czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 16.03.2016 10:46
Warka i Pilica - historyczne miasto nad rzeką

Szukając pomysłów na rodzinny, weekendowy odpoczynek z dala od wielkomiejskiego zgiełku często chcemy znaleźć miejsce gwarantujące spokój, bliskość natury, najlepiej sąsiedztwo wody. Innym razem przyjemność i rozrywkę znajdujemy poznając nowe miasta i miasteczka, odkrywając ich historię i zabytki, dzięki czemu weekend staje się zarówno rozrywką jak i swoistą edukacją zarówno dla nas jak i dla naszych pociech. Są także miejsca, gdzie obie przedstawione weekendowe scenerie znajdują się w swym bezpośrednim sąsiedztwie i łowienie ryb czy pływanie kajakiem można połączyć z aktywnym zwiedzaniem i poznawaniem zabytkowych miejsc.

Niecałe 70 kilometrów od Warszawy w malowniczym otoczeniu sadów owocowych znajduje się Warka, miasto o niezwykle bogatej i ciekawej historii, pełne atrakcji i zabytków. Mimo iż dziś kojarzona głównie z jednym z największych polskich browarów, historia Warki wiąże się z wieloma ważnymi dla losów Polski wydarzeniami i postaciami. To tu swe dzieciństwo spędził bohater dwóch narodów - Polski i Stanów Zjednoczonych - generał Kazimierz Pułaski. Obecnie w siedemnastowiecznym zespole pałacowym w Winiarach znajduje się muzeum jego imienia, otoczone imponującym parkiem, posiadającym zejście bezpośrednio nad Pilicę. Także w Warce przyszedł na świat jeden z symboli powstania listopadowego - Piotr Wysocki. Na cześć pochowanego na wareckim cmentarzu bohatera postawiono pomnik zdobiący główny plac miasta.

Poruszając się po Warce nie sposób nie zwrócić uwagi na wszechobecne wypożyczalnie kajaków i sklepy wędkarskie. Bierze się to z faktu, iż przepływająca nieopodal miasta Pilica jest popularnym miejscem zarówno wśród amatorów wioseł jak i miłośników wędkowania. Spokojny nurt rzeki otoczonej przez przepiękne, malownicze tereny sprawia, iż Pilicą mogą płynąć nie tylko doświadczeni kajakarze ale również dzieci pod opieką rodziców. Lokalne wypożyczalnie kajaków oferują spływającym turystom kompleksową obsługę (w tym transport po zakończonym spływie). Okoliczne tereny to doskonałe miejsce także dla miłośników zarówno pieszych jak i rowerowych wycieczek. Po aktywnym dniu na turystów czeka grill czy ognisko nad rzeką bądź w jednej z wareckich restauracji czy hoteli. Warto wiedzieć, iż Warka posiada zróżnicowaną bazę noclegową, od ekskluzywnych hoteli SPA po pola namiotowe i kempingi. Jedno jest pewne, weekend w mieście nad Pilicą to wspaniały czas dla całej rodziny!
REKLAMASzukaj podobnych wg:
nadwodę najedendzieńREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon