Porcelany oferuje swoim gościom nie tylko możliwość poznania procesu wytwarzania porcelany i podziwiania jego końcowych efektów, ale przede wszystkim aktywny udział we wszystkich etapach produkcji (odlewanie, czyszczenie, szkliwienie) i samodzielne malowanie powstałych wyrobów. Nic tak nie pobudza i nie rozwija wyobraźni dziecka jak samodzielna praca w ramach poznawanego rzemiosła. I właśnie dlatego ćmielowskie muzeum nazywa się „żywym”, gdyż całkowicie odbiega od stereotypowego muzealnego świata, gdzie dotykanie eksponatów jest całkowicie zabronione.   

Dla gości jeszcze bardziej ciekawych ceramicznego świata prowadzone są specjalne warsztaty, a wykonane przez nich figurki zabierane są do domu, stając się wartościową pamiątką na całe życie.

Muzeum posiada bogato wyposażony sklep z wyrobami z porcelany  oraz elegancką kawiarnię.

W 2015 roku Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie uznane zostało za jeden z siedmiu nowych cudów Polski w głosowaniu czytelników National Geographic Traveler, zajmując drugie miejsce.

 

Szczegółowe informacje:

www.turystyka.cmielow.com.pl

 

Zaledwie 16 kilometrów od Ćmielowa znajduje się inne miejsce o unikalnym charakterze – zespół prehistorycznych kopalń krzemienia pasiastego, zorganizowany w Muzeum Archeologiczne – Krzemionki Opatowskie. Liczącą półtora kilometra trasę turystyczną w Krzemionkach cechuje krajobraz przemysłowy z odległych czasów, w którym na wyróżnienie zasługują hałdy górnicze i zagłębia poszybowe. Największe wrażenie robi jednak 500-metrowa trasa podziemna, będąca jedynym tego typu obiektem na świecie otwartym dla publiczności. Kolejną ciekawą pozycją w Krzemionkach Opatowskich jest zajmująca półtora hektara rekonstrukcja pradziejowej osady. Pozwala ona wyobrazić sobie, jak ludzie epoki kamienia i wczesnej epoki brązu organizowali przestrzeń, którą zamieszkiwali.

W miesiącach letnich w Krzemionkach Opatowskich odbywają się warsztaty archeologiczne, w czasie których pod okiem garncarskiego mistrza można samodzielnie zrobić gliniane naczynie.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: świętokrzyskie żywemuzea
Data publikacji: 16.03.2016 10:44
Sandomierz, Pacanów, Krzyżtopór - super mix

Sandomierz to miasto województwa świętokrzyskiego, które swój turystyczny rozkwit w ostatnich latach zawdzięcza w największej mierze serialowi telewizyjnemu "Ojciec Mateusz". Emitowany w Telewizji Polskiej od 2008 roku serial, którego akcja toczy się w Sandomierzu, co tydzień przyciąga przed ekrany wielomilionową publiczność. Historia księdza-detektywa okazała się być wielkim komercyjnym sukcesem, którego jednym z największych beneficjentów jest właśnie samo miasto. Wielką popularnością wśród turystów cieszą się wycieczki śladami Ojca Mateusza prezentujące najpopularniejsze miejsca emitowane w kolejnych odcinkach produkcji.

Serial pomógł miastu w promocji i zdobyciu popularności, ale oczywiście nie byłoby to możliwe gdyby nie autentyczne, imponujące atrakcje historycznego miasta. Liczący tysiąc lat Sandomierz, ze względu na swoje położenie na siedmiu wzgórzach, zwany jest często małym Rzymem. Miasto posiada doskonale zachowany średniowieczny układ urbanistyczny i w sezonie wiosenno-letnim tętni życiem w wyniku organizowanych tam pikników rycerskich, imprez historycznych czy pokazów renesansowego tańca. Jak na swoją stosunkowo niewielką powierzchnię, posiada niesamowitą ilość stu dwudziestu zabytków z różnych epok. Wielką atrakcją turystyczną są udostępnione do zwiedzania, znajdujące się pod ziemią lochy i piwnice, tak zwane podziemia sandomierskie.

Oprócz tradycyjnego, pieszego zwiedzania, na sandomierskich gości czeka możliwość podziwiania położonego na wysokiej skarpie miasta z płynącego po Wiśle statku. Sandomierz, gdzie każdy turysta znajdzie coś dla siebie, to doskonałe miejsce na weekend dla całej rodziny.

Nieco ponad 70 kilometrów od Sandomierza znajduje się miejscowość, którą kojarzą i z sentymentem wspominają wszyscy dorośli w Polsce - upragniony cel wędrówki niestrudzonego Koziołka Matołka - Pacanów. W tej niewielkiej miejscowości postać sympatycznego Koziołka uśmiecha się do nas niemal wszędzie. Największą atrakcją Pacanowa jest Europejska Stolica Bajki, będąca swoistym połączeniem interaktywnego muzeum z centrum rozrywki. Zwiedzając wystawę "Bajkowy Świat" najmłodsi turyści nie tylko wzbogacą swą wiedzę w tak przyjemnej dziedzinie, jaką są bajki, ale również przeżyją wiele zaskakujących przygód i odbędą prawdziwą wyprawę w głąb magicznego świata bajek. Oprócz tego Europejska Stolica Bajki oferuje swoim gościom wiele innych ciekawych atrakcji, wśród nich Kino i Mały Teatr. Warto wiedzieć, iż zarówno wizyta w "Bajkowym Świecie" , jak i Małym Teatrze wymaga wcześniejszej rezerwacji.

W Pacanowie odbywa się także wiele imprez cyklicznych, a najbardziej znaną spośród nich jest Festiwal Kultury Dziecięcej, podczas którego oprócz licznych konkursów, pokazów i koncertów ma miejsce przegląd najlepszych polskich teatrów dziecięcych i młodzieżowych. Festiwal odbywa się corocznie w okolicy pierwszego weekendu czerwca.

Inną atrakcją w niedalekim sąsiedztwie Sandomierza (25 km) jest znajdujący się w miejscowości Ujazd XVII-wieczny zamek Krzyżtopór. Będąca w stanie ruiny budowla zachowała 90 procent oryginalnych murów i jest otwarta dla zwiedzających. W skład zamku wchodzą między innymi fortyfikacje, fosa oraz wiele śladów mostów i umocnień. Warto wiedzieć, iż zamek nie był nigdy przebudowywany, więc możemy dziś podziwiać jego oryginalny charakter. Na turystów czekają podziemne stajnie i piwnice, tunele i sale na wysokości drugiej kondygnacji oraz korona murów obronnych. Zamek uchodzi za jedną z największych atrakcji ziemi sandomierskiej, jego imponujący widok wśród pól i bezdroży oraz spacer pustymi i tajemniczymi korytarzami budowli na długo pozostają w pamięci.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: świętokrzyskie
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon