czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl

6 czerwca rusza Park Rozrywki Julinek - lody dla dzieci bez limitu :)


Data publikacji: 07.04.2016 23:17
Rower w cenie w KM i ŁKA i wreszcie on-line w Intercity

Dobre wieści dla fanów wycieczek rowerowych. Na rynku warszawskim pojawił się bowiem w marcu kolejny przewoźnik kolejowy, który oferuje przewóz roweru gratis. Jest nim Łódzka Kolej Aglomeracyjna ze swoimi weekendowymi połączeniami do Warszawy. Tym sposobem oferta łódzkiego przewoźnika dołącza do już egzystującej na rynku od kliku lat oferty Kolei Mazowieckich. Co jeszcze wyróżnia ŁKA? Otóż są to nowoczesne składy flirt, jedynym mankamentem, niestety dość poważnym, jest w tym przypadku rozkład, a dokładniej godziny odjazdów z Warszawy. Dość istotnie ograniczają one możliwość wycieczek rowerowych. Opcją do rozważenia pozostają wycieczki z noclegiem np w oparciu o podróż do Koluszek i zwiedzanie powiatu Brzezińskiego( #powiatbrzezinski) lub możliwość kombinowanej wycieczki z innym przewoźnikiem np Kolejami Mazowieckimi. Tutaj bardzo ciekawą alternatywą wydaje się podróż do Łowicza i powrót ze Skierniewic, plan takiej wycieczki może np zawierać zwiedzanie parku w Nieborowie i parowozowni w Skierniewicach.


Przedstawiciele ŁKA zdają sobie sprawę ze słabości obecnego rozkładu, nie wykluczają jego korekty poprzez dodanie trzeciej pary pociągów, być może taka opcja będzie możliwa od rozkładu zima 2016. Trzeba przyznać, iż bardzo silną stroną ŁKA jest aktywność marketingowa. Spółka przygotowała szereg propozycji wycieczek po ziemi łódzkiej, wspiera też lokalne wydarzenia, jak obchody Bożego Ciała w Łowiczu czy Święto Kwiatów w Skierniewicach. Mobilne stanowisko prezentacyjne regularnie odwiedza różne miejsca wokół Łodzi tak, by popularyzować korzystanie z kolei aglomeracyjnej i robi to z dobrym skutkiem.


Podobnych działań nieco brakuje w przypadku innego metropolitalnego przewoźnika tj. Kolei Mazowieckich, ten stan winien się stopniowo zmieniać. Zakładamy, iż zostaną wyciągnięte wnioski z niezbyt fortunnego startu połączeń weekendowych do Gdańska i Krakowa. Zresztą takie zmiany częściowo już się zadziały w postaci dostosowania wyjazdu do Krakowa do potrzeb turystów. W zakresie turystyki rowerowej Koleje Mazowieckie mają nam dużo więcej do zaoferowania. Istnieje możliwość zaplanowania ciekawych wycieczek w oparciu o takie punkty docelowe jak Otwock, Ciechanów, Żyrardów, Kołbiel, Łowicz. Ciekawą przygodą może być też skorzystanie z przeprawy promowej w Gassach, w tym przypadku należy powiązać podróż do Otwocka/Karczewa z Górą Kalwarią. Na stronie Kolei Mazowieckich znajdziemy nawet poradnik pomagający takie wycieczki zaplanować. Bardzo dobry pomysł nie doczekał się jednak kontynuacji i sam przewoźnik nie bardzo eksponuje to narzędzie, czekamy jednak na jego rozbudowę i zwiększenie użyteczności.


Ostatnią nowością z zakresu oferty dla rowerzystów jest udostępnienie zakupu biletu na przewóz roweru w pociągach PKP IC. Po wielu latach wreszcie nie trzeba fatygować się do kasy by z takiej opcji skorzystać. W przypadku PKP IC w grę nie wchodzą raczej krótkie wycieczki, choć można przymierzyć się do opcji wyprawy do Ciechanowa Pendolino, nie będzie to jednak wariant tani, ale np dla dzieci stanowi też swoistą dodatkową atrakcję samą w sobie.


Wkrótce na portalu opisy i testy tras możliwych do realizacji w oparciu o ofertę przewoźników kolejowych, w szczególności opcje darmowego przewozu rowerów w Kolejach Mazowieckich i ŁKA.


REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artukułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon