czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 16.01.2017 23:15
Zimowe kursy wąskotorówki Rogów 22 i 29 stycznia

Piękną zimową niespodziankę zrobiła nam rogowska wąskotorówka. Z racji rozpoczynających się już wkrótce ferii zimowych w województwie łódzkim będziemy mieli szansę na dwie zimowe weekendowe wycieczki z Rogowa.


Dwa gwarantowane kursy zaplanowano na 22 i 29 stycznia, w dwie kolejne niedziele. Prognoza pogody jest bardzo dobra, czeka nas prawdziwa zimowa aura. Rzadko możemy liczyć na wycieczkę w tak interesujących okolicznościach, tym bardziej rogowska wyprawa jest doskonałą propozycją spędzenia czasu poza miastem.


Samej Rogowskiej kolejki nie trzeba specjalnie przedstawiać. Jest to wielokrotnie nagradzany produkt turystyczny, dodatkowo atutem jest tu praca i zaangażowanie wolontariuszy, którzy dbają o sukcesywny rozwój oferty. Jest to niezwykle pozytywny przykład, który powinien zachęcać inne ośrodki. Już na wiosnę 2017 roku powinniśmy pojechać prawdziwą lokomotywą do Puszczy Kampinoskiej z Sochaczewa.


Jeżeli nie uda nam się skorzystać z zimowych wycieczek powinniśmy koniecznie zaplanować weekend w Rogowie wiosną. Dodatkową atrakcją będzie już wtedy Arboretum w Rogowie. Tradycyjnie odbywa się tam święto wiosny, pięknie prezentują się w tym czasie kwitnące krzewy. Widok jest imponujący. Panujące wtedy w Rogowie bogactwo barw jest porównywalne z jesiennymi przebarwieniami czerwonych klonów.


Planując zimą wyprawę do Rogowa możemy uzupełnić ją również o wycieczkę do Łodzi. Tutaj czeka na nas Se-ma-For i planetarium EC1.


W 2017 roku nie zapominajmy o Parowozowni Skierniewice. Trwa remont wagonu piwiarki, choć najważniejszą nowością jest postępująca renowacja części dachowej. Znacząco poprawi to możliwości zwiedzania tego wspaniałego obiektu.


Co ciekawe tak naprawdę kolejka zaproponuje nam 4 kursy, czyli po dwa każdego dnia. Pierwszy z nich odjedzie z Rogowa o 11.00, drugi zaś o 13.30.


Dojazd do Rogowa przez autostradę A2 zajmie nieco więcej niż godzinę. Atrakcje okolicy są więc na wyciągniecie ręki dla mieszkańców Warszawy.


REKLAMASzukaj podobnych wg:
waskotorowkarogow zima lodzkieREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon