czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 06.03.2016 8:34
Bałtów - Najlepszy Kompleks Turystyczny 2015

Kompleks Turystyczny w Bałtowie, o powierzchni ponad 60 hektarów, jest od kilku lat najpopularniejszą atrakcją turystyczną województwa Świętokrzyskiego, a także największym obiektem rozrywkowym w Polsce. Warto wiedzieć, iż  oddalony o 160 kilometrów od Warszawy park to nie tylko wspaniałe miejsce na spędzenie rodzinnego czasu na świeżym powietrzu, ale również doskonała lekcja przyrody dla dzieci i dorosłych.

Bałtowski kompleks oferuje swoim gościom wiele atrakcji, wśród których na szczególną uwagę zasługują:

    Dydaktyczny Park Prehistoryczny o powierzchni 3,5 ha. W parku znajduje się ponad 100 naturalnej wielkości  modeli dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. Modele te zostały wykonane przez artystów z wielką dbałością o szczegóły, zgodnie z najnowszymi odkryciami i standardami obowiązującymi w paleontologii. Inną atrakcją parku jest unikalne oceanarium prehistoryczne, w którym można podziwiać podwodne gady w trójwymiarowej postaci.

    Zwierzyniec Bałtowski to ponad 400 żywych zwierząt biegających swobodnie w kilku sektorach parku o łącznej powierzchni 40 ha, w warunkach zbliżonych do ich środowiska naturalnego. Wśród zwierząt znajdziemy żubry, wielbłądy, lamy, alpaki, da­niele, jelenie (różne gatunki), muflony, jaki, antylopy, emu, strusie afrykańskie i inne. Zwiedzanie zwierzyńca odbywa się na zasadzie safari, na pokładzie amerykańskich school busów. Oprócz safari w zwierzyńcu znajduje się część spacerowa, w której można podziwiać różnorakie ptactwo (m.in. ibisy, żurawie, papugi, bażanty) oraz takie ssaki jak makaki, kuce, osły, mary pata­gońskie, aguti złociste, ostronosy, skunk­sy, szopy pracze, wiewiórki, owce i kozy.  

    Park Rozrywki – szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych, wśród nich karuzele, statek piracki,  family coaster, urządzenia wodne, gokarty, eurobungy, baseny z kulkami i wiele innych. Wielką atrakcją części rozrywkowej kompleksu w Bałtowie jest kolejka rollercoaster oferująca zjazd o długości blisko 400 m.

    Atrakcje wodne - spływy kajakowe, spływy tratwami, brodzik dla najmłodszych.

Zimą w Bałtowie funkcjonuje ośrodek narciarski Szwajcaria Bałtowska mający w swej ofercie 6 tras o łącznej długości 2,5 kilometra, kolejkę linową, szkółkę narciarską i snowboardową oraz snowpark.

Bałtowski kompleks posiada również szerokie zaplecze gastronomiczne oraz dobrą bazę noclegową, przez co stanowi doskonałe miejsce na weekend dla całej rodziny.

Szczegółowe informacje:

jurapark.baltow.pl
 


REKLAMASzukaj podobnych wg:
świętokrzyskieREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon