czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 07.04.2016 21:58
Rowerem na zamek Czersk

Ze względu na jubileusz chrztu Polski rok 2016 zaoferuje nam sporo wydarzeń, które będą miały miejsce na zamku Czersk. Będzie to wspaniała okazja by wypróbować jedną z ciekawszych tras rowerowych w okolicach Warszawy.


W wersji najbardziej rozbudowanej trasę możemy rozpocząć przy moście Siekierkowskim a dokładniej na wale zawadowskim. W tej opcji będziemy jechać wałem w zasadzie aż do przedmieść Góry Kalwarii, gdzie przechodzi on w ulicę Lipkowską. Nieopodal znajduje się gminny ośrodek kultury w Górze Kalwarii. Jeżeli wycieczkę organizujemy w tygodniu, możemy odwiedzić ośrodek i zaopatrzyć się w materiały promocyjne dotyczące zamku w Czersku, a także wydarzeń planowanych na wiosnę tego roku na obszarze Góry Kalwarii, polecamy szczególnie Flis Festival i Zielone Światki na Urzeczu.


Kontynuujemy wycieczkę przejeżdżając skrzyżowanie dróg krajowych 79 i 50, udajemy się w kierunku Warki, po prawej stronie mijamy stadion miejski i za moment skręcamy w lewo w ulice Czerską, która doprowadzi nas już do samego zamku. Jeżeli dysponujemy aparatem i chcemy zrobić zdjęcia z panoramą zamku, zjeżdżamy w dół w kierunku Wisły i z tej perspektywy idealnie skadrujemy zamek. W trakcie wycieczki istnieje możliwość odpoczynku na plaży w Ciszycy nieopodal Wysp Świderskich, pamiętajmy jednak że wyspy są objęte obszarem Natura 2000, zachowujmy się tak by nie spłoszyć ptactwa. Jeżeli podróżujemy komunikacją masową i trasa w tą i z powrotem jest dla nas zbyt forsowna, możemy spróbować wrócić Kolejami Mazowieckimi z Góry Kalwarii. Niestety w najbliższym czasie planowane są na tym odcinku remonty, co może skutkować czasowym wyłączeniem jej z eksploatacji lub /i komunikacją zastępczą na odcinku Góra Kalwaria Czachówek.


Możemy też spróbować alternatywnej, nieco krótszej trasy z dodatkową atrakcją jaką jest przeprawa promowa w Gassach. W tym przypadku dojeżdżamy Kolejami Mazowieckimi do Otwocka, skąd ulicami Karczewska, Mickiewicza, Bohaterów Westerplatte i Wiślaną dotrzemy do przeprawy promowej, długość tego odcinka około 6 kilometrów, dalej kontynuujemy jak w wersji pierwszej. Całość trasy w tym przypadku jest o ponad 10 km krótsza. Na korzyść tej opcji przemawia fakt bezpośredniego połączenia kolejowego z/do Otwocka jak i większa częstotliwość kursów na tym odcinku, a także brak konieczności przesiadki, jak to ma miejsce w przypadku podróży powrotnej z Góry Kalwarii. Wersję 1 możemy też skrócić podróżując do Ciszycy samochodem i z tego miejsca rozpocząć trasę rowerową.


Sezon na zamku w Czersku tradycyjnie zaczyna się majówką , jednak już w kwietniu można na zamku spotkać rekonstruktorów ze stowarzyszenia Hanza, którzy przygotowują się do kolejnego, wyjątkowo obfitego w atrakcje, sezonu turystycznego. Z uzyskanych informacji wiemy, iż w kolejnych latach władze samorządowe planują przygotowanie nowych bardzo atrakcyjnych ścieżek rowerowych, powinno to znacząco poprawić istniejącą infrastrukturę i wyeliminować niebezpieczne włączanie się rowerzystów do ruchu w ciągu tranzytowych tras krajowych, szczególnie interesująco wygląda perspektywa ścieżki wzdłuż rzeki Cedroń.


REKLAMASzukaj podobnych wg:
zamekczersk urzecze aktywnie na1dzienREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon