czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 06.03.2016 8:34
Białowieża - Żubry, Baba Jaga i Dziadek Mróz

Białowieski Park Narodowy wraz ze swoją siedzibą w niewielkiej miejscowości Białowieża przez cały rok oferują szereg atrakcji turystom w każdym wieku. Na lubiących aktywny wypoczynek czekają tu liczne szlaki piesze i rowerowe, a zimą trasy biegowe dla narciarzy, zarówno po polskiej, jak i białoruskiej stronie puszczy. Wielką atrakcją jest przejazd przez puszczę kolejką wąskotorową, reaktywowaną dla turystów w 2014 roku. Kolej wyrusza z Hajnówki i zabiera swych gości w trzygodzinną podróż wśród dziewiczej roślinności, ukazując im piękne, dzikie wnętrze puszczy.

Od wieków symbolem Puszczy Białowieskiej i jej największą atrakcją jest żubr. Turystom łatwo go spotkać, zwłaszcza zimową porą, gdy opuszcza las i wyrusza na pola szukać pożywienia. Tym, którym nie uda się zobaczyć żubra w jego naturalnym środowisku pozostaje wizyta w Rezerwacie Pokazowym Żubrów, znajdującym się przy szosie łączącej Białowieżę z Hajnówką. Ten swoisty, utworzony w okresie międzywojennym zwierzyniec miał na celu restytucję będących wówczas na wyginięciu tarpanów leśnych oraz żubrów. Obecnie rezerwat to szereg zagród pokrytych naturalną roślinnością, gdzie turyści mogą zobaczyć żubry, dziki, łosie, jelenie, sarny, rysie, wilki i inne dzikie zwierzęta. Zwiedzanie zwierzyńca zajmuje około godziny i jest doskonałą rozrywką i lekcją przyrody nie tylko dla dzieci.

Na skraju Puszczy Białowieskiej, w oddalonej o 30 kilometrów od Białowieży wsi Orzeszkowo znajduje się niecodzienna atrakcja dla  najmłodszych - Chatka Baby Jagi. To baśniowe miejsce, w którym goście przenoszą się do magicznego domku z piernika z bajki o Jasiu i Małgosi. Niesamowity wystrój chatki i szereg niespodzianek przygotowanych przez animatorów sprawią, że dzieci z pewnością będą chciały tu wrócić.   

Nie wszyscy wiedzą, iż większa część Puszczy Białowieskiej leży na terytorium Białorusi. Tam właśnie, we wsi Kamieniuki, mieści się siedziba Dziadka Mroza. Zimowa wizyta po wschodniej stronie puszczy, połączona z wizytą u białoruskiego odpowiednika Świętego Mikołaja organizowana jest przez podlaskie biura podróży i cieszy się coraz większą popularnością   W siedzibie Dziadka Mroza na turystów czeka możliwość zakupu pamiątek oraz spróbowania tradycyjnych białoruskich specjałów.

Jak widać, Puszcza Białowieska po obu stronach granicy oferuje swoim gościom mnóstwo różnorodnych atrakcji. Rodzinny wyjazd  w rejon Białowieży z pewnością będzie wspominany latami.   REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artukułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon