czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 06.03.2016 8:34
Toruń - Krzyżacki Patrol i Muzeum Piernika

Na pytanie z czym się nam kojarzy Toruń padają naprzemiennie dwie odpowiedzi: z piernikami oraz z Mikołajem Kopernikiem. I właśnie oba symbole miasta są motywem przewodnim licznych wycieczek turystów do Torunia.

Mówi się, że historia toruńskich pierników jest niemal tak stara jak historia będącego jednym z najstarszych polskich miast Torunia, Ponoć swój niepowtarzalny smak toruńskie pierniki zawdzięczają doskonałej mieszance tradycyjnych produktów polskich oraz oryginalnych przypraw przywożonych na handel z krajów orientu. Ze względu na swą olbrzymią popularność wypiek ten doczekał się w Toruniu swojego muzeum, coraz szerzej znanego wśród turystów z Polski oraz z zagranicy. Powstałe w 2006 roku Żywe Muzeum Piernika mieści się w ścisłym centrum Torunia i swym gościom zapewnia wiele niecodziennych atrakcji. Przyjazny charakter miejsca oraz jego swobodna atmosfera sprawiają, iż zarówno dzieci jak i dorośli spędzą tu wspaniały czas. Podczas interaktywnych pokazów tworzenia tradycyjnych, toruńskich wypieków goście muzeum poznają kulturę średniowiecza wraz z  historią miasta. Żywe Muzeum Piernika uchodzi obecnie za jedną z największych turystycznych atrakcji Torunia.

Założony przez Krzyżaków Toruń przez lata uznawany był za miasto bogate, bardzo wysoko rozwinięte i świetnie zorganizowane. Władzy krzyżackiej zawdzięcza on wiele wspaniałych zabytków, w tym istniejących do dziś gotyckich kościołów. W nawiązaniu do krzyżackiego patronatu powstał tu niecodzienny sposób prezentowania turystom zabytków Torunia - tak zwany krzyżacki patrol. W ramach patrolu przewodnicy w strojach historycznych - Kopernika, Krzyżaków, czy też średniowiecznych mieszczan przedstawiają zabytki i atrakcje Torunia, m.in jedna z największych atrakcji Torunia - dom Mikołaja Kopernika, przenosząc niejako swych gości w odległe czasy. Zwiedzaniu towarzyszy szereg anegdot, legend oraz przypowieści przez co turyści jeszcze lepiej wczuwają się w średniowieczny klimat. Ta niecodzienna forma zwiedzania Torunia cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów w różnym wieku choć rzecz jasna najskuteczniej pobudza wyobraźnię dzieci. Który chłopiec nie chciałby się poczuć jak prawdziwy rycerz w średniowiecznym mieście? Oprócz zabawy i elementu rozrywki krzyżacki patrol to przede wszystkim doskonała forma edukacji dla każdego turysty.  REKLAMASzukaj podobnych wg:
żywemuzeaREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon