czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 31.03.2016 13:10
Szturm Twierdzy Zamość 27-29 maja
Zapraszamy serdecznie do stolicy roztocza Zamościa, na coroczną historyczną rekonstrukcje, w tym roku 27-29 maja 2016.

O Zamościu piszemy na portalu bardzo dużo(#twierdzazamosc) gdyż jest to jedno z miast, które na pewno zasługuje na większą uwagę. Dzięki poprawie jakości dróg odległość od Warszawy znacznie się zmniejszyła a w kolejnych latach sytuacja ulegnie dalszej poprawie.

Historyczne tło wizyty w Zamościu na pewno doda tejże jeszcze więcej kolorytu. Wszystkie detale odnośnie imprezy znajdziemy na profilu głównych organizatorów tj Zamojskiej grupy rekonstrukcji historycznej im Jana Sobiepana Zamoyskiego. Tegoroczną nowością będzie sobotnie zwiedzanie podziemi twierdzy, atrakcja która w ostatnich latach nie była dostępna dla uczestników wydarzenia.

Nawet gdyby nie udało nam się odwiedzić Zamościa w tym terminie, podczas każdego weekendu członków wymienionej grupy spotkamy na starym mieście w trakcie patrolu, polecamy również wizytę w Arsenale. Jeżeli chcielibyśmy zwiedzić Zamość w towarzystwie przewodnika w strojach z epoki, zapraszamy do zapoznania się z oferta Przewodników z Pasją. Stowarzyszenie organizuje też periodycznie różnego rodzaju tematyczne warsztaty historyczne, szczególnie dla najmłodszych, warto śledzić na bieżąco co jest planowane, koniecznie jeżeli jeszcze się wahamy a mamy chęć na wycieczkę do Zamościa. W sezonie o godzinie 14.30 od wtorku do niedzieli można też zwiedzać z przewodnikiem tzw kojec tj. usytuowany w parku miejskim obiekt forteczny, jedyny tego rodzaju w Polsce.

W długi sierpniowy weekend(13-15 sierpnia) będziemy mogli za to uczestniczyć w pikniku historycznym, a w jego ramach różnego rodzaju turnieje a nawet bieg dam i giermków.

Wciąż też czekamy na ostateczną datę cieszącej się wielką popularnością imprezy balony nad twierdzą, to również unikalna okazja by zwiedzić Zamość w wyjątkowej scenerii latających nad twierdzą balonów, zwykle impreza jest powiązana z balonowymi mistrzostwami Polski w Nałęczowie i odbywa się tydzień przed nimi.

Jeżeli już jesteśmy na Roztoczu a interesuje nas historia i archeologia możemy też rozważyć odwiedziny wioski Gotów w Masłomęczu, ekspozycja jest zwykle otwierana 1 maja. Na ostatni weekend lipca planowany jest zaś tradycyjny piknik archeologiczny. Wizyta w tym regionie w połączeniu z Zamościem jest logistycznie dużo bardziej efektywna, w przeciwnym wypadku jest to prawdziwa wielogodzinna wyprawa.
REKLAMA


REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon