czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 06.03.2016 8:34
Płock - tajemnice dawnej stolicy z Duces Mazovie

Oddalony od Warszawy o nieco ponad 100 kilometrów Płock to miasto często przez mieszkańców stolicy niedoceniane, a dla wielu z nich zwyczajnie nieznane. Ta sytuacja nieco dziwi i  zastanawia, gdyż mówimy tu nie tylko o mieście niezwykle malowniczym i atrakcyjnym z turystycznego punktu widzenia, ale przede wszystkim o historycznej stolicy Mazowsza i stolicy Polski przełomu XI i XII wieku. Wielu Polaków utożsamia Płock wyłącznie z przemysłem petrochemicznym i uznaje go za miasto industrialne. Z kolei bardziej rozrywkowej młodzieży kojarzy się z miastem imprez, koncertów i festiwali, na które rok w rok zjeżdżają fani z całej Polski, a także innych państw Europy. A Płock jest takim miastem, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie, które po prostu warto poznać. Dawna stolica Polski oferuje swoim gościom szereg ciekawych atrakcji turystycznych i jest idealnym miejscem na weekendowy wyjazd z Warszawy dla całej rodziny.

Najmłodszym turystom warto jednak pokazać zabytki Płocka w nieco innej, mniej standardowej formie. Nietypowe zwiedzanie atrakcji i zabytków Płocka to domena dwóch młodych przewodników, którzy ubrani w  historyczne, średniowieczne stroje jako Duces Mazovie, czyli Książęta Mazowieccy, przedstawiają swoje rodzinne miasto poprzez połączenie nauki z zabawą, szykując autorskie trasy i programy. Takie poznawanie zabytkowej części Płocka to z pewnością atrakcja także dla bardziej wymagających młodych turystów, dla których zwiedzanie okazuje się być świetną przygodą. Warto podkreślić, iż ci oryginalni płoccy przewodnicy pokazują swym gościom nie tylko najbardziej znane i popularne zabytki, ale także miejsca bardziej tajemnicze i zagadkowe, opowiadając przy tym związane z nimi legendy. Oprócz zwiedzania, Duces Mazovie maja w swojej ofercie szereg gier miejskich i zabaw tematycznych, dopasowanych do wieku najmłodszych płockich gości. Warto wiedzieć, iż istnieje też możliwość poszerzenia zwiedzanych tras o najciekawsze miejsca z okolic dawnej stolicy, których rzecz jasna nie brakuje.

Płock jako miejsce weekendowej rodzinnej wycieczki to doskonały wybór i świetny czas dla każdego, a Płock zwiedzany z Duces Mazovie to także gwarancja wspomnień na lata.


REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artukułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon