czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 16.03.2016 10:51
Biebrza - Carską Drogą do czystej natury

Wielu z nas marzy o rodzinnym weekendowym wypoczynku na łonie natury, wśród malowniczych pejzaży i dzikiej roślinności, gdzie czas stoi w miejscu, a pośpiech nie istnieje. Jest wiele miejsc oferujących aktywny relaks wśród przyrody, ale mało gdzie jest tak pięknie i tajemniczo jak nad Biebrzą. Dokładnie 200 kilometrów od Warszawy znajduje się Biebrzański Park Narodowy, a w nim szereg gospodarstw agroturystycznych, oferujących swym gościom moc atrakcji i wspaniałych wspomnień. Spacery, wycieczki rowerowe, spływy kajakowe, spływy tratwami, to tylko niektóre z możliwych aktywnych form wypoczynku w Dolinie Biebrzy. Na gości, większych i mniejszych, czekają także zwiedzanie bagien i mokradeł z przewodnikiem, wyprawy ornitologiczne, a nawet loty balonem nad doliną. Największym skarbem Biebrzańskiego Parku Narodowego jest absolutny brak tak zwanego porządku, tu wszystko płynie w zgodzie z naturą i jej rytmem. Właśnie ten dziewiczy, unikalny nadbiebrzański klimat sprawia, iż Biebrza cieszy się coraz większą popularnością wśród szukających spokoju i przyrody turystów z Polski i Europy. Bujne lasy, zamglone łąki, wszechobecne dzikie ptactwo i łosie, wszystko to nadaje Dolinie Biebrzy absolutnie magiczną aurę. Dla dzieci będzie to nie tylko aktywny czas w kajaku czy na rowerze, ale także możliwość obcowania z naturą dziką jak nigdzie indziej. Poranna wycieczka z przewodnikiem na bagna z lornetką, by podziwiać dzikie ptactwo to nie tylko niesamowita przygoda, ale także doskonała lekcja ekologii i przyrody. Dorośli zaś uciekną tam daleko od codziennych zmagań zawodowych, gdyż nad Biebrzą nie sposób o nich myśleć.

Będąc w Biebrzańskim Parku Narodowym warto odwiedzić największe turystyczne atrakcje okolicy

- historyczną Carską Drogę

- nigdy niezdobytą Twierdzę Osowiec, uznawaną za jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów początku XX wieku (otwartą dla turystów od poniedziałku do piątku),

- bogaty w zabytki (w tym XV-wieczny Zamek Królewski) Tykocin,

- kulinarną stolicę Podlasia - Karczmę Rzym w Kiermusach.

Weekend nad Biebrzą to doskonały czas dla całej rodziny, gwarancja aktywnego odpoczynku i wspaniałych przygód na łonie natury. Turyści w każdym wieku wrócą stąd zadowoleni.
REKLAMASzukaj podobnych wg:
nadwodęłREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon