czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 30.03.2016 20:59
HIT 2016 Galeria Figur Stalowych Pruszków

Ze względu na historię lat 90-tych XX wieku podwarszawski Pruszków budzi w Polakach niezbyt pozytywne skojarzenia. Z całą pewnością nie uznaje się go za miasto oferujące szczególne atrakcje turystyczne i zapewniające swoim gościom większe wrażenia estetyczne. Uchodzi za miasto dość szare, typową sypialnię Warszawy. Wkrótce jednak opinia o Pruszkowie powinna ulec zmianie, gdyż pojawiła się tu atrakcja unikalna nie tylko w skali Polski, ale także Europy, a może nawet i całego świata. Na razie bez rozgłosu, trochę nieśmiało, ale na splendor i laury przyjdzie jeszcze czas.

Właśnie w Pruszkowie, przy ulicy Przejazdowej 17, znajduje się niezwykły i jedyny w swoim rodzaju Punkt Skupu Złomu Przy Czołgu. W jaki sposób punkt skupu żelastwa może uchodzić za weekendową atrakcję, w dodatku dla rodzin z dziećmi? Otóż możemy tu podziwiać robiącą niesamowite wrażenie Galerię Figur Stalowych, czyli imponujących rozmiarów roboty, postacie filmowe, bohaterowie kreskówek, wszelkiej maści potwory, a także perfekcyjnie odtworzone luksusowe samochody, powstałe w wyniku przetworzenia i obróbki złomu. Całość w industrialnym otoczeniu jest wspaniałą atrakcją dla dzieci i dorosłych.

A wszystko zaczęło się w 2012 roku od pierwszych przeróbek złomu w stalowe rzeźby, czego zwieńczeniem była wystawa „Nowe istnienie – nowy początek”. Nazwa wystawy symbolizuje to, czym dla złomu jest przetworzenie go w imponujące dzieło sztuki, czyli nadanie mu nowego życia. W związku z rosnącą w ostatnim czasie popularnością stalowej sztuki, figury zaczęły podróżować po Polsce, pojawiać się na przeróżnych eventach, w halach targowych czy teledyskach.

Wszystko wskazuje na to, iż już wkrótce pruszkowski hangar na terenie Skupu Złomu Przy Czołgu okaże się dla stale powiększającej się galerii za ciasny. Nad kolejnymi dziełami sztuki pracują już liczni artyści, a pomysły autorów zdają się nie mieć końca. Wygląda więc na to, iż możemy się w Polsce spodziewać stalowego odpowiednika słynnego londyńskiego Muzeum Figur Woskowych. Póki co, dzięki niesamowitej stalowej, galerii pruszkowskie złomowisko stało się absolutnie nietypową rodzinną atrakcją turystyczną.


REKLAMASzukaj podobnych wg:
najedendzień żywemuzeaREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon