czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 06.03.2016 8:34
Chęciny/Tokarnia - turystyczne gwiazdy

Chęciny to niewielkie, liczące niecałe pięć tysięcy mieszkańców miasteczko w województwie świętokrzyskim, oddalone o 15 kilometrów od Kielc. Niesamowite zestawienie atrakcji historyczno–przyrodniczych oraz stosunkowo niewielka odległość od Warszawy (poniżej 200 kilometrów) sprawia, iż jest to jedna z najciekawszych propozycji na rodzinny weekend dla mieszkańców stolicy. Jaskinia Raj, Zamek Królewski czy Park Etnograficzny w Tokarni to najbardziej znane, lecz nie jedyne atrakcje miasteczka i okolic.

Jaskinia Raj

Będąca jedną z największych atrakcji Gór Świętokrzyskich Jaskinia Raj uchodzi za najpiękniejszą jaskinię krasową w Polsce. Turystów zachwyca bogatym wnętrzem i różnorodnością form naciekowych. Trasa jaskini jest oświetlona elektrycznie i przystosowana do zwiedzania pod opieką przewodnika. Długość trasy turystycznej jaskini wynosi 180 metrów i rozpoczyna się w pawilonie, w którym mieści się wystawa wprowadzająca turystów w tematykę zjawisk krasowych. Sama jaskinia to szereg korytarzy i komór pełnych imponujących kolumn, głazów, skamieniałości, stalaktytów, stalagmitów i innych form skalnych w różnych stadiach rozwoju. Całość sprawia niesamowite wrażenie. Ze względu na duże zainteresowanie turystów rekomendowana jest wcześniejsza rezerwacja wizyty.

Centrum Neandertalczyka

Tuż obok Jaskini Raj znajduje się Centrum Neandertalczyka. Turyści poznają tu losy i zwyczaje ludzi pierwotnych oraz specyfikę otaczającego ich świata, przedstawione w bardzo nowoczesnej i zrozumiałej formie. Na najmłodszych gościach z pewnością duże wrażenie zrobi replika mamuta w skali 1:1 oraz szereg multimedialnych prezentacji na ogromnych, plazmowych ekranach.

Zamek Królewski

Zamek Królewski z przełomu XIII i XIV wieku to symbol Chęcin i jeden z najważniejszych punktów na turystycznej mapie województwa Świętokrzyskiego. Ze znajdującej się na zamku wieży widokowej turyści mogą podziwiać wspaniałe widoki na Góry Świętokrzyskie.
 

Park etnograficzny w Tokarni

Muzeum Wsi Kieleckiej - Park Etnograficzny w Tokarni to zajmujący powierzchnię 70 hektarów skansen, obrazujący życie mieszkańców, układ i specyfikę historycznych wiosek oraz wystroje wnętrz z różnych obszarów Kielecczyzny. Skansen uchodzi za jeden z najciekawszych tego typu obiektów w Polsce i jest jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych województwa świętokrzyskiego.

Mnogość i zróżnicowanie atrakcji sprawiają, iż weekend w Chęcinach to nie tylko wspaniały, rodzinny czas w Górach Świętokrzyskich, ale także poszerzanie wiedzy z różnych dziedzin, okazja do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu i widoki, które pozwolą zdystansować się od codziennych trosk.


REKLAMASzukaj podobnych wg:
świętokrzyskieREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon